فرآیند جرم گیری ماشین لباسشویی چگونه است؟

جرم گیری ماشین لباسشویی
3.3
(39)

جرم گیری ماشین لباسشویی با استفاده از روش‌های مختلف امکان پذیر است که فواید بسیار زیادی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. ماشین لباسشویی به عنوان یکی از پر کاربرد ترین وسایل موجود در منزل به حساب می آید. تمیز کردن و جرم گیری ماشین لباسشویی یکی از مسائل بسیار مهم در زمینه نگهداری از این وسیله پر کاربرد در منزل می باشد. با توجه به کثیفی ‌های مختلفی که توسط لباسها در ماشین لباسشویی قرار می‌گیرند و گاهی اوقات پیش می آید که این کثیفی ها در ماشین لباسشویی باقی می ماند به عنوان محلی برای تولید عوامل و قارچها و باکتریها و ویروسها و تجزیه و تکثیر آن ها تبدیل می شود.

به همین دلیل ممکن است گاهی اوقات که به ماشین لباسشویی توجه کنیم متوجه شدیم که از آن بوی بدی ساطع می‌شود و همچنین لباس هایی که در ماشین لباسشویی برای شسته شدن قرار می‌دهیم به صورت کامل و مطلق و تمیز نمی‌شوند و همچنین ممکن است پس از پوشیدن لباس ها دچار حساسیت و آلرژی پوستی شویم و ممکن است به افراد خردسال و نوزادان نیز صدمات جانی و پوستی بزند نکته ها برای جلوگیری از این مشکل هایی باید نسبت به رسوب زدایی و جرم گیری ماشین لباسشویی اقدام کرده با استفاده از روشهای مختلف آن را به صورت کامل تمیز کنیم. معمولا رسوب زدایی و جرم گیری ماشین لباسشویی با استفاده از انواع مختلف مواد طبیعی و شیمیایی امکان پذیر میباشد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. در صورتی که ماشین لباسشویی شما بوی بدی گرفته و مثل قبل لباس‌ها را تمیز نمی کند می توانید موضوعات ارائه شده در این مقاله را مطالعه کرده و اطلاعات بسیار خوبی در این زمینه کسب نمایید، همراه بنیان سرویس بمانید.

جرم گیری ماشین لباسشویی
جرم گیری ماشین لباسشویی

انجام جرم گیری ماشین لباسشویی در قسمت بدنه

برای انجام جرم گیری ماشین لباسشویی در قسمت بدنه آن ابتدا لازم است تا دوشاخه ماشین لباسشویی را از پریز برق جدا نموده و با توجه به اینکه ماشین لباسشویی خاموش میباشد و در نتیجه ایمنی لازم به وجود آمده و هیچ گونه خطر جانی ما را تهدید نکند. سپس با استفاده از یک اسفنج نرم و آب به مقداری مایع سفید کننده می توانیم بدنه ماشین لباسشویی را تمیز کنیم همچنین برای انجام این کار بهتر است از دستکش برای حفاظت از پوست دست استفاده کنید چرا که مواد سفید کننده حاوی موادی هستند که باعث واکنش داده و می تواند یک سری مشکلات پوستی برای فرد استفاده کننده به وجود بیاورند.

یکی از قسمتهای بسیار مهم در بدنه ماشین لباسشویی که باید در هنگام انجام جرم گیری ماشین لباسشویی به آن توجه ویژه کرد تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی می باشد بنابراین لاستیک به دلیل آنکه به صورت دائم در معرض رطوبت شدید قرار دارد سیاه شده و باکتری ها و ویروس های زیادی در این قسمت جمع می‌کند که نتیجه مطلوبی را برای این قسمت به ایجاد می نمایند. برای جرم گیری ماشین لباسشویی درب از لاستیک دور درب ماشین لباسشویی می تواند لاستیک را کامل از بدن جدا کرده و آن را به صورت تمام و کمال تمیز و بعد از آنکه به صورت کامل با صدای مواد شوینده آن را شستید می‌توان آن را خشک کرده و سپس در محل مورد نظر نصب نمایید و در این مکان وجود ندارد.

پیشنهاد میکنیم ویدیو آموزش جرم گیری ماشین لباسشویی را هم مشاهده نمایید.

