آموزش تمیز کردن ماشین لباسشویی – بهترین زمان برای تمیز کردن ماشین لباسشویی

آموزش تمیز کردن ماشین لباسشویی
3
(9)

همیشه بدترین قسمت در ماشین لباسشویی کپک دور لاستیک ماشین لباسشویی است. از آن بدتر بوی بد ماشین لباسشویی است که از تحمل ما به دور است. تصور کنید بعد از یک روز کاری سخت به منزل برگشته اید و با بوی بسیار ناخوشایندی روبه رو می شوید! ما در بنیان سرویس آموزش تمیز کردن ماشین لباسشویی را به شما آموزش خواهیم داد. همچنین اگر علاقه داشتید نسبت به تعمیرات ماشین لباسشویی اقدام کنید میتوانید از بخش آموزش تعمیرات لباسشویی ما بهره مند شوید.

درست همانطور که البسه شما نیاز به تمیز شدن دارند، دستگاه ماشین لباسشویی نیز نیاز به تمیز کردن دارند. شما ممکن است فکرکنید که با استفاده از یک مواد شوینده نه تنها لباس های خود را پاک میکنید بلکه همزمان ماشین لباسشویی را نیز پاک کرده اید. باید در نظر بگیرید که در این حالت که قصد دارید البسه خود را بشویید، لباسشویی حاوی خاک، باکتری ، کپک و صابون کثیف است.

اگر ماشین لباسشویی خود را خالی نکنید، پس از مدتی باید منتظر تعمیر ماشین لباسشویی خود باشید. همچنین باید در انتظار بو های ناخوشایندی که از ماشین لباسشویی ساطع می گردد باشید. در ادامه چند راهنمایی ساده به شما معرفی میکنیم.

آموزش تمیز کردن ماشین لباسشویی و شستشو

شما میتوانید لباسشویی را در با چند نکته ساده و ترفند در تمیز ترین حالت ممکن نگه دارید.

  • به محض اتمام چرخه شستشو، سریعاً لباس ها را از داخل دیگ ماشین لباسشویی خارج کنید تا بوی نامطبوع روی لباس های نرود.
  • یک برنامه ی ماهانه با جرم گیر ماشین لباسشویی در نظر بگیرید تا ماشین لباسشویی خود را شستشو دهید. که با این عمل هرگونه بو یا آلودگی که در ماشین لباسشویی وجود دارد راحت خواهید شد.
  • بعد از هر بار شستشو، درب ماشین لباسشویی خود را برای مدتی باز نگهدارید. این عمل باعث می شود هوا در داخل دیگ ماشین لباسشویی حرکت کرده و به خشک شدن لباسشویی کمک زیادی نماید.
  • هرگونه مخلوط آب، مواد شوینده یا نرم کننده را از داخل دیگ خالی نمایید. همچنین درب جاپودری را باز نگه دارید.
  • برای تمیز نمودن بیرون ماشین لباسشویی از یک پارچه مرطوب استفاده کنید.
  • شلنگ ورودی آب را باز نموده و خوب آن را شستشو دهید.

چگونه از ماشین لباسشویی نگهداری کنیم؟

مراقبت و تمیز نگه داشتن ماشین لباسشویی به طور منظم میتوانید عمر این وسیله گرانبها را افزایش دهد. با مراقبت از دستگاه خود شما میتوانید از تعمیرات ماشین لباسشویی و پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری نمایید. بهترین کاری که میتوانید برای نگهداری از ماشین لباسشویی انجام دهید، نظافت مرتب ماشین لباسشویی است.

باید در نظر بگیرید که هر دستگاهی نیاز به مراقبت فردی نیز دارد، بنابراین نکاتی که ما در مورد چگونه ماشین لباسشویی خود را تمیز کنیم که در بالا اشاره کرده ایم رعایت نمایید.

