علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی

علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی
4.1
(253)

قصد داریم به بررسی علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی بپردازیم. در بخش آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی میخواهیم به این نکته توجه کنیم که علت جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی چیست؟ و همچنین علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی خاموش چه میتواند باشد! اگر شما هم همین پرسش ها را دارید پیشنهاد میکنیم در ادامه همراه بنیان سرویس باشید. در این مقاله قصد داریم یکی از شایع ترین مشکلاتی که اکثر افراد با آن مواجع شده اند را با یک دیگر بررسی نماییم. همچنین در هربخش به صورت اختصاصی نحوه تست و رفع عیب را برایتان شرح داده ایم.

علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی در زندگی های امروزه به بخش جدانشدنی تبدیل شده اند. درصورتی که این وسیله با ارزش دچار خرابی و عدم کارکرد مناسب گردد آرامش از منزلمان خارج خواهد شد. شایع ترین مشکلی که کاربران آن را گزارش نموده اند، عدم تخلیه آب در ماشین ظرفشویی است. البته تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی دلایل گوناگونی دارد که بهتر است قبل از هرکاری آنها را مراحله به مرحله بررسی نمایید و سپس اقدام به تعویض قطعات و یا تعمیر ماشین ظرفشویی خود نمایید.

علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی

گاهی ممکن است ماشین ظرفشویی شما آب را تخلیه نکند که این امر موجب مشکلات بیشتری در دستگاه شما خواهد شد. باید به این مسئله توجه نمایید که در این مواقع چه اقداماتی باید انجام دهید تا مشکل در سریع ترین زمان ممکن حل شود و اگر با اقدماتی که برای شما شرح میدهیم نتوانستید مشکل را رفع کنید باید با تعمیرات ماشین ظرفشویی تماس بگیرید. البته قبل از انجام هرکاری درصورت عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی بعد از اتمام برنامه شستشو بهتر است  دکمه لغو دستگاه را فشار دهید در برخی از ماشین ظرفشویی ها با لغو عملیات شستشو، آب داخل ماشین ظرفشویی تخلیه می شود. اگر با این کار مشکل رفع نشد پیشنهاد میکنیم مراحل ذیل را با دقت بخوانید و مرحله به مرحله آنها را انجام دهید.

بررسی شیلنگ تخلیه :

اولین مرحله که باید برای علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی بررسی نمایید، چک نمودن شیلنگ تخلیه است که باید طی چند مرحله آن را بررسی نمایید. البته پیشنهاد میکنیم اولین مرحله شما قطع کردن برق ماشین ظرفشویی باشد.

1- اگر ماشین ظرفشویی شما در داخل کابینت قرار گرفته است باید آن را بیرون بکشید، درهنگام بیرون آوردن ظرفشویی دقت نمایید که به آن آسیبی وارد ننمایید.

 • قبل از هرکاری باید شیلنگ های اتصال آب (مطمئن شوید که آب ورودی به دستگاه قطع باشد) را از ماشین ظرفشویی جدا نمایید.
 • برای اینکار از قسمت زیر دستگاه شروع به بیرون کشیدن آن نمایید.
 • ماشین ظرفشویی را به آرامی بیرون بکشید تا مانع از جابه جایی قطعات داخلی آن شود.
 • ظرفشویی را باید به اندازه ای بیرون آورید که به پشت ماشین ظرفشویی به طور کامل دسترسی داشته باشید.

2- شیلنگ تخلیه را بررسی نمایید تا مطمئن شوید داخل شیلنگ مانعی برای تخلیه آب وجود نداشته باشد.