جرم گیری ماشین لباسشویی
جرم گیری بخش دیگ ماشین لباسشویی

جرم گیری ماشین لباسشویی با استفاده از مواد طبیعی مانند جوش شیرین و سرکه

یک ترکیب بسیار قوی و طبیعی برای جرم گیری ماشین لباسشویی استفاده از جوش شیرین سرکه و مقداری آب می باشد که این ترکیب می تواند در خشک و تمیز کردن بسیار قوی و در عین حال طبیعی و ارزان قیمت برای جرم گیری ماشین لباسشویی مورد استفاده قرار گیرد. با استفاده از ترکیب جوش شیرین سرکه و آب می توان به خوبی بوی بد نامطبوع تولید شده در ماشین لباسشویی را از بین برده و همچنین از این ترکیب بسیار قوی برای از بین بردن جرم ها و رسوبات تشکیل شده درون ماشین لباسشویی نیز استفاده نمود و تمامی آنها را از بین برد.

برای انجام فرآیند جرم گیری ماشین لباسشویی محلول مورد نظر را در ماشین لباسشویی ریخته و ماشین را بر روی یک برنامه روزانه قرار دهید و سپس بر روی دکمه استارت ماشین لباسشویی زده تا شروع به فعالیت کند. در نتیجه در هنگام فعالیت این محلول به تمامی قسمت های موجود در دیگ شستشو نفوذ کرده و تمامی رسوبات و جرم های اضافه که در دیگ ماشین لباسشویی وجود دارد را از روی دیگ جدا میکند.

بعد از اینکه کارکرد ماشین لباسشویی تمام شد درب ماشین لباسشویی را باز کرده و با استفاده از یک اسفنج نرم تمام دیواره های ماشین لباسشویی را به خوبی تمیز نمایید همچنین در این قسمت دوباره می توانید از محلول سرکه و جوش شیرین و آب استفاده کرده و آن را برای اسفنج مالیده و بر روی تمام قسمت های دیگر شستشو به منظور جرم گیری ماشین لباسشویی استفاده نمایید سپس با استفاده از آب تقریباً گرم کل بدنه را شسته و همچنین برای آن که نتیجه کار بهتر باشد این مراحل را هر ماه یک بار و یا هر دو ماه یک بار تکرار نمایید تا در نتیجه بهره وری دستگاه تولید زیادی افزایش پیدا کرده و هیچگونه جرم و یا رسوب اضافی درون دیگ ماشین لباسشویی به وجود نیاید.

البته در استفاده از سرکه نباید زیاده‌روی کرد چرا که این مواد می‌تواند با قسمتهای پلاستیکی و لاستیکی به کار رفته در ماشین لباسشویی واکنش نشان داده و باعث آسیب وارد کردن و خرابی این قطعات شوند و در نتیجه قطعات مانند لاستیک دور درب ماشین لباسشویی در صورتی که با استفاده از محلول رسوب زدایی مانند سرکه و جوش شیرین و آب زیادی مورد شستشو و جرم گیری ماشین لباسشویی قرار گیرد به سرعت مستهلک شده و باید نسبت به تعویض آن اقدام نمود و در نتیجه هزینه اضافی برای صاحب ماشین لباسشویی ایجاد می شود.

جرم گیری ماشین لباسشویی با استفاده از قرص جرم گیر

در صورتی که برای شست و شوی لباس ها و کارکرد ماشین لباسشویی از پودر های نامرغوب استفاده کنیم این پودر ها و رسوبات اضافی در سوراخ های دیگ شستشو رخنه کرده و باعث ایجاد دردسر ها و مشکلات بسیار زیادی می شوند همچنین با توجه به رطوبت و آب کثیف حاصل از شستشوی لباسهای چرک و کثیف که در لاستیک دور درب باقی می ماند و در صورت بی توجهی به تمیز کردن این قسمتها بوی نامطبوع در ماشین لباسشویی تولید شده و این رو بر روی لباسهای شسته شده در درون ماشین لباسشویی نیز تاثیر می گذارد و لباس ها نیز بعد از شستشو شدن بوی نامطبوع پیدا می کنند.

