آموزش ریست کردن فیلتر آب یخچال

آموزش ریست کردن فیلتر آب یخچال
4.2
(62)

یکی از سوالاتی که خیلی از کاربران به دنبال آن هستند، آموزش ریست کردن فیلتر آب یخچال است. قصد داریم در مقاله آموزش ریست کردن فیلتر آب یخچال ساید بای ساید به شما نحوه ریست کردن فیلتر آب یخچال برند های مختلف که میتواند به مشهور ترین آنها مانند ال جی ، بوش ، بکو ، جنرال الکتریک، سامسونگ، ویرپول، فریجیدر، اسنوا و دوو آموزش خواهیم داد. پیشنهاد میکنیم در ادامه مقالات آموزش تعمیر یخچال و ساید همراه پایگاه دانش بنیان سرویس باشید.

قبل از اینکه شروع به آموزش نحوه ریست کردن فیلتر یخچال های ساید بای ساید را نماییم چند مورد را باید در نظر داشته باشید که رعایت آنها باعث می شود عمر دستگاه شما دوچندان شود :

 • توجه داشته باشید که تاریخ انقضاء بر حسب مدت زمان و تعداد مصرف گالنی آب بر رئی فیلتر درج شده است.
 • فیلتر آب یخچال یا ساید بای ساید پس از تعویض نیازمند تنظیم مجدد یا همان ریست هستند.
 • اگر فیلتر آب پس از چند ماه دوبار نیاز به تعویض داشت، حتما نسبت به تعویض نمودن فیلتر آب یخچال خود اقدام نمایید.

آموزش ریست کردن فیلتر آب یخچال

در نظر داشته باشید که اساس و ساز و کار تمام یخچال ها یکسان بوده و بعد از هر باز تعویض فیلتر بیرونی یا داخلی یخچال باید اقدام به ریست نمودن آن نمایید. اما برای ریست کردن فیلتر یخچال باید برای هر برند روش خاصی را در نظر بگیرید. در ادامه به بررسی نحوه انواع ریست های یخچال ساید بای ساید خواهیم پرداخت که پیشنهاد میکنیم همراه ما باشید.

زمان تعویض فیلتر یخچال

تفاوتی ندارد ساید شما ال جی ، سامسونگ، بوش ، کنوود و … باشد، همانطور که در اول مقاله به آن اشاره کردیم عمر مفید فیلتر بیرونی یخچال ساید حدود 6 ماه است. اما با توجه به شرایط و محیط محل سکونت شما و میزان سختی آب میتواند این بازه زمانی بیشتر یا کمتر شود.

شما هرچه بیشتر به زمان تعویض فیلتر یخچال اهمیت دهید و این نکته را رعایت نمایید که نباید بعد از اتمام عمر مفید فیلتر یخچال از آن استفاده کرد به سلامت خود و خانواده اهمیت داده اید.

اگر نسبت به تعویض فیلتر آب یخچال ساید بای ساید خود اقدام ننماییم چه مشکلی پیش خواهد آمد ؟

فیلتر آب بیرونی یخچال ال جی, تعویض فیلتر آب یخچال ساید بای ساید✓ رشد باکتری های دگرپروردگی یا هتروتروفی که در نهایت منجر به تغییر طمع و بوی آب می شود.

✓ عدم تعویض به موقع فیلتر آب یخچال ساید بای ساید باعث آلوده شدن آب به باکتری های بیماری زا که باعث به خطر افتادن بهداشت فردی می شود.

✓ خراب شدن یخ ساز به دلیل ورود جرم و املاح آب به داخل یخ ساز ساید بای ساید.

✓ فیلتر هایی که از ترکیب نقره برای کنترل رشد باکتری استفاده میکنند، اگر در زمان مناسب اقدام به تعویض فیلتر آب ساید ننمایید ناخالصی ها در سطح فیلتر آب زیاد خواهد شد.

✓ و چندین مورد دیگر


آموزش تعویض فیلتر آب ساید

در اولین مرحله باید شیر ورودی آب را ببندید، سپس فیلتر قدیمی را خارج نموده و فیلتر جدید را آماده نصب نمایید. قبل از نصب فیلتر تمام پوشش های فیلتر را جدا نمایید. برروی فیلتر کلمه ای با عنوان Follow نوشته است این قسمت باید به شلنگ یخچال متصل شده و طرف دیگر به شیر ورودی آب .( مانند تصویر زیر)

آموزش تعویض فیلتر آب یخچال ساید بای ساید

مرحله دوم : طرفی که باید به شیر ورودی آب متصل شود را، متصل نمایید. سپس یک سلطل را به زیر فیلتر آورده (در بخش خروجی فیلتر) و شیر آب را باز نمایید. به کناره های فیلتر ضربه بزنید تا تمام ذرات اولیه ( که نشان دهنده ی نو بودن فیلتر است) خارج گردد. زمانی که آب از رنگ تیره خارج شد شیر ورودی را بسته و فیلتر را به یخچال فریزر خود متصل نمایید.

