علت گرم شدن یخچال ساید بای ساید سامسونگ

علت گرم شدن یخچال ساید بای ساید سامسونگ
4.1
(74)

علت گرم شدن یخچال ساید بای ساید سامسونگ یا علت سرد نکردن یخچال ساید بای ساید سامسونگ یکی از سوالاتی است که کاربران زیادی به دنبال رفع آن هستند.

همانطور که میدانید عیب یابی یخچال ساید بای ساید سامسونگ نیازمند دانش و تخصص فنی دارد. قصد داریم در این مقاله به بررسی علت گرم شدن یخچال ساید بای ساید سامسونگ بپردازیم.

البته کاربران زیادی هستند که با عنوان ” چگونه بفهمیم گاز یخچال تمام شده ” یا ” علت سرد نکردن فریزر ” هستند. از همین رو پیشنهاد میکنیم در ادامه مقالات آموزش تعمیر یخچال ساید بای ساید همراه پایگاه دانش بنیان سرویس باشید.

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

علت گرم شدن یخچال ساید بای ساید سامسونگ

همانطور که در تمام مقالات آموزشی به آن تأکید داشته ایم، عیب یابی یخچال ساید بای ساید سامسونگ مهم ترین بخش قبل از هرگونه اقدامی است. یعنی شما باید قبل از هرکاری مشکلات احتمالی را بررسی کنید تا به علت اصلی برسید.

علت سرد نکردن فریزر دلایل زیادی دارد که قصد داریم در ادامه مهم‌ترین آنها را باهم بررسی کنیم. اما باید در نظر داشته باشید سرد نکردن یخچال ساید بای ساید سامسونگ یک مشکل بسیار جدی است که باید در سریع ترین زمان ممکن آن را برطرف نمایید.

پیشنهاد می‌کنیم حتماً مقاله نحوه عملکرد یخچال فریزر به زبان ساده را مطالعه کنید.

علت سرد نکردن یخچال ساید بای ساید سامسونگ

همانطور که اول مقاله به آن اشاره شد عیب یابی یخچال ساید بای ساید سامسونگ بخش مهمی است که شما باید حتما قبل از هرکاری آن را بررسی کنید. با نکاتی که در این مقاله ذکر می شود میتوانید خودتان اقدام به تعمیر یخچال ساید کنید و نیازی به تکنسین های فنی ندارد، مگر در مواردی که شرایط اضطراری پیش آمده باشد.

یخچال ها در زندگی های امروزی نقش ویژه را ایفا میکنند. برای اینکه بتوانیم از این وسیله مهم و ضروری بهترین استفاده را داشته باشیم، باید در فصول مختلف با دماهای متفاوتی کار کند.

دلیل این تغییر دما در فواصل زمانی برای این است که مواد غذایی ما به خوبی نگهداری شده و کیفیت خود را از دست ندهند. باید این نکته را در نظر داشته باشید که سرد شدن بیش از اندازه یخچال باعث ی زدگی و سرما زدگی مواد غذایی داخل یخچال می شود.

از طرفی گرم شدن و یا خنک نکردن آن باعث از بین رفتن مواد غذایی می شود. معمولا کاربرانی که با ما در تماس هستند کمتر از اینکه چرا یخچالشان زیاد سرد می شود شکایت دارند. در بیشتر اوقات به ما گزارش میدهند که یخچال سرمای کافی ندارد و داخل یخچال گرم است.

اگر شما هم به دنبال علت علت گرم بودن داخل یخچال خود هستید پیشنهاد میکنیم حتما تا انتها همراه ما باشید تا نکاتی که برایتان واقعا مفید است خدمتتان عرض کنیم.

اما یکی از مشکلات شایع در یخچال ها میتوانید به علت عدم تنظیم مناسب دما توسط کاربران باشد. ولی یکی از مهم ترین دلایل خنک نشدن و یا سرد نکردن یخچال میتوانید به خاطر مشکلات فنی باشد.

اجازه دهید از صحبت در مورد بخش های ساده اجتناع نماییم، زیرا قرار است در اینجا شما حرفه ای تر شوید. البته باید در نظر داشته باشید که یخچال در شرایط نرمال باید کار خود را به خوبی انجام دهد اما گاهی عدم رعایت برخی از نکات در هنگام استفاده از یخچال باعث می شود تا یخچال به خوبی سرد نکند.

۳ دلیل ساده برای علت گرم شدن (خنک نکردن) یخچال ساید بای ساید سامسونگ

در ابتدا ۳ دلیل ساده برای علت گرم شدن یخچال ساید بای ساید سامسونگ را با یکدیگر بررسی میکنیم. در نظر داشته باشید که سرد نکردن یخچال ساید بای ساید سامسونگ میتواند با همین موارد گفته شده برطرف شود.