 • حال که ظرفشویی در دسترس شماست باید اقدام به بررسی اولین بخش یعنی شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی نمایید.
 • شما میتوانید با کنار زدن صفحه ای در پشت ماشین ظرفشویی به شیلنگ تخلیه دسترسی پیدا نمایید.
 • میتوانید با فشار دادن کناره های شیلنگ مطمئن شوید جرم و املاح در داخل شیلنگ باقی نمانده است.
 • قبل از باز کردن و بررسی شیلنگ تخلیه حتما باید برق دستگاه را قطع کرده باشید.
 • همانطور که میدانید شیلنگ تخلیه از یک سمت به پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی و از طرف دیگر به لوله ی تخلیه آب سینک (معمولا در زیر کابینت قرار دارند) متصل است. مسیر شیلنگ را به خوبی چک نمایید و مطمئن شوید که جرم و گرفتگی وجود نداشته باشد. همچنین بررسی نمایید که شیلنگ دچار خمیدگی نشده باشد. هرگونه پیچ خوردگی را در مسیر شیلنگ اصلاح نماید.

3- شیلنگ را از دستگاه جدا نماید.

 • پیشنهاد میکنیم جهت جلوگیری از کثیف شدن کف آشپزخانه در هنگام جدا نمودن شیلنگ از یک تشت در زیر آن استفاده نمایید. البته میتوانید از یک تکه پارچه خشک نیز کمک بگیرید.
 • حال که شیلنگ از ظرفشویی جدا شده است میتوانید آب را با قدرت در داخل شیلنگ تخلیه عبور داده تا هرگونه جرم ، نخاله و زباله های کوچک و بزرگ وجود دارد از شیلنگ خارج شود.
 • پس از این کار شیلنگ تخلیه را همانند اول در جایگاه خود قرار دهید.

پیشنهاد میکنیم مقاله لوله تخلیه ماشین ظرفشویی چیست؟ را از دست ندهید.

4- حال زمان تست و بررسی ماشین ظرفشویی است.

 • ماشین ظرفشویی را درهمان حالت (بیرون بودن از کابینت) قرار دهید.
 • بهتر است ماشین ظرفشویی خالی باشد.
 • یک برنامه شستشو با زمان کم را انتخاب نمایید و چک نمایید که با بررسی شیلنگ مشکل برطرف شد یا خیر؟

پیشنهاد میکنیم درصورتی که قصد دارید به صورت اصولی این مشکل را برطرف نمایید از پودر جرم گیر ماشین ظرفشویی استفاده نمایید.

بررسی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

گاهی اوقات مشکل فقط با بررسی شیلنگ تخلیه و جرم گیری ماشین ظرفشویی رفع نمیشود. در این صورت باید به بررسی پمپ تخلیه بپردازیم که در ادامه راهکارهایی را خدمتتان عرض خواهیم نمود.

1- برای بررسی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی ابتدا باید ماشین ظرفشویی را به مدت حداقل دو ساعت خاموش شده قرار داده باشید.

 • علت اینکار این است که به شما در جلوگیری از سوختن دستگاه و یا سوختن پمپ تخلیه ظرفشویی کمک زیادی خواهد نمود.
 • البته خاموش بودن دستگاه به مدت طولانی به شما هم کمک خواهد نمود، زیرا قطعات خنک بوده و بررسی نمودن قطعات ساده تر می شود.

2- پمپ تخلیه را خارج نمایید.

 • پمپ تخلیه معمولا در زیر ماشین ظرفشویی شما قرار گرفته است. پمپ تخلیه ظرفشویی پشت پنلی قرار دارد که میتوانید با ضربه آهسته آن را باز نمایید.
 • پمپ تخلیه شامل یک بازو، یک درب و همچتیت قطعه ای الکترومغناسی است.
 • معمولا در پمپ تخلیه ماشی ظرفشویی، باقی مانده های غذا مانع عدم کارکرد صحیح آن می شود.

3- بازوی پمپ تخلیه را چک نمایید.

 • این بازو به صورت یک دروازه اجازه می دهد تا آب را از طریق شیلنگ تخلیه از ماشین ظرفشویی تخلیه نماید.
 • بازو را حرکت دهید، بازو باید به راحتی حرکت نماید.
 • دو فنر به بازوی پمپ تخلیه است که باید آن را بررسی نمایید. اگر آنها آسیب دیده یا گم شده اند باید فنر جایگزین برای آن قرار دهید.

4- قطعه ی مغناطیسی پمپ تخلیه را بررسی نمایید.

