5 علت ارور E17 در ظرفشویی بوش

5 علت ارور E17 در ظرفشویی بوش
4.6
(65)

قصد داریم در ادامه مقالات آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی به بررسی 5 علت ارور E17 در ظرفشویی بوش بپردازیم. یکی از شایع ترین کدهای خطا در ماشین ظرفشویی بوش نمایش ارور e17 است. برای رفع خطای e17 در ماشین ظرفشویی بوش باید دانش فنی تقریبا بالایی داشته باشید.

از همین رو پیشنهاد میکنیم در صورتی که با ارور e17 در ماشین ظرفشویی بوش خود رو به رو شدید با تعمیرگاه تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در بنیان سرویس در تماس باشید.

5 علت ارور E17 در ظرفشویی بوش

همانطور که در تمام بخش های پایگاه دانش بنیان سرویس به آن اشاره میکنیم، تشخیص ایراد اصلی دستگاه مهم‌ترین بخش در تعمیر لوازم خانگی است. قبل از انجام هر کاری باید تمام بخش های مهم را بررسی کنیم. از همین رو میخواهیم 5 مورد اصلی که در ارور E17 ماشین ظرفشویی Bosch نقش اصلی را دارند خدمتتان عرض کنیم.

  1. خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی بوش (همان اکوااستاپ ماشین ظرفشویی بوش)
  2. خرابی هیدروستات
  3. خرابی سنسور آب شمار
  4. قطع بودن اتصالات برد با قطعات داخلی
  5. خرابی برد ظرفشویی

حال که علت های کد خطای E17 را متوجه شدیم زمان آن رسیده است هر بخش را به صورت کامل بررسی کنیم تا بتوانیم اقدام به رفع خطای e17 در ماشین ظرفشویی بوش نماییم. همراه ما باشید.

خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی بوش (همان اکوااستاپ ماشین ظرفشویی بوش)

مهم ترین علت اصلی نمایش کدخطا e17 در ظرفشویی bosch خرابی شیربرقی ماشین ظرفشویی یا همان اکوااستاپ است. برای رفع این مورد قبل از هرکاری باید قطعات را بررسی نمایید تا مطمئن شوید مشکل اصلی از شیر برقی ظرفشویی است.

برای این مورد میتوانید از یک تکنسین فنی کمک بخواهید، ما اگر خودتان می‌خواهید اقدام به تهیه شیر برقی ماشین ظرفشویی بوش نمایید میتوانید از فروشگاه ما آن را با کمترین قیمت و بهترین کیفیت تهیه فرمایید.

برای تهیه شیربرقی ماشین ظرفشویی بوش میتوانید اینجا کلیک کنید

خرابی هیدروستات

مورد دومی که باید بررسی نمایید، هیدروستات ماشین ظرفشویی است. در ماشین ظرفشویی بوش معمولا دو هیدروستات وجود دارد که سطح آب ورودی به داخل دستگاه را کنترل می‌کنند.

هیدروستات اول معمولا وظیفه کنترل سطح آب در هنگام پر شدن مخزن را دارد و هیدروستات دوم در هنگام تخلیه آب از مخزن شروع به کار می‌کند. در هنگام خرابی هیدروستات اول سطح آب وارد شده به دستگاه اشتباه تخشیص داده شده و آب بیش از حد نیاز وارد ماشین ظرفشویی می‌شود.

پیشنهاد میکنیم برای رفع این مشکل با تعمیرگاه ماشین ظرفشویی بوش در تماس باشید، اما اگر دانش فنی مناسبی دارید می‌توانید این مورد را خودتان برطرف نمایید.

خرابی سنسور آب شمار

سومین موردی که باید مورد بررسی قرار بگیرید، سنسور آب‌شمار ماشین ظرفشوی بوش است. سانسور آب‌شمار یا همان فلوتر قطعه‌ای است که میزان جریان آب ورودی از طریق شیر برقی را بررسی می‌کند تا مانع پر شدن مخزن بیش از حد مجاز شود.

کار کرد این سنسور به این صورت است که با تعداد پالس‌هایی که برای برد ارسال می‌کند، میزان آب در داخل مخزن را اطلاع می‌دهد. در صورت خرابی این سنسور تعداد پالس‌ها کمتر شده و باعث پر شدن مخزن آب بیش از حد یا کمتر از حد مجاز می‌شود.

این مورد نیازمند دانش تخصصی بیشتری است. البته در موارد بسیار اندک مشاهده شده است که ERROR E17 به خاطر خرابی سنسور آب‌شمار بوده. اما نباید از این مورد به سادگی گذشت و بهتر است که با یک تعمیرگاه تعمیرات ظرفشویی BOSCH در تماس باشید.

قطع بودن اتصالات برد با قطعات داخلی

چهارمین موردی که باید آن را بررسی نمایید، اتصالات برد با سایر قطعات است. معمولا فرسودگی سیم‌ها یا قطع شدن آنها میتواند باعث اختلال در عملکرد دستگاه شود. به عنوان مثال ممکن است سوکت اتصالی به سنسور آب شمار به درستی در جای خود قرار نگرفته باشد یا به خاطر جا‌به‌جایی این سوکت در جای خود درآماده باشد. همین مورد باعث می‌شود مخزن آب دستگاه بیش از حد مجاز پر شده و باعث نمایان شده ارور e17 در ظرفشویی بوش شود.

