آشنایی با قطعات ماشین لباسشویی ( قسمت دوم)

لوازم ماشین لباسشویی
3.4
(7)

لوازم ماشین لباسشویی دارای انواع  مختلف می باشد که هر یک از آنها در سیستم کارکرد ماشین لباسشویی وظایفی را بر عهده دارند که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت. اگر می خواهید با لوازم ماشین لباسشویی به صورت اجمالی آشنا شوید و اطلاعات مناسبی در مورد این قطعات برای کارکرد ماشین لباسشویی کسب کنید می توانید موضوعات ارائه شده در این مقاله را تا انتها مطالعه کرده و اطلاعات بسیار مناسبی در این زمینه کسب نمایید. این مقاله که در ادامه مقالات آموزش تعمیر ماشین لباسشویی می باشد در دو قسمت تهیه شده است.پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مقاله همراه بنیان سرویس باشید.

پیشنهاد میکنیم قبل از خواندن ادامه مقاله، مقاله آشنایی با قطعات ماشین لباسشویی ( قسمت اول) را مطالعه نمایید.

لوازم ماشین لباسشویی
قطعات ماشین لباسشویی

تایمر ماشین لباسشویی یکی از لوازم ماشین لباسشویی

تایمر ماشین لباسشویی به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی نوع ساعت مخصوص در ماشین لباسشویی به حساب می آید که به نوعی وظیفه دارد زمان تنظیم شده را کنترل نماید. تایمرهای سازمان سنجش به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی در انواع مختلف ماشین لباسشویی به عنوان کنترل کننده ها به حساب آمده دارای انواع مختلفی می باشد که از جمله انواع می‌توان به تایمر مکانیکی در ماشین لباسشویی های سطحی و دو قلو و همچنین تایمر های هیبریدی پیشرفته در مدل های جدید ماشین لباس شویی اشاره نمود.

پیشنهاد ویژهبرد تایمر ماشین لباسشویی کنوود با ارسال توسط پیک ویژه

انواع مختلف ماشین لباسشویی که با استفاده از تایمر به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی فعالیت می کنند برای گرم کردن آب به دو روش کلی وجود دارد که  روش اول گرم کردن آب با استفاده از بین تایمر و دوم گرم کردن آب با صوت از زمان می باشد از جمله مهم ترین مدل های تایمر ماشین لباسشویی به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی می توان به تایمر مکانیکی ماشین لباسشویی تایمر الکترومکانیکی ماشین لباسشویی و تایمر هایبرید که یکی از انواع پیشرفته تایمر ماشین لباسشویی به حساب می آید اشاره نمود تایمر ماشین لباسشویی خود دارای دو نوع میباشد که اولین آنها تایمر هایبرید یکپارچه ماشین لباسشویی و دومی تایمرهای در دو تکه ماشین لباسشویی می باشد که هر کدام دارای کاربرد ها و ویژگی ها و مزایای منحصر به فرد می باشند.

لوازم ماشین لباسشویی
انواع قطعات ماشین لباسشویی

در مورد تایمر مکانیکی به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی باید بگوییم این گونه تایمرها از تعدادی دنده و فنر تشکیل شده که معمولا نیروی لازم جهت چرخش دنده ها توسط فنر موجود در تایمر مکانیکی که با استفاده از دست شارژ می گردد تامین می شود و دنده های موجود در تایمر مکانیکی به واسطه قدرت چرخشی که انتقال می دهند امکان قطع و وصل کردن کنتاکت های تایمر را ایجاد می نمایند تایمر مکانیکی به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی در موارد بسیار زیاد دیگر نیز کاربرد دارند که از جمله این موارد می‌توان به زمان سنج پخت در آشپزخانه ها و انواع مختلف ماشین لباسشویی ها اشاره نمود.

همانطور که گفته شد یکی دیگر از انواع تایمر ماشین لباسشویی به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی تایمر الکترومکانیکال می باشد که اینگونه تایمر به تایمر های گفته می شود که دارای یک موتور الکتریکی و در عین حال مکانیزم حرکتی است که در فرآیند آن موتور توئینر به یک گیربکس و دنده اتصال پیدا می کند. موضوع مشخص است در این گونه تایم ها به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی از نیروی الکتریسیته یا برق برای ایجاد نیروی مکانیکی و همچنین از نیروی مکانیکی چرخ دنده ها برای تبدیل دور بالای موتور تایمر و ایجاد حرکت در این تایمرها استفاده می گردد.