 • بازوی پمپ تخلیه توسط این قطعه کنترل می شود.
 • بازو توسط دو سیم به قطعه مغناطیسی متصل شده است. که ابتدا باید سیم ها را جدا نمایید.
 • سپس با دو سیم دیگر که به قطعه مغناطیسی متصل میکنید و آن را به برق اتصل میدهید تا مطمئن شوید که مشکل از سیم ها است یا از قطعه مغناطیسی.

پس از انجام مراحل بررسی علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی دوباره همه ی قطعات را به شکل اول قرار دهید و ظرفشویی را با یک برنامه کوتاه روشن نمایید. بررسی کنید که مشکل رفع شده است یا خیر؟

درصورتی که هنوز مشکل پابرجاست برد ظرفشویی و یا در مواقعی خود دستگاه شما به مشکل برخورد کرده است که پیشنهاد میکنیم با تعمیرگاه تعمیر ماشین ظرفشویی در تماس باشید.

علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی خاموش

یکی از مشکلاتی که اکثر کاربران با آن سروکار دارند عدم تخلیه آب در ماشین ظرفشویی است زمانی که خاموش بوده. پیشنهاد میکنیم اگر شما هم این مشکل را دارید قبل از خواندن ادامه مقاله یک بار دیگر به اول مقاله مراجعه نمایید و مراحل را به صورت مرحله به مرحله انجام دهید در صورتی که مشکل شما برطرف نشد در ادامه همراه ما باشید.

علت جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی زمانی که ماشین ظرفشویی خاموش است میتواند دلایل مختلفی داشته باشید. البته قصد داریم چند علت کلی را خدمتتان عرض نمایم تا با بررسی آنها اقدام به برطرف نمودن مشکل عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی بپردازید.

1- قبل از هرکار ماشین ظرفشویی را خاموش نمایید.

 • نکته بسیار مهمی است که باید به آن توجه نمایید قطع برق به صورت کامل است.
 • اجازه دهید ماشین ظرفشویی به مدت 2 ساعت خاموش بماند تا قطعات خنک شوند

2- آب داخل ماشین ظرفشویی را بررسی نمایید.

 • مرحله بعدی که باید بررسی نمایید آب داخل ماشین ظرفشویی شماست. بررسی نمایید که آب داخل آن کثیف است یا تمیز!
 • آب داخل ظرفشویی کثیف است، مشکل از انسداد فاضلاب (مسیر تخلیه آب ظرفشویی در سینک).
 • و اگر آب داخل ماشین ظرفشویی شما تمیز است پس مشکل از شیربرقی ماشین ظرفشویی است.

3- برطرف نمودن مشکل انسداد فاضلاب.

 • در اولین مرحله باید شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی را جدا نمایید.
 • پیشنهاد میکنیم جهت جلوگیری از کثیف شدن کف آشپزخانه در هنگام جدا نمودن شیلنگ از یک تشت در زیر آن استفاده نمایید. البته میتوانید از یک تکه پارچه خشک نیز کمک بگیرید.
 • حال که شیلنگ از ظرفشویی جدا شده است میتوانید آب را با قدرت در داخل شیلنگ تخلیه عبور داده تا هرگونه جرم ، نخاله و زباله های کوچک و بزرگ وجود دارد از شیلنگ خارج شود.
 • حال باید راه خروجی آب در بخش سینک را بررسی نمایید. معمولا با استفاده از یک جرم گیر ماشین ظرفشویی میتوانید این انسداد را برطرف نمایید.

4- برطرف نمودن مشکل شیربرقی ماشین ظرفشویی

 • شیربرقی ماشین ظرفشویی معمولا در پشت دستگاه قرار گرفته است. که میتوانید درپوش پشت ظرفشویی را باز نمایید و به شیربرقی دسترسی داشته باشید.
 • معمولا شیربرقی دارای یک شیلنگ است.
 • درصورتی که شیربرقی شما دچار مشکل شده است بهترین حالت تعویض آن است.

پیشنهاد میکنم درصورتی که نیاز به شیر برقی ماشین ظرفشویی دارید حتما با تعمیر ماشین ظرفشویی در تماس باشید.

