چگونه جرم لاستیک ماشین لباسشویی را از بین ببریم ؟

جرم گیری لاستیک ماشین لباسشویی
4.5
(78)

جرم گیری لاستیک ماشین لباسشویی یکی از مهم ترین کارهایی است که باید حداقل هر دو ماه یک بار انجام شود. روش جرم گیری لاستیک ماشین لباسشویی کار ساده ای است که کاربران زیادی آن را جدی نمیگیرند.

کاربران زیادی هستند که از ما میپرسند چگونه جرم لاستیک ماشین لباسشویی را از بین ببریم ؟ یا به دنبال روشی هستند که اقدام به جرم گیری لاستیک ماشین لباسشویی خود نمایند.

قضد داریم در ادامه مقالات آموزش تعمیر ماشین لباسشویی به بررسی دقیق این مشکل بپردازیم. پیشنهاد میکنیم در ادامه همراه پایگاه دانش بنیان سرویس باشید.

روش های جرم گیری لاستیک ماشین لباسشویی

جرم گیری لاستیک ماشین لباسشویی روش های متفاوتی دارد. شما میتوانید از لوازمی که در منزل دارید اقدام به جرمگیری لاستیک لباسشویی کنید یا اینکه از مواد صنعتی استفاده کنید. تمام روش ها معرفی می شود و شما میتوانید بسته به نیاز خود یکی از انها را انتخاب کنید.

قبل از اینکه به معرفی روش های جرم‌گیری لاستیک ماشین لباسشویی بپردازید اجازه دهید چند مورد مهم در خصوص لاستیک درب ماشین لباسشویی خدمتتان بازگو کنیم.

چرا نظافت لاستیک درب ماشین لباسشویی اهمیت دارد؟

همانطور که همیشه این نکته را یادآوری میکنیم ماشین لباسشویی یکی از کثیف ترین وسایلی است که در آشپزخانه های ما وجود دارد. البته شاید احساس کنید به دلیل اینکه لباسشویی با آب و مواد شوینده سر و کار دارد پس بسیار تمیز است. این یک بار بسیار غلط است که در ذهن ما جا افتاده.

لباسشویی به دلیل ارتباط مستقیم با البسه کثیف در معرض آلودگی های بسیار زیادی است. از همین رو باید همیشه به نظافت داخلی و خارجی آن بسیار توجه کنیم.

لاستیک درب لباسشویی به دلیل اینکه از جنس پلاستیک است دیرتر از سایر بخش ها خشک می شود. معمولا مقدار آب یا نمناکی البسه روی لاستیک باقی می ماند که باعث رشد قارچ و کپک در لاستیک درب ماشین لباسشویی می شود.

پیشنهاد میکنیم مقاله آشنایی با لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را از دست ندهید.

مشکلات ناشی از رشد قارچ و کپک های لباسشویی

معمولا زمانی که دیر اقدام به جرم گیری لاستیک درب ماشین لباسشویی نمایید، مجبور خواهید شد که اقدام به تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی کنید. اما همیشه ما پیشنهاد میکنیم قبل از تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی حتما یک بار اقدام به تمیز نمودن لاستیک دور درب لباسشویی خود نمایید احتمال دارد نیازی به تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی نداشته باشید.

در نظر داشته باشید نم و رطوبت داخل لاستیک درب لباسشویی محیطی بسیار ایده آل جهت رشد انواع قارچ و کپک در ماشین لباسشویی است. در نظر بگیرید که با توجه به ساختار لباسشویی چقدر این آلودگی میتوانید خطر آفرین باشد.

قارچ و کپک معمولا قابل دیدن نیستند اما مشکلاتی نظیر تنگی نفس، خارش چشم، خس خس سینه یا سوزش و کهیر زدن پوست شود. از همین رو پیشنهاد میکنیم بعد از هر بار شستشو درب لباسشویی را باز بگذارید و لاستیک دور درب را به خوبی خشک کنید.

همچنین پیشنهاد میکنیم ماهی یک بار با استفاده از پودر جرم گیر ماشین لباسشویی، اقدام به جرمگیری کامل ماشین لباسشویی نمایید. دمای پیشنهادی برای رفع تمام آلودگی ها در لاستیک درب، 60 درجه سانتیگراد است.

پیشنهاد میکنیم مقاله آموزش تمیز کردن ماشین لباسشویی را حتما مطالعه کنید.

روش های تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

همانطور که در بالا اشاره کردیم روش های زیادی برای تمیز کردن لاستیک درب لباسشویی وجود دارد. اما در این مقاله سعی میکنیم بهترین روش ها را خدمتتان عرض کنیم.

روش اول – استفاده از پودر جرم گیر ماشین لباسشویی

اولین روشی و کاربردی ترین روش، استفاده از پودر جرم گیر ماشین لباسشویی است. شما باید حداقل هر دو ماه یک بار اقدام به جرم گیری ماشین لباسشویی خود نمایید. بهترین و کارآمد ترین روش استفاده از پودر جرم گیر ماشین لباسشویی است.