آموزش تمیز کردن ماشین لباسشویی

۱- ماشین لباسشویی را روی دمای بالا اجرا کنید تا تمام باقیمانده مواد شوینده شسته شوند.

۲- برای از بین بردن بوی ماشین لباسشویی، دمای آب را روی ۴۰ درجه قرار دهید.

۳- جاپودری را در آورده و در یک ظرف یا سینک خیس نمایید. اگر دیدید آلودگی وجود دارد میتوانید مقدار کمی سیفد کننده را به آب گرم اضافه نمایید.

۴- دستگاه و درب را با پارچه ای که با آب داغ مخلوط شده است خالی کنید. برای برداشتن تمام کثیفی ها باید درب ماشین لباسشویی را کامل باز کنید. در صورتی که خودتان تخصص در تعمیر ماشین لباسشویی ندارید میتوانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

۵- داخل جاپودری و کشو را به صورت کامل تمیز نمایید. قبل از قراردادن جاپودری داخل ماشین لباسشویی میتوانید از یک مسواک برای تمیز کردن استفاده نمایید.


درمورد ماشین لباسشویی بیشتر بدانید 

آموزش استفاده صحیح از ماشین لباسشویی


چطور لاستیک ماشین لباسشویی را تمیز کنیم

۱- مانند زمانی که ماشین لباسشویی خالی است، دستگاه را با یک برنامه داغ اجرا نمایید تا تمام باقیمانده مواد شوینده تمیز شود.

۲- اجازه دهید برنامه ماشین لباسشویی به مدت یک ساعت و سی دقیقه کار کند تا تمام بوها از بین بروند.

۳- زمانی که برنامه تمام شد دستگاه را خاموش کنید.

۴- با استفاده از یک پارچه گرم و مرطوب بخش های بیرونی ماشنی لباسشویی و لبه ها را تمیز کنید.

همچنین اگر از ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک استفاده میکنید، استفاده از یک شونیده مناسب بسیار ضرروی و مهم است.

مواد شوینده دستی که در یک ماشین لباسشویی کامل اتوماتیک میتواند بیشتر انباشه شده و تمیز کردن آن را دشوار نماید. همچنین میتواند طول عمر ماشین لباسشویی را تحت تاثیر قرار دهد.

پیشنهاد میکنیم از یک شوینده مناسب با ساختار لباسشویی خود استفاده نمایید تا از جرم گرفتن در امان بمانید. همچنین بهتر است از جرمگیر های ماشین لباسشویی استفاده نمایید. طبق بررسی های تیم فنی مهندسی مجموعه ما توصیه میکنیم هر شش ماه یک بار اقدام به جرمگیری اصولی  و تخصصی نمایید.

اگر شماهم با مشکل بو و جرم های انباشه سروکار دارید پیشنهاد میکنیم با مجموعه ما در تماس باشید تا مجدد لباسشویی خود را مانند روز اول تحویل بگیرید.

در صورتی که نیاز به جرم گیری ماشین لباسشویی خود را دارید میتوانید از طریق فرم زیر اقدام به ثبت درخواست نمایید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره < > پنج ستاره

میانگین رتبه 3 / 5. تعداد امتیازات 9

 

, ,
اشتراک گذاری:

آیا سوالی در ذهن دارید؟ میتوانید آن را از ما بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنیان تخفیف

بنیان تخفیف, تخفیف خدمات, تخفیف خرید

عضویت در پایگاه دانش

باعضویت در پایگاه دانش بنیان سرویس از جدیدترین مقالات در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بهرهمند شوید.همچنین تخفیف های ویژه را از دست ندهید

عضویت شما را در خانواده بزرگ بنیان سرویس تبریک عرض میکنیم.

ظاهراً مشکلی پیش آمده! مجدد اقدام نمایید.

یکشنبه های بنیان سرویس

ثبت درخواست تعمیر برد

تعمیر برد, تعمیر برد لباسشویی, تعمیر برد ظرفشویی, تعمیر برد یخچال