ارور های ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور های ماشین ظرفشویی سامسونگ
3.9
(29)

ارور های ماشین ظرفشویی سامسونگ سوال پرتکراری است که چه تعمیرکاران ماشین ظرفشویی چه کاربران عادی به دنبال آن هستند. تعمیر ماشین ظرفشویی چندان کار ساده ای نیست حال تصویر کنید نیاز به تعمیر برد ماشین ظرفشویی هم داشته باشیم. قصد داریم در بخش آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی به بررسی ارور های ماشین ظرفشویی سامسونگ بپردازیم و نسبت به برطرف نمودن این مشکلات راه حل هایی را برایتان معرفی نماییم پیشنهاد میکنیم حتما تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

ارورهای ماشین ظرفشویی در چند بخش دسته بندی می شوند. ارورهایی که توسط خودمان با ریست ماشین ظرفشویی سامسونگ برطرف گردد و بعضی های دیگر حتما نیاز به تعمیرگاه ماشین ظرفشویی داریم. همراه بنیان سرویس باشید.

آنچه در این مقاله به اختصار خواهید خواند:

ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ

خیلی از کاربران به دنبال فقط یک کد خطا در ماشین ظرفشویی خود هستند.به عنوان مثال « خطای e4 در ماشین ظرفشویی » میدانیم این خطا به احتمال زیاد به خاطر خرابی هیتر است. در بدترین حالت برد ماشین ظرفشویی شما خراب شده است که نیاز به تعمیر برد ظرفشویی دارید.

اما در این مقاله سعی شده است تمام کد های خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ به طور کامل به همراه نحوه برطرف کردن ایراد های احتمالی برایتان شرح داده شده است. که میتوانید به صورت کاملا رایگان این مقاله را دانلود کرده و استفاده نمایید.

ارور 4e در ماشین ظرفشویی سامسونگ

عدم تشخیص وجود آب 6 دقیقه پس از شروع به کار ماشین ظرفشویی.

بررسی و تعمیر :

ابتدا بررسی کنید که شیر آب ماشین ظرفشویی باز است. سپس قطع کن شیر آب، دریچه آب و اتصالات سیم کشی روی شیر ورودی باید مورد بررسی قرار بگیرند و در صورت نیاز جایگیزین شوند. معمولا این مشکل با تعویض شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ برطرف می شود.

ارور ۴E1 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

دمای آب ورودی به ماشین ظرفشویی، بیش از 80 درجه سانتیگراد (176 درجه فارنهایت) است.

بررسی و تعمیر :

دمای شیر آب گرم آشپزخانه باید مورد بررسی قرار بگیرد. اگر دمای آن بیش از 50 درجه سانتیگراد (120 درجه فارنهایت) باشد، باید دمای آب را پایین بیاورید. اگر دمای آب زیر 80 درجه سانتیگراد (176 درجه فارنهایت) است، ترموستات (سنسور دما) معیوب است و باید جایگزین شود و اگر مشکل همچنان پابرجاست، باید برد ظرفشویی مورد تعمیر و یا جایگزینی قرار بگیرد.

ارور tE1 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

مشکل از خرابی ترموستات (سنسور دما) است.

بررسی و تعمیر :

در صورت بروز خطای tE1 باید تمامی اتصالات و سیم های ترموستات مورد بررسی قرار بگیرند و هر کدام که آسیب دیده اند، جایگزین شوند. در صورتی که مشکل از سیم ها نباشد باید خود ترموستات جایگزین شود و اگر مشکل همچنان باقی بود باید برد ظرفشویی مورد تعمیر و یا جایگزینی قرار بگیرد.

ارور ۵E یا SE در ماشین ظرفشویی سامسونگ

ظرفشویی آب را تخلیه نمی کند و یا اینکه سرعت تخلیه آب به اندازه کافی نیست.

بررسی و تعمیر :

لوله ها و شلنگ های تخلیه باید برای هر گونه انسداد و گرفتی مورد بررسی قرار بگیرند و در صورتی که آسیب دیده اند، باید جایگزین شوند. همچنین پمپ تخلیه باید مورد بررسی فنی قرار بگیرد و در صورتی که آسیب دیده باشد، جایگزین شود.

ارور OE در ماشین ظرفشویی سامسونگ

تشخیص سرریز آب

بررسی و تعمیر :

در چنین مواقعی، حتماً ابتدا ماشین ظرفشویی را از پریز بکشید. سپس دریچه شیر ورودی آب و برد ماشین ظرفشویی را بررسی نموده و در صورت لزوم جایگزین کنید.