در چنین مواردی ماشین لباسشویی ما احتیاج به جرم گیری ماشین لباسشویی داشته و یکی از راه های بسیار آسان و بی دردسر برای انجام جرم گیری ماشین لباسشویی استفاده از قرص های جرم گیر مختلف در بازار یافت می شود می باشد. با توجه به اینکه این قرص ها به منظور جرم گیری ماشین لباسشویی و اصولی تهیه شده اند نتیجه بسیار عالی را ایجاد می نماید جرم گیری ماشین لباسشویی با استفاده از این قرص ها در مقایسه با دیگر روش ها بسیار ایده آل و مناسب خواهد بود. برای جرم گیری ماشین لباسشویی با استفاده از قرص های جرم گیر و تنها کافی است تا قرص جرمگیر را درون دیگ شستشوی ماشین لباسشویی گذاشته و ماشین را بر روی یک برنامه ۶۰ دقیقه ای تنظیم نمایید برای انجام این کار نیاز است تا دمای آب زیاد بالا برود چرا که دمای بالا تر می توان به برد ماشین لباسشویی آسیب‌های جدی وارد نماید.

به همین منظور برای آنکه فرایند جرم گیری ماشین لباسشویی با استفاده از قرص جلوگیری انجام شود لازم است و آن را درون ماشین لباسشویی ریخته و بازسازی و دمای آب معتدل و ولرم ماشین لباسشویی را برنامه‌ریزی کرده تا حرکت خود را آغاز نماید البته برای انجام جرم گیری ماشین لباسشویی با استفاده از قرص جرم گیر باید در ماشین لباسشویی و دیگر شستشوی آن هیچ گونه لباس وجود نداشته و بعد از آن که مطمئن شدیم که درون محفظه لباس وجود ندارد نسبت به روشن کردن ماشین لباسشویی اقدام نمایید.

جرم گیری ماشین لباسشویی
جرم گیری بخش های مختلف ماشین لباسشویی

در صورتی که از آخرین بار که برای جرم گیری ماشین لباسشویی اقدام کرده زمان زیادی می‌گذرد لازم است در محفظه پودر ماشین لباسشویی دو پیمانه پودر را به همراه دو قرص جرم گیر ماشین لباسشویی انداخته و برگزاری فعالیت ماشین لباسشویی آغاز شود و در صورتی که به صورت دوره ای و متناوب نسبت به جرم گیری ماشین لباسشویی اقدام می کنید یک عدد قرص ماشین لباسشویی کافی است.

بهتر از فرآیند جرم گیری ماشین لباسشویی به صورت دوره ای و منظم انجام شود و بهترین زمان برای انجام جرم گیری ماشین لباسشویی هر سه ماه یکبار می باشد. بهترین ترکیب نیز برای ترکیب قرص جرم گیر و پودر ماشین لباسشویی نسبت ۱ به ۵ می باشد. یعنی به ازای هر یک قرص ماشین لباسشویی ۵ پیمانه پودر لباسشویی را با یک قرص مخلوط کرده و سپس در محفظه پودر ماشین لباسشویی قرار داده و با استفاده از آن به جرم گیری ماشین لباسشویی اقدام نماییم.

فرایند جرم گیری ماشین لباسشویی با استفاده از پودر جرم گیر ماشین لباسشویی

یکی دیگر از راه های بسیار کاربردی و مناسب برای جرم گیری انواع مختلف ماشین لباسشویی استفاده از انواع و مدلهای مختلف پودر جرم گیر ماشین لباسشویی می باشد که معمولاً این پودر ها برای جرم گیری در ماشین های لباسشویی اتوماتیک به کار برده و نتیجه بسیار خوبی را در زمینه جرم گیری این دستگاه ها ارائه می نمایند. در صورتی که دیگر شستشو و قسمت های مختلف مانند نوار درب ماشین لباسشویی دارای جرم و رسوبات بسیار زیادی باشد استفاده از پودر جرم گیر برای جرم گیری ماشین لباسشویی می تواند بسیار مناسب باشد و نتیجه بسیار خوبی را ایجاد نماید.