پس از انجام مراحل بررسی علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی دوباره همه ی قطعات را به شکل اول قرار دهید و ظرفشویی را با یک برنامه کوتاه روشن نمایید. بررسی کنید که مشکل رفع شده است یا خیر؟

شیر برقی چیست؟

شیر برقی یک وسیله مگنتی است که وظیفه آن قطع و وصل کردن جریان آب به داخل ماشین ظرفشویی است. شیر برقی که به آن شیرالکترونیکی نیز گفته می شود. عملکرد شیربرقی به این صورت است که هنگامی که مقدار آب داخل ماشین ظرفشویی به حد نصاب برسد توسط هیدروستات دستور قطع جریان آب را صادر می کند.

پیشنهاد میکنیم دومقاله کاربردی زیر را حتما مطالعه بفرمایید :

آموزش تعویض شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ

آموزش تعویض شیربرقی ماشین ظرفشویی ال جی

هیدروستات چیست؟

هیدروستات وظیفه گزارش سطح آب در ماشین ظرفشویی را دارد. این قطعه در ماشین ظرفشویی بسته به نوع ظرفشویی و مارک آن متفاوت است. با توجه به مدل ماشین ظرفشویی شما ممکن است چند وظیفه را همزمان انجام دهد.

هیدروستات به کمک یک شلنگ به کف ماشین لباسشویی یا ماشین ظرفشویی متصل شده است. خود هیدروستات در بالاترین قسمت قرار دارد. نحوه کار کردن هیدروستات به این شکل است که با ورود آب به داخل دستگاه هوای داخل شلنگ رابط به دیافراگم داخل هیدروستات فشار می آورد.

با تغییر دریچه دیافراگم کنتاکتور فعال می شود. کنتاکتور میتواند مانند میکروسویچ حالت باز و بسته را فعال کند. در مدل های الکترونیکی به کمک هسته مغناطیسی میزان تغییر دریچه قابل اندازه گیری است. در نتیجه می توان مقدار آب ورودی را محاسبه کرد.

علت جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی

یکی از سوالاتی که کاربران زیادی از ما دارند این است که علت جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی در چیست؟ چرا بعد از اتمام کار شستشوی ظروف همچنان آب کف در ماشین ظرفشویی وجود دارد. برای پاسخ به این سوال باید چند مورد را بررسی کنید که در ادامه به شما آنها را معرفی میکنیم.

1- بررسی جت پمپ ماشین ظرفشویی

اولین بخشی که باید مورد بررسی قرار گیرد، جت پمپ ماشین ظرفشویی. در صورتی که دچار خرابی شده است میتوانید آن را تعمیر کنید اما اگر جت پمپ کامل خراب شده است تنها راه حل تعویض، آن است.

2- برسی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی

دومین بخشی که باید مورد بررسی و بازدید قراربگیرد، پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی است. در صورتی که آب کثیف یا همان آب کف در ماشین ظرفشویی جمع می شود، باید این قطعه را یا تعمیر کرده یا تعویض نمایید.

3- بررسی مسیر تخلیه

آخرین موردی که باید مورد بازدید و بررسی قراربگیرد، شلنگ تخلیه و مسیر خروج آب در ماشین ظرفشویی است. درصورت خرابی در شلنگ تخلیه، باید آن را تعویض نمایید.

علت ماندن آب در ماشین ظرفشویی

معمولا کاربرانی هستند که میخواهند بدانند چرا آب در ماشین ظرفشویی میماند. و به دنبال علت ماندن آب در ماشین ظرفشویی خود هستند. تفاوتی ندارد برند ماشین ظرفشویی شما ال جی، سامسونگ، بوش، کنوود، آاگ، زانوسی و یا سایر برند ها باشد. علت ماندن آب در ماشین ظرفشویی میتواند به دلیل چند علت ساده باشد.

