علت خراب شدن شیر برقی لباسشویی

علت خراب شدن شیر برقی لباسشویی
4.4
(96)

علت خراب شدن شیر برقی لباسشویی یکی از سوالاتی است که شاید شماهم به دنبال آن باشید. یا به دنبال علائم خرابی شیر برقی لباسشویی و نشانه های خرابی شیر برقی لباسشویی هستید و یا میخواهید از قیمت شیر برقی لباسشویی مطلع شوید. برای همین قصد داریم در ادامه مقالات آموزش تعمیر ماشین لباسشویی به بررسی دقیق علت خراب شدن شیر برقی لباسشویی بپردازیم. از همین رو پیشنهاد میکنیم تا انتها همراه پایگاه دانش بنیان سرویس باشید.

علت خراب شدن شیر برقی لباسشویی

همانطور که در تمام بخش های آموزشی سایت به آن تاکید داریم، عیب یابی و تشخیص مشکل، مهم ترین بخش در تعمیرات لوازم خانگی است. تفاوتی ندارد کدام وسیله شما خراب شده است، بهتر است قبل از هرکاری به دنبال مشکل اصلی باشید.

علائم خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی بسیار واضح هستند و میتوانید به سادگی نشانه های خرابی شیر برقی لباسشویی را خودتان تشخیص دهید. اما میخواهید چند علت اصلی را باهم بررسی کنیم که میتواند در ادامه برایتان مفید باشد.

مورد اول – کم بودن فشار آب

یکی از دلایل خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی نبود فشار مناسب آب در فلکه های آب است. با توجه به زندگی های آپارتمانی در بعضی از ساعات شبانه روز ممکن است فشار مناسبی وجود نداشته باشید. برای همین پیشنهاد میکنیم در این ساعات از ماشین لباسشویی خود استفاده نکنید. زیرا شیر برقی ماشین لباسشویی برای پر کردن دیگ لباسشویی توان زیادی صرف میکند که همین مورد میتواند باعث خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی شما شود.

مورد دوم – خرابی پمپ آب

یکی از دلیل اصلی در خرابی شیر برقی وجود پمپ های آب در ساختمان ها است. زیرا در صورتی که این پمپ به هردلیل خراب شود و آب به درون شیرهای ساختمان وارد نشود، شیر برقی لباسشویی خراب می شود. پیشنهاد میکنیم همیشه قبل از روشن نمودن لباسشویی اطمینان حاصل نمایید که آب ورودی منزل وصل باشد.

مورد سوم – اتمام عمر مفید

شاید اصلی ترین دلیل خراب شدن شیر برقی لباسشویی، اتمام عمر مفید قطعه باشد. پیشنهاد میکنیم حتما در فواصل زمانی مختلف شیر برقی ماشین لباسشویی  را بررسی کنید و در صورتی که خراب شده است، اقدام به تعویض آن نمایید.

اگر به دنبال خرید شیر برقی ماشین لباسشویی هستید میتوانید از فروشگاه بنیان سرویس دیدن فرمایید.

نشانه های خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی

بعد از اینکه علت خراب شدن شیر برقی لباسشویی را متوجه شدیم بهتر است به بررسی علائم خراب شدن شیر برقی و نشانه های آن بپردازیم. البته با چند روش ساده میتوانیم این مورد را بررسی کنیم که در ادامه به آنها اشاره خواهیم نمود.

به شما پیشنهاد میکنیم حتما مقاله 7 نکته مهم قبل از تماس با تعمیرگاه تعمیر ماشین لباسشویی را مطالعه کنید.

مورد اول – جمع شدن آب تمیز در دستگاه

اولین نشانه خراب شدن شیر برقی لباسشویی، جمع شدن آب تمیز درون دیگ دستگاه است. به صورتی که بعد از اتمام مراحل شستشو همچنان آب تمیز درون دیگ لباسشویی باقی مانده است و البسه خیس هستند.

این مورد میتواند ساده ترین نشانه خراب شدن شیر برقی لباسشویی باشد که میتوانید خودتان اقدام به تعویض آن نمایید.

مورد دوم – آبگیری نکردن دستگاه

دومین مورد در نشانه های خرابی شیر برقی لباسشویی، میتواند به آبگیری نکردن دستگاه ربط داشته باشد. برای بررسی این مورد باید شیرهای ورودی منزل را بررسی کنید و درصورتی که فشار مناسب پشت ورودی آب لباسشویی وجود دارد، احتمال زیاد مشکل از شیر برقی دستگاه شما باشد.

مقاله پیشنهادی » نحوه تست شیر برقی لباسشویی

جمع بندی

همانطور که مشاهده نمودید، با بررسی های ساده میتوانید دلایل خرابی شیر برقی و علائم خراب شدن شیر برقی را متوجه شویم. به شما پیشنهاد میکنیم قبل از انجام هرکاری حتما به دنبال علت اصلی باشید، زیرا با متوجه شدن مشکل اصلی دستگاه، میتوانید از هزینه های اضافی آینده جلوگیری نماید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره < > پنج ستاره

میانگین رتبه 4.4 / 5. تعداد امتیازات 96

 

, , , ,
اشتراک گذاری:

آیا سوالی در ذهن دارید؟ میتوانید آن را از ما بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنیان تخفیف

بنیان تخفیف, تخفیف خدمات, تخفیف خرید

عضویت در پایگاه دانش

باعضویت در پایگاه دانش بنیان سرویس از جدیدترین مقالات در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بهرهمند شوید.همچنین تخفیف های ویژه را از دست ندهید

عضویت شما را در خانواده بزرگ بنیان سرویس تبریک عرض میکنیم.

ظاهراً مشکلی پیش آمده! مجدد اقدام نمایید.

یکشنبه های بنیان سرویس

ثبت درخواست تعمیر برد

تعمیر برد, تعمیر برد لباسشویی, تعمیر برد ظرفشویی, تعمیر برد یخچال