مرحله سوم : بعد از نصب فیلتر و روشن نمودن یخچال خواهید دید که چراغ فیلتر کماکان روشن است. باید طبق آموزش زیر اقدام به ریست فیلتر ساید خود نمایید. اما یک نکته بسیار مهم را در نظر داشته باشید که نباید زمانی که فیلتر آب یخچال ساید بای ساید را تعویض نکرده اید اقدام به ریست فیلتر آب ساید نمایید.

آموزش ریست کردن فیلتر آب یخچال ساید بای ساید

ریست کردن فیلتر یخچال اسنوا و دوو :

مدل ۱ : دکمه Lock را فشار دهید و سپس دکمه Filter  و Sleep را ۳ ثانیه نگه دارید.

مدل ۲ : دکمه Filter Reset را ۳ ثانیه نگه دارید.

مدل ۳ : دکمه های Ice Maker Lock و Lock را همزمان به مدت ۳ ثانیه نگه دارید تا ریست انجام شود.

آموزش ریست فیلتر آب یخچال ساید بای ساید دوو

ریست کردن فیلتر یخچال ال جی :

مدل ۱ : کلید Reset را برای۳ ثانیه نگه دارید تا چراغ تعویض فیلتر تصفیه آب خاموش شود.

آموزش ریست فیلتر آب یخچال ساید بای ساید ال جی

پیشنهاد میکنیم حتما مقاله نحوه تعویض فیلتر آب یخچال ساید ال جی را مطالعه نمایید.

ریست کردن فیلتر یخچال سامسونگ :

مدل ۱ : دکمه Ice Type و Child Lock را همزمان به مدت ۳ ثانیه نگه دارید تا ریست انجام شود.

مدل ۲ : دکمه   Ice  و Water را همزمان به مدت ۳ ثانیه نگه دارید تا ریست انجام شود.

مدل ۳ : دکمه Alarm را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید تا ریست انجام شود.

مدل ۴ : دکمه Reset را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید تا ریست انجام شود.

آموزش ریست فیلتر آب یخچال ساید بای ساید سامسونگ

پیشنهاد ویژه ما خرید فیلتر داخلی یخچال سامسونگ با قیمت مناسب

نحوه ریست کردن فیلتر ساید بای ساید جنرال الکتریک :

مدل ۱: دکمه Ice Type و Child Lock را همزمان به مدت ۳ ثانیه نگه دارید تا ریست انجام شود.

مدل 2: دکمه   Ice/ Water را همزمان به مدت ۳ ثانیه نگه دارید تا ریست انجام شود.

مدل 3 : دکمه Alarm را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید تا ریست انجام شود.

مدل 4 : دکمه Reset را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید تا ریست انجام شود.

آموزش ریست فیلتر آب یخچال ساید بای ساید جنرال الکتریک

پیشنهاد ویژه بنیان سرویس به شما تهیه فیلتر داخلی یخچال جنرال الکتریک

طریقه ریست کردن فیلتر آب یخچال بوش

طریقه ریست کردن فیلتر یخچال بوش کار چندان پیچیده ای نیست البته پیشنهاد میکنیم قبل از اینکه هرکاری انجام دهید مطالب ذکر شده را به خوبی مطالعه نمایید. در صورتی که چراغ نشانگر فیلتر بر روی یخچال بوش روشن شده است باید اقدام به تعویض نمودن آن نمایید. ابتدا فیلتر آب یخچال فریزر یا ساید بای ساید را مطبق دستور العمل های دفترچه راهنمای بوش تعویض نمایید.

 • در نظر داشته باشید عمر مفید تمام فیلتر های آب حداکثر 6 ماه است و باید بعد از اتمام عمر مفید آن را تعویض نمایید.
 • کلید light/filter را برای 3 ثانیه نگه دارید.
 • علامت چراغ نشانگر فیلتر آب خاموش می شود و تا زمانیکه به تعویض فیلتر آب ساید بای ساید بوش نیازی نباشد، دیگر روشن نمی شود.
 • اگر با فشار دادن کلید کلید light/filter را برای 3 ثانیه مشکل برطرف نشد پیشنهاد میکنیم حتما با تکنسین های مجرب و دوره دیده مجموعه بنیان سرویس در تماس باشید زیرا متخصصین ما خدمات تعمیرات یخچال بوش را در تهران با بهترین کیفیت انجام میدهند.