یکی دیگر از انواع پیشرفته تایمر ماشین لباسشویی به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی تایمر هایبرید می باشد که این نتایج بر به گونه ای ترکیبی از تایمر الکترومکانیکال و برد الکترونیکی بوده و تا حد بسیار زیادی پیشرفته و کاربردهای عالی به حساب می آید.

بلبرینگ و رولبرینگ یکی دیگر از لوازم ماشین لباسشویی

رولبرینگ و بلبرینگ یکی از لوازم ماشین لباسشویی به حساب می آیند به منظور ایجاد روانی و نرمی چرخش در قسمتهای چرخنده و گردنده در ماشین لباسشویی نظیر موتور و آبکش مورد استفاده قرار می گیرند. بلبرینگ و رولبرینگ به عنوان لوازم ماشین لباسشویی دارای انواع مختلفی و همچنین قدرت های متفاوتی می باشند. در ساختمان انواع مختلف بلبرینگ یکسری ساچمه وجود دارد این ساچمه ها درون میله های محافظتی قرار گرفته و به صورت کاملا کنترل شده و مهندسی شده از هم جدا می‌شوند که این میله های محافظتی قفس نامیده می شود و تمامی آنها درون دورینگ محصور شده و دارای یک سری محاف در یک طرف و در بعضی مورد ها در دو طرف هستند.

همچنین در رولبرینگ ها به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی به جای استفاده از ساچمه از یکسری میله های کوتاه استفاده می گردد. انواع مختلف بر بلبرینگ ها با استفاده از شماره شناسایی استانداردی که بر روی آنها حک می شود قابل شناسایی هستند و می توان انواع مختلف بلبرینگ را از یکدیگر تشخیص داد. معمولاً بلبرینگ های به کار رفته در ماشین لباسشویی که به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی به حساب می‌آیند از نوع ساچمه‌ای با فشار بار عمودی می باشند.

از جمله مهمترین قطعات تشکیل دهنده بلبرینگ به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی موارد مانند رینگ یا حلقه بیرونی ساچمه یا همان گوی رنگ و حلقه داخلی محافظ و قفسه جدا کننده سوژه ها می باشد. در صورتی که رینگ به کار رفته در ماشین لباسشویی به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی معیوب شد و خواستید آن را تعویض کنید و سعی کنید حتماً بلبرینگی که خریداری می‌کنید مشابه قطعه معیوب باشد و نصب قطعات با ویژگی‌های متفاوت خودداری نمایم و در نتیجه کارکرد ماشین لباسشویی با عیب و نقص مواجه نشود.

کاسه نمد یکی دیگر از قطعات ماشین لباسشویی

لوازم ماشین لباسشویی کاسه نمد میباشد که از آن به عنوان یک در زیر و یا درد بند برای قسمتهای مانند شفت آبکش و پوسته دیگ شستشوی ماشین لباسشویی استفاده شده و در نتیجه نشت هرگونه آب آب از دیگ ماشین لباسشویی به محیط اطراف و پوست جلوگیری می کند. در صورتی که کاسه نمد به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی به حساب می آید معیوب شده و می خواستیم آن را تعویض کنیم حتما باید به شماره های مندرج برای کاسه نمد دقت نموده با استفاده از آن به تهیه کاسه نمد جدید اقدام نماییم اما شما را برای کاسه نمد دارای عدد و حروف می باشند که معرفی مشخصه ای معلوم هستند.

در حالت کلی برای انواع مختلف کاربریها کاسه نمد مناسب با آن نوع کاربری ساخته می شود. از جمله پر کاربردترین انواع کاسه نمد که به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی به حساب می آید کاسه نمدهای یک لبه با یک فنر و همچنین کاسه نمد های دو لبه با یک فنر می باشد.