پیشنهاد می‎‌کنیم در هنگام استفاده و یا جابه‌جایی ماشین ظرفشویی تا جای که امکان دارد این حرکت به صورت آرام و با احتیاط انجام شود. برای تست این مورد در نظر داشته باشید که باید ماشین ظرفشویی به صورت کامل از برق جدا شده باشد.

خرابی برد ظرفشویی

پنجمین مورد که می‌تواند بهترین مورد نیز باشد، خرابی برد ماشین ظرفشویی است. معمولا نوسانات برقی یا اتمام عمر مفید برد دستگاه باعث می‌شود این قطعه مهم در ماشین ظرفشویی دچار خرابی شود. پیشنهاد میکنیم در صورتی که برد دستگاه شما خراب شد، حتما اقدام به تعمیر آن نمایید زیرا با توجه به افزایش قیمت ها خرید یک برد جدید می‌تواند برایتان بسیار هزینه بر باشد.

مواردی که می‌تواند باعث خرابی برد ماشین ظرفشویی شوند :

  • نوسانات شدید برق
  • ورود آب به برد
  • وجود گرما و رطوبت بیش از حد در محیط بیرونی
  • ضربه خوردن به برد در اثر جابه جایی اشتباه

همانطور که مشاهده نمودید جابه‌جایی و نوسانات برقی می‌توانید بسیار خطرناک باشد. از همین رو به شما پیشنهاد می‌کنیم حتما از یک محافظ برق بسیار با کیفیت استفاده نمایید تا عمر دستگاه الکترونیکی خود را چندین برابر نمایید.

نتیجه گیری

اگر بخواهیم به صورت خلاصه مواردی که باید برای رفع ارور E17 در ظرفشویی بوش بررسی کنید: 1- برد دستگاه، 2- شیر برقی ماشین ظرفشویی، 3- هر دو هیدروستات و 4- سنسور آب‌شمار است. البته پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که در شهر تهران سکونت دارید میتوانید برای تعمیر ظرفشویی بوش در تهران با مجموعه بنیان سرویس در تماس باشید.

این مورد را در نظر داشته باشید که هرچه بیشتر مراقب وسایل منزل خود باشید، احتمال خرابی آن‌ها کمتر خواهد شد. میتوانید از جرم گیر برای تمیز نمودن ظرفشویی استفاده نمایید و برای سالم ماندن قطعات داخلی از محلول های مایع استفاده کنید. تلاش نمایید زمانی که یکی از دستگاه های پر مصرف در حال کار است از ماشین ظرفشویی خود استفاده نکنید.

همچنین اگر نیازمند به خرید قطعات یدکی ماشین ظرفشویی بوش را دارید می‌توانید با همکاران ما در تماس باشید در صورت موجود بودن، می‌توانیم آن‌ها را برایتان ارسال نماییم.

سوالات متداول

برای رفع خطای e17 در ماشین ظرفشویی بوش کدام قطعات را بررسی کنیم؟

بررسی : برد دستگاه – آکوا استاپ (شیر برقی ظرفشویی) – هر 2 هیدرواستات و سنسور آب شمار

چگونه از بروز ارور و خرابی در ماشین ظرفشویی بوش جلوگیری کنیم؟

پیشنهاد میکنیم در ساعات اوج مصرف از ماشین ظرفشویی استفاده نفرمایید و همچنین از نمک و جرم گیر ماشین ظرفشویی در فواصل زمانی مشخص استفاده بفرمایید.

نیازمند تهیه شیر برقی ماشین ظرفشویی بوش هستم! از کجا تهیه کنم؟

شما میتوانید از فروشگاه بنیان سرویس اقدام به تهیه آن نمایید. همچنین میتوانید با تماس با تلفن های مجموعه یا تلفن 09126887042 در ساعات کاری اقدام به تهیه شیر برقی ماشین ظرفشویی بوش نمایید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره < > پنج ستاره

میانگین رتبه 4.6 / 5. تعداد امتیازات 65

 

, , ,
اشتراک گذاری:

آیا سوالی در ذهن دارید؟ میتوانید آن را از ما بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنیان تخفیف

بنیان تخفیف, تخفیف خدمات, تخفیف خرید

عضویت در پایگاه دانش

باعضویت در پایگاه دانش بنیان سرویس از جدیدترین مقالات در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بهرهمند شوید.همچنین تخفیف های ویژه را از دست ندهید

عضویت شما را در خانواده بزرگ بنیان سرویس تبریک عرض میکنیم.

ظاهراً مشکلی پیش آمده! مجدد اقدام نمایید.

یکشنبه های بنیان سرویس

ثبت درخواست تعمیر برد

تعمیر برد, تعمیر برد لباسشویی, تعمیر برد ظرفشویی, تعمیر برد یخچال