ریست کردن فیلتر آب یخچال بکو

جهت ریست کردن فیلتر آب یخچال بکو موارد زیر را دنبال نمایید، البته درصورتی که دفترچه راهنمای یخچال خود را دارید میتوانید این موارد را درون دفترچه خود مشاهده نمایید:

 • بعد از آنکه چراغ نشانگر فیلتر آب یخچال بکو روشن شد، فیلتر آب یخچال بکو را با یک فیلتر جدید اورجینال تعویض نمایید.
 • پس از تعویض فیلتر آب، دکمه Auto Eco که بر روی پنل یخچال فریزر بکو وجود دارد را به مدت 5 ثانیه فشار دهید.
 • نور چراغ نشانگر فیلتر آب خاموش می شود و دیگر چشمک نمی زند.
 • اگر از فیلتر آب یخچال بکو دیگر نمیخواهید استفاده کنید و دلیلی برای خریداری و تعویض فیلتر جدید نمی بینید، دکمه های Freezer Set و Dispenser Mode را به مدت 3 ثانیه با هم نگه دارید. (این بخش اصلا مورد تایید مجموعه بنیان سرویس نمی باشد) چراغ نشانگر 10 بار چشمک خواهد زد و پس از آن غیرفعال خواهد شد.
 • برای فعال کردن چراغ نشانگر فیلتر آب میتوانید کلید های Freezer Set و Dispenser Mode را به مدت 3 ثانیه با هم نگه دارید.چراغ نشانگر 5 بار چشمک خواهد زد و پس از آن فعال خواهد شد.

ریست کردن فیلتر یخچال ویرپول

قصد داریم مواردی که میتواند شما را کمک نماید تا اقدام به ریست نمودن فیلتر یخچال ویرپول نمایید را خدمتتان عرض نمایی، پس همراه ما باشید. گاهی اوقات نور چراغ هشدار دهنده فیلتر آب به رنگی نارنجی درخشان در می آید، این نور میتواند آزار دهند باشد. برای تنظیم مجدد یا ریست کردن مراحل زیر را دنبال نمایید.

 • اول از همه باید به دنبال دکمه فیلتر آب روی یخچال و فریزر ویرپول خود باشید. معمولا این دکمه به صور کلی در بالا یا پایین فیلتر چراغ نشانگر فیلتر آب قرار دارد. البته در برخی از مدل های یخچال ویرپول، دکمه ریست در داخل یخچال قرار دارد.
 • در مدل های دیگر، دکمه ریست فیلتر آب در جلوی درب یخچال قرار دارد.
 • در مدل های دیگر ساید بای ساید ویرپول، دکمه فیلتر آب در بالای شیر آب در خارج از یخچال قرار دارد.
 • چراغ هشدار دهنده فیلتر آب و دکمه ریست فیلتر آب در داخل یخچال فریزر ویرپول در سمت راست بالای درب قرار دارد. در مدل های فرانسوی این دکمه ها را در صفحه ی لمسی داخل یخچال در بالای قسمت میانی میتوانید مشاهده نمایید.
 • دکمه های فیلتر را برای مدت 3 ثانیه فشار دهید تا چراغ نشانگر فیلتر آب ریست شود. البته در بعضی از مدل ها باید دکمه را آنقدر نگه دارید تا صدای بوق شروع شده یا نور چراغ نشانگر از نارنجی به آبی تغییر رنگ دهد.
 • در مدل های فرانسوی با صفحه کلید لمسی میتوانید اقدام به ریست یخچال خود نمایید. فرایند ریست کردن یخچال ویرپول با درب فرانسوی از مدل های دیگر کمی متفاوت است.
 • برای ریست کردن دکمه های Fast Cool و Energy Saver را همزمان نگه دارید تا صدای بوق را بشنوید. نور چراغ نشانگر از نارنجی به آبی تغییر رنگ پیدا خواهد نمود.
 • اگر پس از 3 ثانیه فشار دادن دکمه های Fast Cool و Energy Saver روی یخچال فریزر ویرپول صدای بوق را نشنیدید، صفحه لمسی را با یک پارچه تمیز پاک کنید و سپس دکمه ها را دوباره فشار دهید.

ریست کردن فیلتر یخچال فریجیدر

در ادامه به بررسی نحوه ریست کردن فیلتر آب یخچال فریجیدر خواهیم پرداخت که پیشنهاد میکنیم همراه ما باشید. اکثر مدل های حدید یخچال فریجیدر دارای چراغ نشانگر هستند که زمان تعویض فیلتر آب یخچال فریجیدر را به شما اطلاع میدهند.

هنگامی که فیلتر آب قدیمی خود را با یک فیلتر آب جدید اصلی تعویض میکنید، نور چراغ هشدار دنده به طور خودکار ریست نمی شود. در نظر داشته باشید که دستور العمل های ریست کردن چراغ هشدار دهنده فیلتر آب یخچال فریزر فریجیدر توسط شرکت سازنده تعیین می شود.