ارور LE در ماشین ظرفشویی سامسونگ

تشخیص نشت آب از ماشین ظرفشویی

بررسی و تعمیر :

برای مشکل نشت آب از زیر ماشین ظرفشویی، باید همه شلنگ ها، لوله ها و پمپ تخلیه برای هرگونه آسیب و ترک خوردگی مورد بررسی قرار بگیرند و در صورت معیوب بودن جایگزین شود.

ارور HE در ماشین ظرفشویی سامسونگ

المنت هیتر خراب شده است.

بررسی و تعمیر :

ماشین ظرفشویی باید از پریز برق جدا شود و اتصالات سیم کشی هیتر مورد بررسی قرار بگیرد. در صورتی که هیتر آسیب دیده باشد، باید جایگزین شود. اگر هیتر مشکلی ندارد، باید برد ماشین ظرفشویی تعمیر و یا جایگزین شود.

ارور HE1 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

ترموستات دمای 80 درجه سانتیگراد (176 درجه فارنهایت) یا بیشتر را در داخل ماشین ظرفشویی تشخیص می دهد.

بررسی و تعمیر :

دوشاخه ماشین ظرفشویی را از پریز برق بکشید. درب دستگاه را باز کنید و به دقت درجه حرارت آب درون ماشین ظرفشویی را بررسی کنید. اگر دمای آب نزدیک به ۱۷۶ درجه فارنهایت بود، احتمالاً رله هیتر بر روی برد اصلی گیر کرده است که باید PBA اصلی جایگزین شود. اگر دمای آب کمتر از ۱۷۶ درجه فارنهایت بود، احتمالاً ترموستات (سنسور تشخیص دما) معیوب است و باید جایگزین شود. اگر مشکل همچنان پابرجا بود، باید PBA اصلی جایگزین شود.

ارور ۹E در ماشین ظرفشویی سامسونگ

پایین بودن سطح آب.

بررسی و تعمیر :

ظروف عمیقی را که از آب پر شده اند، از ماشین ظرفشویی خارج کرده، آب آن ها را خالی نمایید و برنامه شستشو را دوباره راه اندازی نمایید. در صورتی که ظرفشویی شما تراز نبود، پایه ها را تنظیم نمایید تا دستگاه تراز شود. دوشاخه دستگاه را از برق بکشید و سیم های شل شده سیم کشی را برای سنسور سطح آب مجدداً متصل نمایید. اگر سیم کشی ها آسیب دیده اند، آن ها را جایگزین نمایید. اگر اتصالات سیم ها مشکلی ندارد، احتمالا سنسور سطح آب باید جایگزین شود.

ارور bE2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

گیر کردن دکمه در کنترل پنل.

بررسی و تعمیر :

تمام دکمه های روی کنترل پنل را برای آزاد کردن دکمه گیر کرده فشار دهید. اگر دکمه گیر کرده آزاد نشد، باید کنترل پنل جایگزین شود.

ارور Heavy در ماشین ظرفشویی سامسونگ

نشت آب

بررسی و تعمیر :

این مشکل مربوط به شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی می باشد.

ارور چشمک زدن چراغ های Heavy, Delicate و Quick در ماشین ظرفشویی سامسونگ

خطای سنسور دما. اگر چراغ های Heavy, Delicate و Quick چشمک می زنند، اما دکمه Normal چشمک نمی زند، به معنای آن است که سنسور دمای ماشین ظرفشویی مشکل پیدا کرده است.

بررسی و تعمیر :

برنامه شستشوی ماشین ظرفشویی را بدون مواد شوینده اجرا کنید. اگر چراغ ها همچنان روشن هستند، تعویض قطعه مورد نیاز است.

ارور چشمک زدن چراغ های Delicate و Quick در ماشین ظرفشویی سامسونگ

ماشین ظرفشویی فکر می کند که درب باز است.

بررسی و تعمیر :

به درستی درب را ببندید و ببینید که آیا چراغ ها خاموش می شوند یا نه. اگر چراغ ها خاموش نشدند، میکروسوئیچ درب معیوب است.

ارور PE در ماشین ظرفشویی سامسونگ

خطای نیمه بار

بررسی و تعمیر :

ظرفشویی را از برق جدا کنید و هر سیم شل شده بر روی موتور توزیع کننده و سوئیچ توزیع کننده را دوباره متصل کنید. در صورتی که سیم ها آسیب دیده اند، آن ها را تعویض کنید. اگر سیم ها مشکلی ندارند، مجموعه توزیع کننده را که شامل بشقاب، موتور توزیع کننده و میکروسوئیچ است را تعویض کنید.