اما قبل از اینکه به بررسی علت ماندن آب در ماشین ظرفشویی بپردازیم باید این نکته را در نظر داشته باشید، آبی که درون ماشین ظرفشویی جمع شده است، تمیز است یا کثیف؟

علت ماندن آب تمیز در ماشین ظرفشویی

در صورتی که آب تمیز درون ماشین ظرفشویی شما جمع می شود، این مشکل بخاطر خرابی در بخش شیر برقی ماشین ظرفشویی است. معمولا شیربرقی های ماشین ظرفشویی اکوااستاپ نام دارند. این مدل شیر برقی ماشین ظرفشویی را میتوانید از فروشگاه بنیان سرویس تهیه نمایید.

برای مشاهده انواع شیر برقی ماشین ظرفشویی کلیک کنید

علت ماندن آب کثیف در ماشین ظرفشویی

همانطور که در بالا اشاره کردیم، اگر درون ماشین ظرفشویی شما آب کثیف جمع می شود میتواند به علت خرابی : پمپ تخلیه ، جت پمپ یا مسیر تخلیه آب در ماشین ظرفشویی باشد که باید تمام موارد را به صورت یک به یک بررسی نمایید.

جمع بندی

علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی را به صورت تخصصی با یک دیگر بررسی نمودیم. همچنین علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی خاموش را برایتان شرح دادیم. البته دلایل زیادی در جمع شدن آب کف ماشین ظرفشویی نقش دارند که در این مقاله سعی شد به بخش های مهم و ضرری آن توجه ویژه داشته باشیم.

نکته ای که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید این است که نباید ظروف را همراه با باقی مانده های غذا روی آنها در داخل ماشین ظرفشویی قراردهیم. یکی از علت های عدم تخلیه ماشین ظرفشویی خرابی پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی است. معمولا مشکل پمپ تخلیه بخاطر انباشه شدن مواد غذایی در داخل آن است، همین مواد غذایی باعث می شوند که پمپ تخلیه شما خراب شده و باعث جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی گردد که پیشنهاد میکنم حتما این نکته را جدی بگیرید.

البته پیشنهاد میکنیم درصورتی که در انجام تعمیر ماشین ظرفشویی تجربه ای ندارید حتما قبل از انجام هرفعالیتی مشکل خود را با یک تعمیرگاه تعمیر ماشین ظرفشویی در میان بگذارید. شاید مشکل جدی نداشته باشید ولی با انجام فعالیت های نادرست به بدتر شدن اوضاع کمک کرده باشید.

از شما میخواهیم که اگر تجربه ای در خصوص عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی داشته اید آن را با سایرین به اشتراک بگذارید تا آنان نیز از تجربیات شما بهرهمند شوند.همچنین در صورتی که سوالی دارید میتوانید در بخش دیدگاه ها آن را مطرح نموده تا توسط کارشناسان ما بررسی شده و بهترین پاسخ را دریافت نمایید.

بررسی علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی

درصورتی که ماشین ظرفشویی شما اقدام به تخلیه آب نمیکند پیشنهاد میکنیم هرچه سریع تر اقدام به درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی نمایید. شما میتوانید درخواست خود را به صورت آنلاین و یا از طریق تماس تلفنی به ثبت برسانید.

سوالات متداول

علت ماندن آب تمیز در ماشین ظرفشویی

در صورتی که آب تمیز درون ماشین ظرفشویی شما جمع می شود، این مشکل بخاطر خرابی در بخش شیر برقی ماشین ظرفشویی است. معمولا شیربرقی های ماشین ظرفشویی اکوااستاپ نام دارند. این مدل شیر برقی ماشین ظرفشویی را میتوانید از فروشگاه بنیان سرویس تهیه نمایید.

علت ماندن آب کثیف در ماشین ظرفشویی

اگر درون ماشین ظرفشویی شما آب کثیف جمع می شود میتواند به علت خرابی : پمپ تخلیه ، جت پمپ یا مسیر تخلیه آب در ماشین ظرفشویی باشد که باید تمام موارد را به صورت یک به یک بررسی نمایید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره < > پنج ستاره

میانگین رتبه 4.1 / 5. تعداد امتیازات 253

 

, , ,
اشتراک گذاری:

دیدگاه‌

10 دیدگاه‌

 • سلام ممنون از راهنماییتون میخواستم بپرسم اون یکم آبی که زیر فیلتر میمونه طبیعی هست و اگر هست چرا خورده غذا قاطیش است پس از شستشو و اتمام برنامه وقتی فیلترو درمیارم که تمیز کنم آبی که میبینم تمیز نیست ماشین بنده سری 6 بوش است با تشکر

