تعمیر تلویزیون چگونه صورت می‌پذیرد؟

تعمیر تلویزیون
3.8
(4)

تعمیرات تلویزیون چیزی است که این روزها لازمه بسیاری از خانه‌ها شده است و به علت هزینه‌های بسیار بالای خرید یک تلویزیون جدید خانواده ها به فکر رفع عیب تلویزیون خود افتاده‌اند. برای این نوع تعمیر شما انتخاب‌های زیادی می‌توانید داشته باشید، اما بهترین و سریع‌ترین راهی که می‌توان امتحان کرد استفاده از سرویس‌های آنلاین در این در حوزه است.

تعمیرات تلویزیون چگونه صورت می‌پذیرد؟

تلویزیون‌های قدیمی برای ما یادآور خاطراتی شیرین است که از دریچه آن به دنیای بیرون از خانه ارتباط داشتیم. شاید تصور شما این باشد که امروزه با آمدن تلویزیون‌های نسل جدید تلویزیون‌های قدیمی در اکثر خانواده‌ها فراموش شده است ولی باید پذیرفت که این گفته اساسا غلط است. هنوز در بسیاری از منازل تلویزیون‌های قدیمی نقش اساسی خانه ایفا می‌کنند. این نوع تلویزیون‌ها به علت استفاده از فناوری قدیمی‌تر دچار مشکلات فراوانی می‌شودند که شما به راحتی می‌توانید تعمیر تلویزیون خود را در برنامه ماهیانه خود قرار دهید. در ادامه با انواع مشکلات و نحوه بازیابی تلویزیون‌ها خواهیم پرداخت که پیشنهاد میکنیم همراه بنیان سرویس باشید.

تعمیرات تلویزیون

تعمیر صفحه نمایش تلویزیون

اگر نمایشگر تلویزیون شما دچار مشکل شود و به هر علتی از جمله آب خوردن آن دیگر کار نکند راه‌های زیادی برای برگرداندن مجدد تصویر به تلویزیون وجود دارد. یکی از این راه‌ها تعمیر فلت فعلی تلویزیون شما است و در صورتی که این امکان به علت نفوذ شدید آب و دیگر مسائل قابل تعمیر نباشد تعویض نمایشگر بهترین گزینه خواهد بود زیرا امکان این وجود دارد که دیگر قطعات دچار آسیب دیدگی جدی نشده باشند،‌ در نتیجه می‌توان با یک هزینه جزئی این نوع تلویزیون‌ها را مجددا به یکی از اصلی‌ترین ملزومات خانه تبدیل کرد.

تعمیر صدای تلویزیون

صدای تلویزیون را بعد از تصویر می‌توان مهم‌ترین چیز در یک تلویزیون دانست و زیرا از تصویر بدون صدا در تلویزیون بی معنی است. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که یک روز از خواب بلند شوید و با تمام انرژی به سمت تلویزیون رفته باشید و ناگهان ببینید که تلویزیون شما تصویر دارد اما صدایی از آن شنیده نمی‌شود. برای این مشکل شما می‌توانید تلویزیون خود را به یک تعمیرکار در این حوزه بسپارید ولی اگر بخواهیم عمده مشکلات این نوع خرابی را ذکر کنیم باید به اشکات متداولی از جمله بلندگو، برد اصلی دستگاه، پاور و دیگر قطعات تاثیرگذار در صدا اشاره کنیم. گفتنی است که تمامی قطعات یاد شده می‌تواند تعمیر گردد ولی در صورت عمده بودن مشکل این قطعات باید به فکر تعویض این نوع قطعات باشید که هزینه‌های مختلفی برای هر کدام از آنها گرفته می‌شود که می‌توانید قبل از تعویض یا تعمیر از تعمیرکار خود استعلام بگیرید.

تعمیر پرش تصویر در تلویزیون

پرش تصویر در تلویزیون‌ها بسیار مشکل شایعی است که می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. این نوع مشکل یکی از بدترین مشکلاتی است که تلویزیون می‌تواند به آن دچار شود. در چنین مواردی پیشنهاد ما به شما این است که تا تصویر بدتر از وضعیتی که دارد نشده است حتما در کمترین زمان ممکن تلویزیون را به مراکز تعمیر LCD یا LED برسانید زیرا در خیلی از موارد می‌توان با تعمیر قطعات مربوط به این مشکل، خرابی تلویزیون را حل کرد. از قطعاتی که در این خرابی موثر هستند می‌توان به پنل تلویزیون و ضعیف شدن بیش از حد آن اشاره کرد البته که در بسیاری از موارد پنل امکان تعمیر را دارد اما گاها دیده شده است که نیاز به تعویض این قطعه هم نیاز بوده که نسبتا هزینه زیادی را برای آن باید تقبل کرد. از قطعات دیگری که می‌تواند روی پرش تصویر تاثیرگذار باشد پاور تلویزیون است که وظیقه برق‌رسانی به کل مدار تلویزیون را دارد.