عدم تنظیم درست درجه دما؛ باعث سرد نشدن یخچال می شود:

یکی از مواردی که با آن توجه نمی شود تنظیم صحیح دمای یخچال است. هر یخچال در شرایط زمستانی و تابستانی نیاز دارد تا دمای متفاوتی برای آن در نظر گفته شود. مشاهده شده که اکثراً این مورد را نادیده میگیرند.

معمولا دمای مناسب برای شرایط زمستان دمای بین ۳ یا ۴ و در تابستان دمای بین ۱ یا ۲ درجه باید تنظیم شود. اما همانطورکه اشاره شد برخی از عزیزان به این مورد اصلاً دقت نمیکنند.

پیشنهاد میکنیم حتما در فواصل زمانی مختلف دمای یخچال را بررسی کنید این موضوع باعث می شود اگر دمای غیر استانداری انتخاب کرده باشید طبیعی است که خنک کنندگی یخچال کم شده باشد.

قرار دادن مواد غذایی بیش از حد مجاز درون یخچال :

همچنین باید در نظر داشته باشید که درون یخچال باید فضای کافی برای گردش هوا وجود داشته باشد. مشاهده شده است که برخی از کاربران درون یخچال خود را تا حداکثرترین حالت ممکن پر میکنند. این مورد باعث می شود هوای سرد به تمام بخش های یخچال نرسیده و باعث علت گرم بودن داخل یخچال باشد.

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید نباید بسته های بزرگی داخل یخچال قرار دهید زیرا این بسته ها مانع رسیدن هوای سرد به سایر بخش ها می شود. همچنین در صورتی که یخچال شما دارای فن داخلی است نباید مواد غذایی به این فن ها بیش از حد نزدیک باشد.

عدم گردش هوا در اطراف یخچال علت دیگر سردن نکردن یخچال است :

یک نکته بسیار مهم که باید خیلی به آن توجه داشته باشید، قرار دادن یخچال در فضای مناسب است. همانطور که میدانید موتور یخچال در پست دستگاه قرار گرفته است و معمولا فن برای اینکه موتور را خنک کند نیاز به جریان هوای حداقل دارد.

معمولا دیده شده که افراد زیادی یخچال را در یک گوشه از آشپزخانه که اصلا هوایی رد و بدل نمی شود قرار میدهند و آن را به دیوار میچسبانند. حتی دیده شده که یخچال را در کنار اجاق گاز قرار میدهند.

حال تصور کنید که اساسا موتور یخچال گرما تولید میکند اگر نه هوایی رد و بدل شود و از آن بدتر هوای گرم به موتور یخچال برسد‌ آیا اصلا توانایی این را دارد که مواد غذایی درونش را خنک کند؟

پیشنهاد میکنیم حتما یخچال را در یک محل مناسب قرار دهید تا هوا به خوبی در اطرافش در جریان باشد تا بتوانید از این وسیله مهم به خوبی استفاده کنید. در نظر داشته باشید که عدم تهویه مناسب برای موتور یخچال باعث سوختن موتور خواهد شد.

پیشنهاد ویژه ما مطالعه مقاله علت یخ زدن وسایل داخل یخچال

۸ علت فنی گرم شدن یخچال ساید بای ساید سامسونگ

در اوایل این مقاله سعی شد موارد ساده ای که میتوانید خودتان اقدام به رفعشان کنید، آورده شده است. اما عواملی وجود دارد که میتواند کمی تخصصی تر باشد.

به عنوان مثال کار کرد زیاد یخچال، فرسودگی و یا خراب شدن به هر علتی اجازه خنک کنندگی به یخچال را نخواهد داد. این عوامل بسیار زیاد هستند که دقیقا مسئولیت خنک کنندگی در یخچال بر عهده آنها است.

ولی میخواهیم مواردی را خدمتتان عرض کنیم که دقیقا مربوط به علت گرم بودن داخل یخچال یا همان سرد نکردن یخچال ساید بای ساید سامسونگ است. پیشنهاد میکنیم مواردی که در ادامه به آنها اشاره می شود را به خوبی مطالعه کنید و در صورت نیاز چندین بار هر بخش را مرور کنید.

اجازه دهید بخش های تأثیر گذاری که مهم ترین عوامل گرم شدن یخچال ساید بای ساید سامسونگ هستند را بررسی کنیم.

۱− خرابی لاستیک درب یکی از دلایل سرد نکردن یخچال ساید بای ساید سامسونگ

یکی از دلایل گرم شدن یخچال ساید بای ساید سامسونگ، خرابی لاستیک درب یخچال است. باید در نظر داشته باشید که اگر درب یخچال شما به خوبی بسته نمی شود، به مرور زمان برودت از بین می‌رود و در نتیجه سرمای مطلوبی نخواهید داشت.