همچنین از جمله مهمترین قسمت هایی که در ماشین لباسشویی برای جلوگیری از آبریزی به منظور آب بندی از کاسه نمد استفاده می گردد در قسمت پمپ ها و دیگ شستشوی ماشین لباسشویی می باشد. توصیه می شود در صورت اقدام به تعویض کاسه نمد و در صورتی که کاسه نمد دو لبه حتماً داخل لبه ها را به صورت کامل جدا نموده و سپس نسبت به نصب آن اقدام نمایید.

همچنین توصیه می شود قبل از آنکه بخواهیم نسبت به تعویض کاسه نمد و جا گذاشتن شفت آبکش اقدام نماییم بهتر است داخل کاسه نماند که به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی به خوبی از گریس پر کرده و آن را گریس کاری نماییم. امن ترین انواع کاسه نمد ها به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی موارد است که در زیر به آنها اشاره خواهیم نمود:

  • کاسه نمد از روی یک لبه دارای یک فنر نگهدارنده
  • کاسه نمد از نوع دو لبه دارای یک فنر نگهدارنده
  • کاسه نمد از روی یک ضربه بدون هیچگونه فن نگه دارنده
  • کاسه نمد از نوع دو لبه بدون فنر نگهدارنده
  • کاسه نمد از روی یک لبه بدون هیچگونه فن نگه دارنده
لوازم ماشین لباسشویی
بخش های مختلف ماشین لباسشویی

تسمه ماشین لباسشویی یکی از قطعات ماشین لباسشویی بسیار مهم

یکی از قطعات بسیار مهم ماشین لباسشویی تسمه می باشد. در صنایع مختلف انواع مختلف تسمه از جمله تسمه های نقاله و تسمه انتقال نیرو و انواع دیگر تسمه ها وجود دارند که هر یک دارای ویژگی ها و کاربرد های منحصر به فردی هستند تسمه هایی که در ماشین لباسشویی به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی بسیار مهم به کار می رود از نوع تسمه های انتقال نیرو می باشند.

در مورد تسمه می توان گفت این قطعه به عنوان یکی از بزرگ ترین و در عین حال ارزان ترین قطعات انتقال دهنده قدرت به حساب آمده که معمولا وظیفه دارد نیروی چرخشی با دور بالا و گشتاور کم را به یک نیروی چرخشی با دور کم و آهسته و در عین حال گشتاور بالا تبدیل نمایید.

معمولاً به منظور آنکه قدرت مورد نظر از سیستم موتور به سیستم شستشوی موجود در ماشین لباسشویی انتقال پیدا کند از تصمیم ماشین لباسشویی به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی استفاده می گردد. همچنین تصمیم ماشین لباسشویی وظیفه دارد تا دور بالا و قدرت کم را به دور پایین و قدرت بالا تبدیل نماید. تسمه به کار رفته در ماشین لباسشویی به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی انواع مختلفی دارد که از جمله مهمترین آنها می‌توان به تسمه دندانه دار، تسمه قدرت بالا تسمه شیاردار و تسمه صنعتی اشاره نمود.

پیشنهاد ما به شما دانستن نکات مهم : تعمیرات برد ماشین لباسشویی

لوازم ماشین لباسشویی
قطعات مختلف ماشین لباسشویی

تصمیم به کار رفته در ماشین لباسشویی به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی از اجزای مختلفی تشکیل می شود که یکی از این اجزا روکش محافظ تسمه می باشد این روکش از نوعی ترکیب که دارای مقاومت و انعطاف پذیری بسیار بالایی بوده و از جنس لاستیک در نظر گرفته میشود به وجود آمده و این روکش این خاصیت را دارد تا مقاومت بسیار خوبی را در برابر لرزش از خود نشان داده و همچنین در برابر فرسودگی و خوردگی مقاوم باشد.

همچنین در تسمه ماشین لباسشویی به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی قسمت مقاوم در برابر کشش وجود دارد که معمولاً از الیاف پلی استر برای ساخت آن استفاده شده و به صورت طنابی به هم بافته می شوند و در نتیجه از تسمه در برابر کشش های قوی که دارای نیروی بسیار زیادی هستند محافظت می کند.

