7 نکته مهم قبل از تماس با تعمیرگاه تعمیر ماشین لباسشویی

7 نکته مهم قبل از تماس با تعمیرگاه ماشین لباسشویی
4
(100)

برخی از مشکلاتی که در ماشین لباسشویی به وجود می آید را میتوانید به سادگی اقدام به رفع آن نمایید. قصد داریم در ادامه مقالات آموزش تعمیر ماشین لباسشویی به بررسی 7 نکته مهم که میتوانید قبل از تماس با تعمیرگاه تعمیر ماشین لباسشویی آن را خودتان بررسی کنید را با یک دیگر مرور کنیم. از همین رو پیشنهاد میکنیم تا انتها همراه پایگاه دانش بنیان سرویس باشید.

7 نکته مهم قبل از تماس با تعمیرگاه ماشین لباسشویی

نکات مهم و ساده ای وجود دارند که حتی اگر دانش کمی از تعمیرات ماشین لباسشویی داشته باشید، میتوانید خودتان آنها را بررسی کنید. اگر از کاربران پایگاه دانش بنیان سرویس باشید، میدانید که تشخیص عیب اصلی دستگاه مهم ترین بخش در تعمیرات لوازم خانگی است. برای همین بهتر است قبل از تعمیر با تعمیرگاه تعمیرات ماشین لباسشویی، ابتدا خودتان ماشین لباسشویی را بررسی کنید تا مطمئن شوید ایراد اصلی دستگاه چیست.

مورد اول : خرابی دوشاخه برق

ابتدایی ترین مشکلی که ممکن است برای لباسشویی شما به وجود آید، کار نکردن آن است. قبل از هرکاری مطمئن شوید دوشاخه برق دستگاه به خوبی در پریز متصل است. همچنین پیشنهاد میکنیم حتما از یک محافظ برق خوب استفاده کنید تا در صورت وجود نوسانات برقی، مشکلی برای ماشین لباسشویی شما ایجاد نشود.

در صورتی که همچنان ماشین لباسشویی شما کار نمیکند بهتر است به مراحل بعدی مراجعه نمایید. در نظر داشته باشید در صورت هرگونه خرابی در دوشاخه برق یا آب شدگی آن حتما این مورد را توسط یک تکنسین فنی برطرف نمایید.

مورد دوم : خرابی جعبه تقسیم برق منزل

با توجه به نوسانات برقی شدید در کشور، مشاهده شده است که کنتور برق یا جعبه تقسیم دچار خرابی شده است. با توجه به اینکه این مورد با برق سروکار دارد حتما از یک تکنسین مجرب در زمینه برق کمک بگیرید.

اگر دستگاه شما دوشاخه سالم و جعبه تقسیم یا کنتور مشکلی ندارند پیشنهاد میکنیم موارد بعدی را مطالعه نمایید. همچنین بهتر است در فواصل زمانی کوتاه کنتور برق و جعبه تقسیم منزل را بررسی نمایید.

مورد سوم : آب وارد ماشین لباسشویی نمی شود

متداول ترین مشکلی که در بسیار از ماشین های لباسشویی اتفاق می افتد، عدم آبگیری دستگاه است. این مشکل میتواند به دو قسمت مهم تقسیم بندی شود.

  • مورد اول : آب وارد لباسشویی نمی شود

در این حالت باید قبل از هرکاری شیر های ورودی آب را بررسی نمایید. مشاهده شده است به علت کم بودن فشار آب ماشین لباسشویی قادر به آبگیری نیست برای همین دچار مشکل میشود.

  • مورد دوم : ورودی آب سالم است ولی لباسشویی آبگیری نمی‌کند

درصورتی که فلکه ورودی آب و شیرهای آن سالم هستند و فشار مناسبی پشت شلنگ ورودی ماشین لباسشویی وجود دارد، این مورد میتواند به خاطر خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی شما باشد. اگر به دنبال قیمت شیربرقی ماشین لباسشویی هستید میتوانید از فروشگاه بنیان سرویس قیمت های به روز را مشاهده نمایید.

همچنین پیشنهاد میکنیم مقاله تخصصی علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی را مطالعه کنید.

مورد چهارم : صدا و لرزش در ماشین لباسشویی

یکی از مشکلات متداول کاربران، لرزش و صدا در ماشین لباسشویی است. یکی از نکاتی که اصلا به آن توجه نمی شود تراز بودن ماشین لباسشویی است. همین مورد کوچک باعث می شود در مرور زمان لباسشویی شروع به لرزش و صدای بلند کند.