اگر مشکلی در لاستیک درب یخچال وجود داشته باشد، درب به خوبی چفت نمی‌شود. بنابراین اگر با مشکل سرد نکردن یخچال ساید بای ساید سامسونگ مواجه شدید، حتما لاستیک درب را بررسی کنید.

پیشنهاد میکنیم حتما مقاله علت جمع شدن آب در جامیوه ای و کف یخچال را مطالعه کنید.

۲- معیوب بودن کمپرسور و رله یکی از  دلایل گرم شدن یخچال ساید بای ساید سامسونگ

مورد بعدی که باعث علت گرم شدن یخچال ساید بای ساید سامسونگ است، معیوب بودن کمپرسور و رله یخچال است. کپرسور یخچال با تبدیل گاز به مایع و پمپاژ ان به اواپراتور باعث خنک کردن یخچال می شود.

اگر به هر دلیلی کمپرسور یا رله آسیب ببیند، فرایند خنک کردن یخچال انجام نمی شود. برای چک کردن این موضوع، ابتدا کمپرسور را تست نمایید تا سالم باشد. همچنین اگر رله کمپرسور خراب باشد، موتور قادر به شروع کار نیست در نتیجه با مشکل عدم سرد نکردن یخچال ساید بای ساید سامسونگ روبه‌رو خواهید شد.

۳− کمبود گاز یکی از علت های گرم شدن یخچال ساید بای ساید سامسونگ

یکی از سوالاتی که کاربران زیادی از ما میپرسند این است که چگونه بفهمیم گاز یخچال تمام شده است؟ اگر شما هم به دنبال این هستید که بدانید چگونه بفهمیم گاز یخچال تمام شده همراه ما باشید.

یکی از مشکلات جدی در یخچال کمبود گاز در آن است. زیرا کمبود گاز یکی از علت های سرد نکردن یخچال فریزر است. اگر گاز یخچال شما کم باشد، باعث برودت کم در یخچال می شود.

همچنین در نظر داشته باشید که گاز کم باعث یکسره کار کردن کمپرسور خواهد شد. در نتیجه به مرور زمان باعث سوختن کمپرسور می شود.

۴− مشکل در لوله های کندانسور یکی از دلایل عدم برودت یخچال فریزر است

مشکل در لوله های کندانسور یکی از دلایل تخصصی در خصوص علت گرم بودن داخل یخچال است. اگر موتور کار کند و کندانسور گرم باشد، نشان دهنده سالم بودن یخچال است.

اما اگر کمپرسور کار میکند ولی کندانسور گرم نیست، دستگاه شما مشکل دارد و در نتیجه سرمای مطلوبی نخواهید داشت. البته ممکن است مشکل مربوط به کیپ شدن مدار کندانسور باشد.

زمانی که کمپرسور دچار مشکل شود، روغن یا گاز وارد مدل کندانسور می شود. در نتیجه این موضوع منجر به کیپ شدن لوله های کندانسور می شود که یخچال سرمای خود را از دست خواهد داد.

۵− خراب بودن فن کمپرسور یکی از مشکلات سرد نکردن یخچال فریزر است

همانطور که تا اینجای مقاله همراه ما بودید متوجه شده اید که علت گرم شدن یخچال ساید بای ساید سامسونگ چقدر میتواند گسترده باشد. خراب بودن فن کمپرسور نیز یکی از مشکلات خنک نکردن یخچال است.

فن کمپرسور در پست یخچال و کنار موتور تعبیه شده است. کار فن کمپرسور خنک کردن موتور است. اگر به هر دلیل این فن خراب شود، کمپرسور داغ شده و در نهایت یخچال شما سرمای خود را از دست خواهد داد.

پیشنهاد میکنیم حتما بخشی که در خصوص ایراد های ساده بیان شده بود را مجددا مطالعه کنید. زیرا با کارهای بسیار ساده میتوانید از هزینه های احتمالی سنگین دوری کنید.

۶− خراب بودن فن اواپراتور دلیل سرد نکردن یخچال ساید سامسونگ است

مورد مهمی که البته نیاز به دانش تخصصی دارد، خراب بودن فن اواپراتور است که یکی از دلایل مهم سرد نکردن یخچال است. فن اواپراتور در فیمت فریزر واقع شده است.

وظیقه فن اواپراتور هدایت سرما از فریزر به یخچال استُ اگر این فن آسیب ببیند در نتیجه باعث سرد نشدن یخچال خواهد شد.