کافی است لباسشویی را بدون البسه روشن نموده و با انتخاب یک برنامه شستشوی کامل و دمای آب بین 60 تا 70 درجه ای اقدام به جرم گیری کامل ماشین لباسشویی خود نمایید. درصورتی که نیاز به جرم گیری ماشین لباسشویی دارید میتوانید هم اکنون آن را از فروشگاه ما تهیه کنید.

خرید پودر جرم گیر ماشین لباسشویی
جرم گیری کامل لباسشویی با استفاده از پودر جرم گیر

روش دوم – استفاده از لیمو ترش برای تمیز کردن لاستیک درب لباسشویی

آب لیموی ترش می تواند به عنوان یک جاذب بو و از بین برنده قارچ عمل کند و محیط لباسشویی را نیز خوشبو کند. برای تمیز کردن لاستیک درب ماشین لباسشویی لازم است که یک فنجان سرکه را با یک چهارم فنجان آب لیموی ترش مخلوط کنید و آن را با کمک اسپری پاش دور تا دور لاستیک اسپری کنید. اجازه دهید که این محلول مدتی روی لاستیک باقی بماند. خود لیمو را نیز می توانید دور لاستیک بکشید. سپس یک حوله تمیز بردارید و آن را پاک کنید.

روش سوم – جرم گیری لاستیک ماشین لباسشویی با سرکه

سرکه، مایع همه کاره در تمیزی و پاکی خانه اینجا هم می تواند به کمک شما بیاید و با خاصیت ضد باکتری و ضد قارچی که دارد به عنوان یک ضدعفونی کننده خانگی دور تا دور لاستیک را پاک کند. در این راه می تواند جوش شیرین را هم با سرکه ترکیب کنید. برای این کار میزان ۲/۱ پیمانه جوش شیرین و ۱ لیتر سرکه سفید را آماده کنید.

جوش شیرین را در زبانه پودر لباسشویی بریزید و سرکه را داخل محفظه ماشین لباسشویی بریزید. ماشین لباسشویی را روی یک شست و شوی طولانی مدت با دمای بالا (۹۰ درجه سانتیگراد یا ۱۹۴ فارنهایت) تنظیم کنید. درب را ببندید و ماشین را روشن کنید. اجازه دهید ماشین مدتی کار کند و پس از یک ساعت شستشو را می توانید پایان داده و ماشین را تخلیه کنید.

روش چهارم – استفاده از اسید سیتریک

اگر سرکه دم دست نداشتید این کار را می توانید با اسید سیتریک نیز انجام دهید که از سرکه قوی تر است و برای ماشین لباسشویی هایی که کپک زیادی به علت محیط مرطوب گرفته اند بیشتر توصیه می شود. این روش کمک می کند که داخل مخزن و لاستیک کپک نزند. در مرحله بعدی لازم است که با یک اسفنج یا مسواک کپک های خیس خورده اطراف لاستیک را بسابید. سپس با یک حوله مرطوب تمام آلودگی و جرم ها را پاک کنید و با دستمال خشک دیگر آن را خشک کنید تا دوباره کپک نزند.

روش پنجم – استفاده از مایع سفید کننده

مایع سفید کننده نیز یکی دیگر از محلول های قوی است که می تواند جرم ها و کپک های دور لاستیک را به خوبی برطرف کند. مخلوطی از نیمی آب و نیمی سفید کننده آماده کنید و آن را با مسواک یا اسفنج دور لاستیک بکشید و بگذارید چند دقیقه ای بماند. این محلول می تواند لکه ها را در خود حل کند. سپس آن را با یک دستمال دیگر پاک کرده و خشک کنید.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم بهترین روش های جرم گیری لاستیک ماشین لباسشویی را خدمتتان عرض کنیم. پیشنهاد میکنیم در صورتی که قصد تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دارید قبل از هرکاری نسبت به جرم گیری آن اقدام نمایید. زیرا احتمال دارید با جرم گیری مشکل شما حل شود.

اما در صورتی که قصد تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را دارید میتوانید تصویر نمونه لاستیک دور درب ماشین لباسشویی خود را برای کارشناسان ما ارسال نمایید تا نمونه اصلی لاستیک درب لباسشویی را دریافت کنید.

در آخر اگر شما هم راه حلی برای جرم گیری ماشین لباسشویی و لاستیک دور درب آن را دارید می‌توانید در بخش دیدگاه ها آن را مطرح نموده تا سایرین از تجربیات شما استفاده نمایند.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره < > پنج ستاره

میانگین رتبه 4.5 / 5. تعداد امتیازات 78

 

, , , , , ,
اشتراک گذاری:

آیا سوالی در ذهن دارید؟ میتوانید آن را از ما بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنیان تخفیف

بنیان تخفیف, تخفیف خدمات, تخفیف خرید

عضویت در پایگاه دانش

باعضویت در پایگاه دانش بنیان سرویس از جدیدترین مقالات در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بهرهمند شوید.همچنین تخفیف های ویژه را از دست ندهید

عضویت شما را در خانواده بزرگ بنیان سرویس تبریک عرض میکنیم.

ظاهراً مشکلی پیش آمده! مجدد اقدام نمایید.

یکشنبه های بنیان سرویس

ثبت درخواست تعمیر برد

تعمیر برد, تعمیر برد لباسشویی, تعمیر برد ظرفشویی, تعمیر برد یخچال