ارور E1 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

بروز خطای e1 نشانگر مشکل آبریزش یا نشتی در ظرفشویی سامسونگ می باشد. البته می تواند به معنای دور بالای موتور پمپ نیز باشد، که به دلیل نشتی به وجود آمده است. از جمله علل بروز این کد خطا، نشتی در اتصالات لوله های پایین ظرفشویی و قرار گیری نادرست شلنگ تخلیه پایین تر از سینک فاضلاب می باشد که اجازه تخلیه صحیح آب از ظرفشویی را ممکن نمی سازد.

زمانیکه پمپ تخلیه در حال کار بوده و اختلاف فشار مورد نیاز وجود ندارد، به معنای وجود نشتی در دستگاه بوده که در اینصورت کد خطای e1 بر روی نمایشگر ظاهر می گردد. در این حالت معمولا قسمتی از دستگاه نشتی دارد. لذا لوله ها را به دقت بررسی کنید. ممکن است گرفتگی یا مسدودیتی موجب کاهش فشار شده باشد و یا اینکه خود پمپ معیوب است.

ارور E2 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

این ارور که در بعضی از مدل های ماشین های ظرفشویی سامسونگ وجود دارد، به دلیل وجود مشکل و خطا در تغذیه آب ماشین ظرفشویی نمایش داده می شود. برای رفع آن اقدامات زیر را انجام دهید :

  • منبع تغذیه آب دستگاه را چک کرده و اطمینان حاصل کنید که شیر ورودی آب باز می باشد.
  • لوله آب متصل به دستگاه را چک کرده و از خم نبودن و نبود پیچش در آن اطمینان حاصل نمایید.
  • فشار آب ورودی را کنترل نمایید. این فشار نباید خیلی کم باشد. بازه مورد قبول ۰٫۵ تا ۸ بار می باشد.

پیشنهاد میکنیم مقاله علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی را مطالعه نمایید.

ارور E4 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

گاها در برخی از مدل های ماشین ظرفشویی سامسونگ، ارور e4 به چشم می خورد. این خطا از وجود مشکلی در تغذیه آب گرم دستگاه خبر می دهد. هرگاه با این ارور مواجه شدید می بایست دمای آب ورودی به دستگاه را کنترل نمایید. اگر این دما بسیار پایین باشد، ماشین ظرفشویی شما دچار مشکل خواهد شد. در صورتی که دمای آب در حد نرمال بوده اما ارور مورد نظر از صفحه نمایش پاک نشده و همچنان باقی می ماند، می توانید برای رفع مشکل ظرفشویی سامسونگ خود با متخصصان بنیان سرویس تماس حاصل فرمایید.

ارور ۴C در ماشین ظرفشویی سامسونگ

کد خطا یا ارور ۴c در صورت نمایش بر روی صفحه نمایشگر ماشین ظرفشویی سامسونگ، به وجود مشکل در تامین آب دستگاه اشاره دارد. برای رفع این خطا اقدامات زیر را انجام دهید و در صورتی که پس از انجام آنها همچنان موفق به رفع خطای ظرفشویی سامسونگ خود نبودید، با تعمیرکاران متبحر و باتجربه ما در بنیان سرویس تماس بگیرید.

  • ابتدا شیر آب را بررسی کنید و از باز بودن کامل آن مطمئن شوید.
  • ممکن است تأمین آب ماشین ظرفشویی به طور کل قطع شده باشد.
  • بررسی کنید که شیر آب ورودی و یا لوله انتقال آب به دستگاه یخ نزده باشند و یا توسط عاملی مسدود نشده و دچار گرفتگی نشده باشند.
  • فیلتر شبکه ای را چک نمایید تا مسدود نباشد.

ارور F1، F2، F3، F4، F5، F6، F7، F8 و F9 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

این کدهای خطا که در برخی موارد در ماشین های ظرفشویی سامسونگ به چشم میخورند، همگی به اختلالات عملکرد دستگاه مربوط میشوند و عمدتا از بروز مشکل در برد الکترونیکی و موتور دستگاه خبر می دهند. یکی از کارهایی که ممکن است در بسیاری از موارد مشکل گشا باشد، به سادگی ریست کردن دستگاه است.

برای این کار ابتدا دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید. همچنین شیر ورودی آب را نیز ببندید. اجازه دهید دستگاه در این حالت به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه باقی بماند. سپس دوباره شیر آب را باز نموده و دستگاه را به برق متصل کنید و دکمه روشن و استارت سیستم را فشار دهید.