۷− خرابی دمپر هوای یخچال علت گرم بودن داخل یخچال می باشد

دمپر نیز یکی از بخش های مهم در سرمایش یخچال است. اکر دمور هوای یخچال به مانند شبکه کولر است. اگر دریچه دمپر خراب باشد، برودت وارد یخچال نمی‌شود.

برای تست دریچه دمپر را روی مینیمم بگذارید و مشاهده کنید که آیا سرما به خوبی در یخچال گردش دارد یا خیر؟

این نکته را در نظر داشته باشید که چیدمان ناصحیح مواد غذایی مناع کار دمپر می شود. از همین رو دقت داشته باشید که نباید مواد غذایی را طوری قرار دهید که سرما گردش نداشته باشید. زیرا این مورد باعث می شود که یخچال سرمای مطلوبی نداشته باشد.

۸− خرابی ترموستات علت سرد نکردن یخچال فریزر می‌باشد

خرابی ترموستات بیشتر برای یخچال های قدیمی کاربرد دارد. با توجه به پیش‌رفته شدن یخچال های امروزی کمتر یخچالی وجود دارد که ترموستات داشته باشد. اما در یخچال های قدیمی کلیدی درون یخچال وجود داشت که به آن ترموستات شناخته می شد.

البته در یخچال های مدرن و هوشمند بصورت لمسی بر روی نمایشگر دیجیتال یخچال نصب شده اند. هرگاه این کلید ها دقت خود را از دست بدهند و دما را به دمای واقعی مورد نظر شما نرسانند، باعث می شوند که یخچال فریزر گرم و یا سردتر از حد استاندارد شود.

اگر ترموستات دستگاه شما خراب شده باشد به موتور فرمان شروع کار را نداده و در نتیجه یخچال سرد نمی شود یا همان عمل دیفراست انجام نمی شود.

البته در بعضی از مواقع، خرابی ترموستات باعث یکسره کار کردن موتور نیز می شود. اگر موتور یکسره کار کند منجر به سوختن کمپرسور می شود و یخچال دیگر خنک خواهد شد.

علت سردن نشدن یخچال فریزر های الکترونیکی

با توجه به پیشرفت تکنولوژی، یخچال های ساخته شده هم بروز می شوند. در یخچال فریزرهای الکترونیکی یا جدید اکثر قطعات به صورت الکترونیکی شده اندبه عنوان مثال به جای ترموستات، سنسور تعبیه شده است.

همچنین به جای تایمر، برد الکترونیکی قرار گرفته است. سایر قطعات مانند ترمودیسک، ترموفیوز و المنت به این یخچال فریزر ها اضافه شده است.

باید این نکته را در نظر داشته باشید که اگر یخچال فریزر شما سرد نمیکند اگر مدل دستگاه شما به عنوان نوفراست شناخته می شود باید سایر قطعات دیگر را هم بررسی کنید.

توجه داشته اگر ترمودیسک، ترموفیوز، المنت و برد الکترونیکی به هر دلیلی آسیب ببینند، یخچال فریزر شما خنگی نخواهد داشت.

 در صورتی که نیاز به تعمیر برد ساید بای ساید سامسونگ دارید با همکاران ما در تماس باشید.

جمع بندی

در این مقاله سعی نمودیم تا بخش های مختلف و علت هایی که باعث می شوند یخچال فریزر سامسونگ شما سرمای کافی را نداشته باشند، را بررسی کنیم.

اما درصورتی که نیاز به تعمیر یخچال فریزر دارید میتوانید با کارشناسان بنیان سرویس در تماس باشید تا در سریع ترین زمان ممکن مشکل یخچال خود را برطرف کنید.

اما در صورتی که در خصوص علت گرم بودن داخل یخچال یا علت سرد نکردن فریزر سوالی دارید میتوانید آن را در بخش دیدگاه ها مطرح نموده تا توسط کارشناسان ما پاسخ خود را دریافت کنید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره < > پنج ستاره

میانگین رتبه 4.1 / 5. تعداد امتیازات 74

 

, , ,
اشتراک گذاری:

آیا سوالی در ذهن دارید؟ میتوانید آن را از ما بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنیان تخفیف

بنیان تخفیف, تخفیف خدمات, تخفیف خرید

عضویت در پایگاه دانش

باعضویت در پایگاه دانش بنیان سرویس از جدیدترین مقالات در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بهرهمند شوید.همچنین تخفیف های ویژه را از دست ندهید

عضویت شما را در خانواده بزرگ بنیان سرویس تبریک عرض میکنیم.

ظاهراً مشکلی پیش آمده! مجدد اقدام نمایید.

یکشنبه های بنیان سرویس

ثبت درخواست تعمیر برد

تعمیر برد, تعمیر برد لباسشویی, تعمیر برد ظرفشویی, تعمیر برد یخچال