وقتی که تصویر دچار پرش می‌شود نشاندهنده این است که برق‌رسانی درستی صورت نمی‌گرد و طبیعتا از بد کار کردن پاور و برق‌رسانی نامنظم تصویر دچار اختلالاتی از جمله پرش می‌شود. قطعه بعدی که با خرابی آن می‌توان در تلویزیون خط‌های مختلف یا پرش‌های تصویری را مشاهده کرد برد اصلی دستگاه است که کار آن ارتباط بین تمامی اجزا و قطعات تلویزیون است و در صورتی که این کار را به خوبی انجان ندهد تصویر دچار خرابی و از بین رفتن تدریجی کیفیت آن می‌شود.

در هر صورت تلویزیون شما با هر مشکلی از مشکلات بالا که روبرو باشد قابل تعمیر و بازیابی است و شما می‌توانید با در نظر گرفتن اطلاعاتی که به دست آوردید تعمیر تلویزیون خود را به تعمیرکاران حرفه‌ای این عرصه بسپارید.

تعمیر تلویزیون
تعمیرات تلویزیون

تعمیر خط دار شدن تصویر تلویزیون

حتما تا به حال شده است که داخل تصویر تلویزیون یک خط عمودی یا افقی افتاده باشد و شما را آزار دهد. این مشکل شایع می‌تواند در هر نوع از تلویزیون از جمله LED، LCD، پلاسما و… بروز کند که دلایل آن می‌تواند مختلف باشد اما از مهم‌ترین دلایلی که می‌توان برای آن گفت نوسان برق یا ضربه خوردگی صفحه نمایش در جا به جایی ها است. برای جلوگیری از این مشکل باید از محافظ‌های پر قدرتی استفاده کنید که بتوانند نوسان جاری در قعط و وصلی برق را بگیرد. همچنین پیشنهاد می‌شود برای حفاظت از تلویزیون خود در جا به جایی های منزل تلویزیون را در کاور پلاستیک حبابدار قرار داده و در صورت موجود بودن جعبه آن تلویزیون را حتما با جعبه جابه‌جا کنید.

در هر صورت اگر به این مشکل در تلویزیون خود دچار شدید و با یک خط عمودی یا افقی روبرو بودید بدانید پیکسل‌های صفحه نمایش شما دچار ضعف شدیدی شده‌اند و به مرور ممکن است بیشتر هم بشود و خط‌های بیشتری به این خرابی اضافه شوند. هر پیسکل سوخته شما دارای سه عدد ساب پیکسل است که رنگ‌ها را در خود جای می‌دهند. این پیکسل‌ها توسط قطعه دیگری به نام ترانزیستور کنترل می‌گردند و با اختلال این قطعه دچار پیکسل سوختگی در چند نقطه از تلویزیون می‌شویم که ناگهان مجموع این پیکسل‌ها خطی بزرگ را ایجاد می‌کنند که باعث خط دار شدن کلی تصویر می‌شود. از عمده‌ترین قطعاتی که در این مشکل مورد آزمایش قرار می‌گیرد پاور و برد اصلی است که با انجام ندادن درست وظایف خود در تصویر تلویزیون اختلال ایجاد می‌کنند و باعث می‌شود که تصویر خط دار باشد. البته گفتنی است که در نسل جدید تلویزیون‌ها از جمله OLED و SUHD ها کمتر با این مشکل مواجه هستیم و ظاهرا این مشکل از این نسل به بعد کمتر در تلویزیون‌ها دیده می‌شود.