در صورت استفاده از پودر جرم گیر برای جرم گیری ماشین های لباسشویی تامین رسوبات و جلبکهای اضافی که وجود دارد به صورت تمام و کمال از بین رفته و پاک می شوند. یکی از مزیت های بسیار مناسب و مثبت استفاده از انواع مختلف پودرها و قرص های شستشو و جرم گیر برای جرم گیری مدل های مختلف ماشین لباسشویی این موضوع باشد که این نوع تمیز کننده ها بسیار آسان و بی دردسر مورد استفاده قرار گرفته و هیچگونه کثیفی از خود برجای نمی گذارند.

مدلهای مختلف پودرهای جرم گیر قرص های چربی به گونه ای ساخته می شوند و فرمولاسیون آنها به گونه‌ای است که سختی آب را نیز از بین می‌برد و در صورتی که برای جرم گیری ماشین لباسشویی بخواهیم از انواع مختلف پودر جرمگیر استفاده نماییم تمامی جرم ها و کثیفی ها و رسوبات ایجاد شده در دیگ شستشو برخی قسمتهای مانند لاستیک دور درب ماشین لباسشویی به صورت تمام و کمال از بین رفته و از آن به بعد کارایی و بازدهی دستاورد زیاد افزایش پیدا کرده و همچنین هیچ گونه بوی نامطبوعی در دستگاه و یا لباس هایی که در دستگاه منظور شسته شده اند ساخته می شوند ایجاد نمی گردد.

جرم گیری ماشین لباسشویی
جرم گیری

همچنین در صورتی که به صورت دوره ای و منظم از انواع مختلف پودرهای جرمگیر استفاده نشود با توجه به بقایای به جای مانده از پودر های شوینده در فیلتر ماشین لباسشویی و رسوبات و جرم های اضافی که از کثیفی لباس ها به جا می ماند باعث اختلال در قسمت های مختلف ماشین لباسشویی از جمله لوله ها دیگ شستشو لاستیک دور در و غیره خواهد شد در نتیجه کارایی و بازده کلی دستگاه دچار عیب و نقص شده و آن که ممکن است بعد از مدتی قسمتهای مختلف به کار رفته در ماشین لباسشویی دچار اختلال و خراب شده و در هزینه‌های زیادی برای تعمیر آن قسمتها به وجود بیاید.

مزایای استفاده از انواع مختلف پودر ها و قرص ها برای جرم گیری ماشین لباسشویی

  • کاربرد بسیار آسان و بی دردسر استفاده از این پاک کننده ها
  • افزایش طول عمر مفید انواع مختلف ماشین لباسشویی
  • از بین بردن کامل سختی آب با استفاده از مواد مختلف پودرها و قرص های جرم گیر
  • از بین بردن کامل رسوبات جرم ها و بقایای مواد شوینده از پشت درام فیلترها و لوله های به کار رفته در ماشین لباسشویی
  • از بین رفتن بوی نامطبوع تولید شده در دیگ شستشوی ماشین لباسشویی همچنین نوار دور درب آن
  • کمک بسیار زیاد به کاهش مصرف برق و تمیز شدن فیلتر ماشین لباسشویی

درخواست خرید یا جرم گیری ماشین لباسشویی

در صورتی که نیاز به خرید پودر جرم گیر ماشین لباسشویی دارید میتوانید از فروشگاه بنیان سرویس آن را تهیه نمایید. همچنین اگر نیاز به سرویس های دوره ای ماشین لباسشویی دارید با مجموعه ما در تماس باشید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره < > پنج ستاره

میانگین رتبه 3.3 / 5. تعداد امتیازات 39

 

, , ,
اشتراک گذاری:

آیا سوالی در ذهن دارید؟ میتوانید آن را از ما بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنیان تخفیف

بنیان تخفیف, تخفیف خدمات, تخفیف خرید

عضویت در پایگاه دانش

باعضویت در پایگاه دانش بنیان سرویس از جدیدترین مقالات در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بهرهمند شوید.همچنین تخفیف های ویژه را از دست ندهید

عضویت شما را در خانواده بزرگ بنیان سرویس تبریک عرض میکنیم.

ظاهراً مشکلی پیش آمده! مجدد اقدام نمایید.

یکشنبه های بنیان سرویس

ثبت درخواست تعمیر برد

تعمیر برد, تعمیر برد لباسشویی, تعمیر برد ظرفشویی, تعمیر برد یخچال