پیشنهاد میکنیم حتما در فواصل زمانی متفاوت اقدام به بررسی تراز بودن دستگاه خود کنید. همچنین میتوانید با استفاده از یک دستگاه تراز سنج این مورد را به صورت کاملا اصولی بررسی کنید.

اما یک نکته دیگر که باید به آن توجه داشته باشید این است که بعد از مدت زمان طولانی ممکن است قطعات داخلی ماشین لباسشویی دچارخرابی شود. و باعث لرزش و صداهای زیاد در ماشین لباسشویی گردد. برای رفع این مورد پیشنهاد میکنیم همیشه در فواصل زمانی 2 الی 3 ماهه ماشین لباسشویی خود را به صورت کامل سرویس نمایید.

اما اگر این سرویس ها را انجام نداده اید باید با یک تکنسین مجرب در تماس باشید تا دستگاه شما را بررسی کند و در صورت نیاز اقدام به برطرف نمودن مشکل و رفع لرزش و صدا در لباسشویی کند.

مورد پنجم : عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی

مورد بعدی که میتواند برای خیلی از کاربران به وجود آید، عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی است. در این مورد اولین بخشی که باید مورد بازبینی قرار بگیرد، مسیر تخلیه آب است. ممکن است شلنگ تخلیه یا محل اتصال آن به فاضلاب منزل دچار خرابی شده است که باید آن را برطرف نمایید.

مورد بعدی که باید به آن توجه داشته باشید پمپ تخلیه ماشین لباسشویی است. اگر به دنبال قیمت پمپ تخلیه ماشین لباسشویی هستید میتوانید ، قیمت به روز آن را از فروشگاه بنیان سرویس مشاهده نمایید.

پیشنهاد میکنیم اگر دانش فنی در خصوص بررسی و بازدید لباسشویی دارید این مورد را خودتان انجام دهید، اما اگر چندان مسلط به تعویض قطعات نیستید، حتما با کارشناسان تعمیر ماشین لباسشویی در تماس باشید.

مورد ششم : خیس بودن البسه بعد از خشک کردن

با به وجود آمدن تکنولوژی خشک کردن البسه، تا حدودی مشکل خشک کردن البسه ها برطرف گردید. اما مشاهده شده است که در بسیار از ماشین لباسشویی های بعد از مدتی این عملیات مهم انجام نمی شود.

اولین موردی که باید بررسی نمایید پمپ تخلیه و مسیر تخلیه آب است. اما در صورتی که این موارد سالم هستند میتوانید این مشکل بخاطر خرابی برد ماشین لباسشویی یا موتور ماشین لباسشویی باشد. برای رفع این مشکل حتما با یک تکنسین مجرب در تماس باشید تا این مشکل به صورت تخصصی برطرف شود.

مورد هفتم : لباسشویی کار نمی‌کند

بعد از بررسی تمام موارد بالا اگر همچنان ماشین لباسشویی شما کار نمیکند بهتر است قبل از تماس با تعمیرگاه دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید. البته کاربران زیادی هستند که اصلا این مورد را جدی نمیگیرند و دفترچه راهنما ماشین لباسشویی خود را نگه نمی دارند. امیدوار هستیم شما این کار را نکرده باشید.

در آخر اگر نتوانستید مشکل لباسشویی خود را برطرف کنید، پیشنهاد میکنیم حتما با تعمیرگاه تعمیر ماشین لباسشویی در تماس باشید تا در سریع ترین زمان ممکن لباسشویی خود را تعمیر شده تحویل بگیرید.

مقاله پیشنهادی : آموزش اصولی تعمیرات ماشین لباسشویی

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره < > پنج ستاره

میانگین رتبه 4 / 5. تعداد امتیازات 100

 

,
اشتراک گذاری:

آیا سوالی در ذهن دارید؟ میتوانید آن را از ما بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنیان تخفیف

بنیان تخفیف, تخفیف خدمات, تخفیف خرید

عضویت در پایگاه دانش

باعضویت در پایگاه دانش بنیان سرویس از جدیدترین مقالات در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بهرهمند شوید.همچنین تخفیف های ویژه را از دست ندهید

عضویت شما را در خانواده بزرگ بنیان سرویس تبریک عرض میکنیم.

ظاهراً مشکلی پیش آمده! مجدد اقدام نمایید.

یکشنبه های بنیان سرویس

ثبت درخواست تعمیر برد

تعمیر برد, تعمیر برد لباسشویی, تعمیر برد ظرفشویی, تعمیر برد یخچال