  • با سلام خدمت samira عزیز؛
   خوشحال هستیم که این مقاله برایتان مفیده بوده. مورد اولی که باید در نظر داشته باشید به هیچ عنوان نباید ظروف رو همراه با باقی‌مانده مواد غذایی درون ماشین ظرفشویی قراردهید. در خصوص ماندن کمی آب آن هم کثیف باید مواردی را بررسی کنید. معمولا این مورد میتواند به خاطر بالا بودن سطح شلنگ خروجی آب و خروجی فاضلاب باشد یا چیزی سر راه خروج آب درون شلنگ را گرفته است. که باید این موارد را بررسی کنید.
   موفق باشید

 • سلام پس از پایان کار ماشین ظرفشویی قطرات آب روی بدنه ودیواره ها می باشد

  علت چیست

  • با سلام خدمت saleh عزیز؛
   در صورتی که این قطرات به صورت اندک هستند مشکلی وجود ندارد و به علت شستشوی ظروف است. اما اگر این مقدار بیش از حد معمول باشد، یکی از دلایل آن میتوانید به علت خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی باشد.
   موفق باشید

 • سلام قیمت شیر برقی ماشین ظرفشویی ال جی رو از کجا میتونم ببینم؟ آیا قیمت هایی که داخل سایت هستند همشون بروزرسانی شدن؟ چون با بعضی از این فروشگاه ها تماس میگیریم میگن قیمت های قبلی هست و هنوز به روزرسانی نکردیم. با تشکر

 • سلام خسته نباشید. ببخشید من یک ماشین ظرفشویی بوش دارم که آب تمیز درونش جمع می شود. این مشکل بخاطر چه چیزی است با تشکر

  • با سلام خدمت کریمان عزیز؛
   به احتمال خیلی زیاد مشکل ماشین ظرفشویی بوش شما، خرابی در بخش شیر برقی ماشین ظرفشویی است. در صورتی که قصد تهیه شیر برقی ماشین ظرفشویی بوش را دارید میتوانید از فروشگاه ما آن را تهیه نمایید. همچنین در حال حاضر ارسال قطعات با پست پیشتاز به صورت رایگان انجام می شود.
   موفق باشید

 • با سلام ،ماشین ظرفشویی ال جی دارم . وقتی کارش تموم میشه در دیواره پشتی قطرات اب به دیواره چسبیده و برام سواله . ماشین رو چند ماهه که گرفتم . ممنون میشم راهنمایی کنید .

  • با سلام خدمت امیر ارزشمند عزیز؛
   این مورد شما نیازمند بررسی دقیق تر و توضیحات بیشتری است. اما اگر بخار آب یا همان قطرات آب بعد از اتمام کار به بدنه ظرفشویی چسبیده‌اند، مشکل خاصی نیست بهتر است بعد از هربار استفاده از ماشین ظرفشویی ال جی درب آن را باز گذاشته تا بخار آب خارج شود. اگر این قطعات آب میزان زیادی داشته باشند به طوری که کف ظرفشویی آب جمع شود، این مشکل بخاطر خرابی شیر برقی ماشین ظرفشویی ال جی است.
   موفق باشید

آیا سوالی در ذهن دارید؟ میتوانید آن را از ما بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بنیان تخفیف

بنیان تخفیف, تخفیف خدمات, تخفیف خرید

عضویت در پایگاه دانش

باعضویت در پایگاه دانش بنیان سرویس از جدیدترین مقالات در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بهرهمند شوید.همچنین تخفیف های ویژه را از دست ندهید

عضویت شما را در خانواده بزرگ بنیان سرویس تبریک عرض میکنیم.

ظاهراً مشکلی پیش آمده! مجدد اقدام نمایید.

یکشنبه های بنیان سرویس

ثبت درخواست تعمیر برد

تعمیر برد, تعمیر برد لباسشویی, تعمیر برد ظرفشویی, تعمیر برد یخچال