تعمیر پاور در تلویزیون

اگر یک روز صبح از خواب بلند شدید و رفتید که تلویزیون خود را روشن کنید و ناگهان تلویزیون خانه روشن نشد اصلا تعجب نکنید این امر، امری طبیعی است زیرا پاورهای تلویزیون جز قطعات مصرفی و در جریان تلویزیون است که بعد از مدتی ممکن است از کار بیافتد. از اصلی‌ترین نشانه‌های سوختن پاور تلویزیون می‌توان به همین مورد خاموش شدن ناگهانی دستگاه و روشن نشدن مجدد آن باشد. حتی ممکن است گاهی اوقات تلویزیون روشن هم بشود ولی در بعد از مدتی کار ناگهان دوباره خاموش بشود. در چنین مواردی تا حد بسیار زیادی دلیل اصلی خرابی ذکر شده پاور تلویزیون یا اصطلاحا منبع تغذیه آن است. اگر بخواهیم فنی‌تر برای شما توضیح دهیم که دقیقا چه اتفاقی می‌افتد باید بگوییم در واقع به علت خرابی پاور جریان دقیق و منظمی از ولتاژ مورد تغذیه به دستگاه مدار نمی‌آید و طبیعتا بعد از چند ثانیه که تلویزیون روشن است دچار خاموشی مجدد می‌گردد. منبع تغذیه تلویزیون را می‌توان از مهم‌ترین قطعات موجود در دستگاه دانست که نقش اساسی را در حیات آن ایفا می‌کند زیرا بدون جریان برق مناسب تلویزیون کار نخواهد کرد و دیگر تصویری به ما نشان نمی‌دهد. بعد از دیدن نشانه‌هایی که ذکر کردیم شما باید در اولین فرصت تلویزیون خود را به یک تعمیرکار بسپارید تا با تعمیر پاور دستگاه یا تعویض آن این مشکل را حل کند.

تعمیر بک لایت تلویزیون

بک لایت در واقع قطعه‌ای در تلویزیون است که نور سفیدی را به پیکسل‌های تصویری می‌تاباند تا تصویر توسط کاربر قابل رویت باشد. نوع نوری که به این تصاویر تابانده می‌شود از نوع LED هایی است که در تلویزیون‌های نسل جدید استفاده می‌شود. در تعمیر این قطعه تعمیرکار با باز کردن صفحه بک لایت می‌تواند تک تک لامپ‌های LED را مورد آزمایش قرار دهد و LED سوخته با لامپ جدید تعویض کند. در نظر داشته باشید که در صورت قدیمی بودن تلویزیون استفاده از لامپ‌های فلوئورسنت امکان تعویض کمی با دشواری مواجه خواهد شد و امکان شکستن پنل در تلوزیون وجود خواهد داشت. پس طبیعتا کار تعویض این قطعه کمی با حساسیت روبرو است و پیشنهاد ما به شما این است که حتما تعویض این قطعه خود را به تعمیرکار خبره‌ای بسپارید که هزینه‌های جانبی بیشتری برای شما همراه نداشته باشد.

تعمیر تلویزیون
تعمیرات تلویزیون

تعمیر مین برد تلویزیون

آبخوردگی تلویزیون از جمله شایع‌ترین مشکلات در تعمیرات این نوع دستگاه است که همیشه بیشترین آسیب را مین برد دستگاه می‌بیند. گفتنی است که بدون وجود مین برد یا دچار مشکل شدن آن امکان ادامه حیات تلویزیون میسر نخواهد بود و جز اصلی‌ترین قطعات است. مین برد را می‌توان مغز متفکر تلویزیون نامید زیرا وظیفه دستور دادن به تمامی قطعه‌ها را بر عهده دارد. همچنین باید بدانید که وقتی شما کابلی یا هر ورودی دیگری را به تلویزیون متصل می‌کنید در واقع مستقیما به مین برد وصل می‌کنید و یکی دیگر از ایراداتی که ممکن است برای مین برد پیش آید مشکلات کابلی است که به آن متصل می‌شود و می‌تواند تاثیر مستقیم روی خرابی مین برد داشته باشد. حتما از خودتان می‌پرسید که از کجا بفهمیم مین برد دستگاه دچار اختلال شده است.

باید گفت زمانی که تلویزیون شما دچار حالت‌های هنگی بسیار می‌شود یا به یکباره خاموش می‌گردد نشات گرفته از اختلال عملکرد مین برد است. گاهی هم شاید در آغاز به کار تلویزیون زمانی که لوگوی آن در حال نمایش است تصویر قفل شود و ساعت‌ها در این حال بماند که یکی دیگر از حالت‌های خرابی مین برد تلقی می‌شود. گاهی اوقات هم ممکم است که تلویزیون مورد نظر شما به حالت استندبای رفته و دوباره امکان روشن شدن آن برای کاربر میسر نباشد که از دیگر حالت‌های خرابی مین‌برد است. در نهایت باید گفت که مین برد از قطعات مختلفی تشکیل شده است که با یک اشتباه مثل اتصال کابل غیر اصل و مخرب می‌تواند بردهای آن را تخریب کند و یا حتی CPU دستگاه را از کار بیاندازد و در نهایت از کار افتادگی کلی مین برد را شاهد خواهیم بود. برای تعمیر این قطعه شما می‌توانید از تعمیرکاران حرفه‌ای کمک بگیرید که این کار را به خوبی می‌شناسند اما خوب است بدانید که مین برد قیمت بسیار بالایی ندارد و شما می‌توانید با تقبل کردن هزینه اندکی این قطعه را تعویض نمایید که هم خیال خود را راحت کرده باشید هم یک خرید مطمئن را متحمل شده باشید که نتیجه امر نتیجه خوبی است و تصویر تلویزیون شما را به حالت اول برمی‌گرداند.