در صورتیکه همچنان ماشین ظرفشویی شما ارورهای مذکور را نشان می دهد، بهتر است با تعمیرکار حرفه ای تماس گرفته و از او بخواهید دستگاه را بازرسی نماید. شما میتوانید از سرویس های خدماتی ما در بنیان سرویس استفاده نموده و دستگاه خود را به دست متخصصان با تجربه ما بسپارید.

ارور F3 و F5 در ماشین ظرفشویی سامسونگ

ارور کدهای f3 و f5 شاید نسبت به بقیه کدهای این گروه رایج تر باشند. زمانی که کد خطای f3 بر روی نمایشگر ظرفشویی سامسونگ نشان داده می شود، معمولا بدین معناست که دستگاه دچار مشکل نشتی یا آبریزش در بخشهای پایینی شده است. در چنین مواقعی اگر سینی پایینی از آب پر باشد، سوئیچ شناور فعال شده و دستگاه ارور f3 را نشان خواهد داد.

جهت رفع کد خطای f3 می توانید دستگاه را از برق بیرون کشیده و سپس ظرفشویی را به عقب کج کنید تا تمامی آب تخلیه شود. بهتر است حوله و سطلی جهت تخلیه آب در دسترس داشته باشید. در صورتی که این امر اتفاقی یکباره باشد، پس از تخلیه سوئیچ به حالت قبلی بازگشته و ارور از نمایشگر پاک میشود. در غیر اینصورت، قسمتی از دستگاه دچار نشتی و آبریزش شده و می بایست توسط تکنسین مجرب بررسی گردد.

ارور f5 از گیر کردن، گرفتگی و یا خرابی بازوهای آبپاش ظرفشویی خبر می دهد. بازوهای آبپاش را چک کنید. می توانید با استفاده از جرم گیر، هر گونه جرم و یا زنگ زدگی ممکن را بر روی بازوها از بین ببرید. در صورتی که نتوانستید مشکل را برطرف نمایید، جای نگرانی نیست، با متخصصان بنیان سرویس تماس گرفته و در کوتاهترین زمان ممکن دستگاه خود را مانند گذشته سالم تحویل بگیرید.

ارور LC در ماشین ظرفشویی سامسونگ

در صورتی که ماشین ظرفشویی شما، وجود نشتی یا آبریزشی را در دستگاه تشخیص دهد، کد خطا یا ارور lc بر روی نمایشگر دستگاه نشان داده خواهد شد. ارور مورد نظر به وجود نشتی در کل سیستم اشاره می کند و لذا یافتن محل دقیق نشتی ممکن است ساده نباشد.

جهت رفع ارور ابتدا به دنبال محل دقیق نشتی یا آبریزش ظرفشویی باشید. در صورتی که محل اتصال شیر ورودی آب نشتی دارد، آب را از کنتور قطع کنید و سپس شیر ورودی را بسته و دستگاه را از برق بکشید. آنگاه با تهیه شیر و اتصال جدید، اقدام به تعویض آن نمایید. در صورتی که شخصا نمی توانید شیر را تعویض نمایید، با متخصصان بنیان سرویس تماس گرفته و کار را به افراد حرفه ای بسپارید.

ریست ماشین ظرفشویی سامسونگ

خیلی از کاربران به دنبال نحوه ریست کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ خود هستند. شاید چندین محل را جهت ریست کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ خود را دنبال کرده باشید و هیچ کدام جواب قانع کننده ای را به شما نداده باشند.

ما به شما یک روش ساده برای ریست ماشین ظرفشویی سامسونگ ارائه میدهیم. روشی ساده اما کاربردی. در مدل های جدید ماشین ظرفشویی سامسونگ که دارای برد فرمان (برد الکترونیک) هستند معمولا دکمه ریست Reset وجود دارد. البته تمام مدل های دکمه خاصی ندارند که شما آن را بزنید تا دستگاه ریست شود. قبل از اینکه به ماشین ظرفشویی دستگاه بزنید دستان خودتان را کاملا خشک نمایید.

این نکته را هم در نظر بگیرید که تمام مشکلات ماشین ظرفشویی سامسونگ با ریست حل نمی شوند. گاهی نیاز است با تعمیرات ماشین ظرفشویی تماس حاصل نمایید و مشکل را با آنان در میان بگذارید.

قبل از هرکاری مطمئن شوید برق داخل ماشین ظرفشویی شما در جریان است. میتوانید پریز برق را جابه جا کنید یا با استفاده از یک شب خواب پریز برق را بررسی نمایید. سپس زمانی که مطمئن شدید مشکل فقط با ریست حل می شود، دکمه ریست ماشین ظرفشویی سامسونگ را بزنید. در برخی از مدل ها شاید دکمه ریست را باید به شکل خاصی فشار دهید تا عمل کند. بعضی از مدل های ماشین ظرفشویی سامسونگ دکمه ای به نام “Start-Pause” یا “Start” دارند که باید به مدت ۵ ثانیه آن را نگه دارید و فشار دهید.