از قسمت های وجود دارد تصمیم ماشین لباسشویی به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی بالش می باشد بالش به کار رفته در تصمیم ماشین لباسشویی باعث حفظ حالت تسمه شده و همچنین از تصمیم ماشین لباسشویی در برابر درجه حرارت بالا و هر گونه افزایش درجه حرارت محافظت می نماید. یکی دیگر از قسمت های تشکیل دهنده تسمه ماشین لباسشویی به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی لاستیک متراکم است این قسمت وظیفه دارد تا ترکیب مقاومتی تسمه را بر روی پولی ماشین لباسشویی حفظ کرده و در نتیجه لرزش دستگاه را به حداقل مقدار ممکن کاهش دهد.

نکاتی در مورد تسمه ماشین لباسشویی به عنوان یکی از قطعات ماشین لباسشویی

تسمه به کار رفته در ماشین لباسشویی در قسمت زیرین دارای محل خالی می باشد و قسمت بالای تسمه ماشین لباسشویی نیز از محل نخ های تسمه به سمت پولی دستگاه حالت بیرون زده دارد. زمانی که اقدام تعویض تسمه ماشین لباسشویی به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی می نمایم باید توجه کنیم که تصمیم به هیچ وجه نباید به صورت کامل داخل شیار پولی دستگاه وارد گردد و در نتیجه محل خالی در زیر تسمه به وجود بیاید و همچنین در سن بالا تصمیم نیز دخالت حوزه شکلی نباید تشکیل گردد.

همچنین در هنگام تعویض تسمه ماشین لباسشویی به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی که بسیار حساس می باشد حتما باید سعی کنیم از قطعات مربوط به برند خود ماشین لباسشویی استفاده کرده و به هیچ وجه بعد تسمه های بی کیفیت و نامرغوب و در عین حال ارزان استفاده نکنید چرا که این تصمیم به عنوان یک قطعه بسیار حساس و مهم در ماشین لباسشویی به حساب می آید.

پمپ تخلیه ماشین لباسشویی یکی دیگر از قطعات ماشین لباسشویی

یکی دیگر از قطعات تشکیل دهنده ماشین لباسشویی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی میباشد که وظیفه دارد آبی که در مراحل مختلف شستشوی ماشین لباسشویی از آن استفاده شده و آلوده می باشد را از محیط داخلی ماشین لباسشویی خارج کردن و فاضلاب هدایت نماید.

تخلیه ماشین لباسشویی به عنوان یکی از لوازم ماشین لباسشویی به گونه‌ای طراحی می‌شود که آب بر روی آن سوار است و معمولاً در پایین ترین نقطه موجود در ماشین لباسشویی نصب شده و در نظر گرفته می شود آبی که در مراحل مختلف ماشین لباسشویی درون دیگ شستشوی ماشین لباسشویی قرار دارد قبل از اینکه به هم برسد حتی از فیلتر تخلف عبور کند و از این طریق هرگونه مواد زائد و اضافی به وسیله فیلتر جذب شده و سپس آب مورد نظر از طریق پمپ تخلیه خارج گردد.

درخواست خرید قطعات ماشین لباسشویی

در صورتی که نیاز به لوازم ماشین لباسشویی دارید میتوانید به بخش فروشگاه بنیان سرویس مراجعه نمایید. همچنین در صورتی که قطعات شما در فروشگاه موجود نبود میتوانید با همکاران ما در تماس باشید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره < > پنج ستاره

میانگین رتبه 3.4 / 5. تعداد امتیازات 7

 

, ,
اشتراک گذاری:

آیا سوالی در ذهن دارید؟ میتوانید آن را از ما بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بنیان تخفیف

بنیان تخفیف, تخفیف خدمات, تخفیف خرید

عضویت در پایگاه دانش

باعضویت در پایگاه دانش بنیان سرویس از جدیدترین مقالات در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بهرهمند شوید.همچنین تخفیف های ویژه را از دست ندهید

عضویت شما را در خانواده بزرگ بنیان سرویس تبریک عرض میکنیم.

ظاهراً مشکلی پیش آمده! مجدد اقدام نمایید.

یکشنبه های بنیان سرویس

ثبت درخواست تعمیر برد

تعمیر برد, تعمیر برد لباسشویی, تعمیر برد ظرفشویی, تعمیر برد یخچال