تعمیر گیرنده دیجیتال تلویزیون

در نسل جدید تلویزیون‌ها شما می‌توانید گیرنده دیجیتال داشته باشید و دیگر نیازی به تهیه گیرنده‌ای مجزا و متصل کردن آن به تلویزیون نخواهید داشت. نیازی نخواهید داشت تا زمانی که از کار بیافتد. از کارافتدن این گیرنده به گونه‌ای است که شما بعد از جستجوی کانال‌های مورد نظر هیچ کانالی را دریافت نمی‌کنید و این نشان از آن دارد که گیرنده شما با مشکل روبرو شده است. در نتیجه شما نه می‌توانید تصاویر کانال‌ها را ببینید نه می‌توانید آنها را ضبط کنید. در چنین شرایطی گیرنده دیجتال تلویزیون شما دچار آسیب شده است که شما باید برای رفع آن به تعمیرکاران این نوع تلویزیون‌ها مراجعه کنید. در بیشتر مواقع امکان تعمیر این گیرنده وجود دارد و با صرف هزینه جزئی می‌توان تعمیر آن را در دستور کار قرار داد ولی تعویض این گیرنده هم برای شما آن چنان هزینه بالایی را نخواهد داشت شما می‌توانید این کار را هم بکنید.

در انتها باید خدمت کاربران محترمی که این مقاله را مطالعه کردند عرض کنیم که تعمیرات تلویزیون از تخصصی‌ترین امور در امر تعمیرات است که باید این نوع دستگاه را به کسانی سپرد که سابقه طولانی در امر تشخیص و تعمیر خرابی مورد نظر دارند. مرکز تعمیرات تخصصی بنیان سرویس با در اختیار داشتن تعمیرکارانی خبره و با تجربه طعم خوش یک خدمت شیرین را برای شما رقم خواهد زد و این رسالت ما در بنیان سرویس است. کافیست که با کارشناسان مرکز تلفن یا ثبت سفارش ما روی سایت در تماس باشید و اقدام به ثبت نیاز خود کنید تا بررسی‌های لازمه توسط کارشناسان ما صورت پذیرد و بعد از چند ساعت محصول مورد نظر از شما دریافت گردد و دستگاه تعمیر شده بعد از چند روز به شما برگردانده شود. به ما اعتماد کنید و خدمات خود را از اینجا آغاز کنید تا شروعی برای همکاری ما با شما باشد.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره < > پنج ستاره

میانگین رتبه 3.8 / 5. تعداد امتیازات 4

 

, , , ,
اشتراک گذاری:

دیدگاه‌

4 دیدگاه‌

  • با سلام ما یک تلویزیون ۴۶اینج سامسونگ داریم با پدرم جنگم شد کنترلو به سمت تلویزیون پرت کردم اندازه ی یک کتاب تصویر سفید شد اصلن خطوط رنگ و رنگ نداشت مشکل ال سی دی یا لامپ؟

    • با سلام خدمت کارزان داوری عزیز؛
      به هر دلیلی صفحه تلویزیون دچار ضربه خوردگی شود، پنل یا همان ال سی دی دچار خرابی می‌شود. باید در نظر داشته باشید این مورد قابل تعمیر نبوده با باید پنل تلویزیون یا همان صفحه را به صورت کامل تعویض نمایید. در حالت عادی قیمت پنل تلویزیون 70 تا 80 درصد قیمت کل یه تلویزیون را تشکیل می‌دهد.
      موفق باشید

  • سلام ممنون برای مطالبی که گذاشتین شما کلاس برای آموزش هم دارین

آیا سوالی در ذهن دارید؟ میتوانید آن را از ما بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنیان تخفیف

بنیان تخفیف, تخفیف خدمات, تخفیف خرید

عضویت در پایگاه دانش

باعضویت در پایگاه دانش بنیان سرویس از جدیدترین مقالات در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بهرهمند شوید.همچنین تخفیف های ویژه را از دست ندهید

عضویت شما را در خانواده بزرگ بنیان سرویس تبریک عرض میکنیم.

ظاهراً مشکلی پیش آمده! مجدد اقدام نمایید.

یکشنبه های بنیان سرویس

ثبت درخواست تعمیر برد

تعمیر برد, تعمیر برد لباسشویی, تعمیر برد ظرفشویی, تعمیر برد یخچال