پس از زدن دکمه ریست ماشین ظرفشویی را روشن کنید و یک چرخه کامل شستشو را انجام دهید تا مشاهده کنید که آیا ماشین ظرفشویی به خوبی کار میکند یا خیر؟ اگر با تمام این کار و ریست کردن ماشین ظرفشویی باز هم نتوانستید مشکل ماشین ظرفشویی خود را حل کنید، پیشنهاد میکنیم با تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ در تماس باشید.

ریست ماشین ظرفشویی سامسونگ بدون دکمه ریست

اگر به کلید اتصال برق ماشین ظرفشویی سامسونگ دسترسی ندارید تا به صورت دستی آن را ریستارت کنید، برق را به کلی قطع کنید. بسته به مدل ظرفشویی یا راهنمای استفاده از ان برق دستگاه را از ۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه قطع کنید. در نظر داشته باشید نباید برنامه حالت Final Spin فعال باشد شما میتوانید برای تست دستگاه از هر برنامه ای استفاده کنید به جز Spin. بررسی نمایید آب به داخل ماشین ظرفشویی سامسونگ وارد شود، برق را مجدداً وصل نمایید. ماشین ظرفشویی را روشن کنید. در برخی از مدل ها نیاز است تا درپوش را پس از وصل کردن ماشین ظرفشویی ۶ بار باز و بسته کنید.

زمانی که دکمه ریست ماشین ظرفشویی سامسونگ کار نمی کند

در بعضی از حالات پس از ریست کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ چه از طریق دکمه یا به صورت دستی (بیرون کشیدن از برق) اتفال نمی افتد. شاید ماشین ظرفشویی شما مشکلی داشته باشد و یا قسمتی از آن معیوب شده است که آن را از کار کردن باز میدارد. سوئیچ درب، قفل کننده ها و یا تایمر از قسمت های رایجی هستند که در این خرابی ماشین ظرفشویی سامسونگ نیاز به تعویض یا تعمیر دارند. تنکسین های تعمیرات ماشین ظرفشویی سامسونگ میتوانند این قسمت ها را به راحتی تعویض و یا تعمیر کنند.

در نهایت میتوانید تمام لیست های ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ را یکجا داشته باشد. به خاطر تعداد بالا خطاها و همچنین برای اینکه ارور های ماشین ظرفشویی همیشه در دسترس شما باقی بماند آن را به صورت یک فایل PDF برایتان گردآوردی کرده ایم.

هم اکنون میتوانید ارور های ماشین ظرفشویی سامسونگ را به صورت کاملا رایگان از لینک دانلود نمایید :

دانلود کد های خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ

تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ

در یکی دیگر از مقالات آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی سعی برآن شد که به تمام بخش های تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ اشاره نماییم. درصورتی که شما هم تجربه ای در مواجه شدن با خرابی ظرفشویی داشته اید، علت خرابی ظرفشویی  را در بخش دیدگاه ها مطرح نموده و نحوه برطرف نمودن آن را با سایرین به اشتراک بگذازید. همچنین میتوانید از خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ مجموعه بنیان سرویس به صورت تخصصی و با بهترین کیفیت و کمترین هزینه بهرهمند شوید.

در صورتی که نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی دارید میتوانید هم اکنون درخواست خود را به صورت آنلاین یا تلفنی به ثبت برسانید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره < > پنج ستاره

میانگین رتبه 3.9 / 5. تعداد امتیازات 29

 

, , , , , , ,
اشتراک گذاری:

آیا سوالی در ذهن دارید؟ میتوانید آن را از ما بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بنیان تخفیف

بنیان تخفیف, تخفیف خدمات, تخفیف خرید

عضویت در پایگاه دانش

باعضویت در پایگاه دانش بنیان سرویس از جدیدترین مقالات در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بهرهمند شوید.همچنین تخفیف های ویژه را از دست ندهید

عضویت شما را در خانواده بزرگ بنیان سرویس تبریک عرض میکنیم.

ظاهراً مشکلی پیش آمده! مجدد اقدام نمایید.

یکشنبه های بنیان سرویس

ثبت درخواست تعمیر برد

تعمیر برد, تعمیر برد لباسشویی, تعمیر برد ظرفشویی, تعمیر برد یخچال