در یخچال فریجیدر برای ریست کردن فیلتر آب ساید بای ساید، دکمه ریست فیلتر را فشار داده و نگه دارید تا چراغ نشانگر فیلتر آب چشمک بزند و خاموش شود.اگر این مورد را انجام دادید و نتیجه ای نگرفتید، همانطور که خدمتتان عرض کردیم نحوه ریست نمودن چراغ نشانگر یخچال توسط شرکت سازنده در دفترچه راهنمای شما درج شده است.

آموزش ریست کردن چراغ هشدار دهنده یا نشانگر فیلتر آب یخچال سایر برندها

 • در یخچال آمانا (Amana) برای ریست کردن فیلتر آب ساید بای ساید آمانا، دکمه های Auto و Dispenser Lock را فشار داده و نگه دارید تا چراغ نشانگر فیلتر آب فلش بزند و خاموش شود.
 • برای ریست کردن فیلتر آب در یخچال هات پوینت (HotPoint) یا ساید بای ساید هات پوینت، دکمه تنظیم مجدد را برای مدت 8 ثانیه فشار دهید و نگه دارید.
 • در یخچال جن ایر (Jenn Air) برای ریست کردن فیلتر آب ساید بای ساید جن ایر، دکمه های Light و Lock را فشار دهید و نگه دارید تا نور چراغ فیلتر آب چشمک بزند و خاموش شود.
 • در یخچال کیچن اید (Kitchen Aid) برای ریست کردن فیلتر آب ساید بای ساید کیچن اید، دکمه Light را فشار داده و آن را 5 ثانیه نگه دارید یا 5 باز آن را فشار دهید.
 • در یخچال های مای تگ (Maytag) دکمه های Light و Lockرا فشار داده و نگه دارید تا نور چراغ فیلتر چشمک بزند و خاموش شود.

فیلتر یخچال از کجا بخرم؟

یکی از سوالات پر تکرار در مجموعه بنیان سرویس ” فیلتر یخچال از کجا بخرم ” است. معمولا کاربران متعددی به دنبال بهترین فیلتر آب یخچال و یا بورس فیلتر یخچال هستند. در فروشگاه بنیان سرویس میتوانید بهترین فیلتر آب یخچال را تهیه نمایید، البته با توجه به تنوع زیاد در فیلتر بیرونی یخچال ساید و مدل ها دیگر سعی شده است از مدل هایی که مصرف بیشتری داشته و قیمت مناسب تر استفاده شود.

پیشنهاد ویژه ما به شما مطالعه مقاله فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید چیست؟

اما اگر شما نیاز به تهیه فیلتر بیرونی یخچال ساید دارید و میخواهید از بهترین فیلتر آب یخچال بهرهمند شوید پیشنهاد میکنیم حتما با کارشناسان ما در تماس باشید تا شما را راهنمایی کنند.

نتیجه گیری در مورد ریست کردن فیلتر آب یخچال ساید بای ساید

در این مقاله سعی شد در مورد ریست کردن فیلتر آب یخچال برندهای مهم توضیح داده شود. البته باید درنظر داشته باشید در بعضی از مواقع میتوانید با آموزش بالا نسبت به ریست کردن فیلتر آب یخچال خود برای سایر برند ها نیز اقدام نمایید. زیرا همانطور که در اول مقاله اشاره شد یخچال ها سیستم کار یکسانی دارند، البته ممکن است در بعضی از مواقع محل قرار گیری دکمه ها تفاوت داشته باشند.

در صورتی که سوالی در خصوص نحوه ریست کردن فیلتر آب یخچال ساید بای ساید دارید را در بخش دیدگاه ها مطرح نمایید تا توسط کارشناسان ما پاسخ داده شود.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره < > پنج ستاره

میانگین رتبه 4.2 / 5. تعداد امتیازات 62

 

, , , ,
اشتراک گذاری:

آیا سوالی در ذهن دارید؟ میتوانید آن را از ما بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنیان تخفیف

بنیان تخفیف, تخفیف خدمات, تخفیف خرید

عضویت در پایگاه دانش

باعضویت در پایگاه دانش بنیان سرویس از جدیدترین مقالات در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بهرهمند شوید.همچنین تخفیف های ویژه را از دست ندهید

عضویت شما را در خانواده بزرگ بنیان سرویس تبریک عرض میکنیم.

ظاهراً مشکلی پیش آمده! مجدد اقدام نمایید.

یکشنبه های بنیان سرویس

ثبت درخواست تعمیر برد

تعمیر برد, تعمیر برد لباسشویی, تعمیر برد ظرفشویی, تعمیر برد یخچال