آموزش استفاده از بوگیر ماشین لباسشویی

آموزش استفاده از بوگیر ماشین لباسشویی
3.5
(45)

علت بوی بد ماشین لباسشویی یکی از شایع ترین مشکلات در ماشین لباسشویی است. قصد داریم به آموزش استفاده از بوگیر ماشین لباسشویی بپردازیم. خیلی از کاربران میخواهند از علت بوی بد لباس در لباسشویی جویا شوند.

یا به دنبال رفع بوی بد ماشین لباسشویی خود هستند. و البته کاربران بسیار هم به دنبال خرید جرم گیر ماشین لباسشویی جهت از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی خود هستند.

در ادامه مقالات آموزش تعمیر ماشین لباسشویی قصد داریم تمام سوالات شما را به صورت کاملا تخصصی جواب دهیم. از همین رو پیشنهاد میکنیم در ادامه همراه پایگاه دانش بنیان سرویس باشید.

آموزش استفاده از بوگیر ماشین لباسشویی

یکی از شایع ترین مشکلاتی که تمام کاربران با آن رو به رو هستند بوی بد ماشین لباسشویی است. این بوی بد معمولا به مرور زمان بیشتر شده و باعث انتقال این بود به البسه ها می شود.

یکی از تصورات اشتباهی که کاربران زیادی در ذهن خود دارند این است که لباسشویی تمیز ترین وسیله در منزل است. دلیل این استدلال هم این است که لباسشویی با کف و مواد شوینده در ارتباط است.

در این مقاله میخواهیم در خصوص عوامل ایجاد کننده بوی نامناسب در ماشین لباسشویی و نحوه استفاده از بوگیر ماشین لباسشویی با شما صحبت کنیم.

همچنین پیشنهاد ویژه ای برای شما عزیزان داریم که میتوانید با استفاده از آن از بو گرفتن ماشین لباسشویی خود جلوگیری نمایید.

در نظر داشته باشید که در صورت نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی میتوانید با بنیان سرویس در تماس باشید. مجوعه ما با داشتن تکنسین های مجرب و دوره دیده آمادگی این را دارد تا مشکلات شما را در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف نمایند.

علت های ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی

معمولا بعد از چندین بار استفاده از ماشین لباسشویی اگر به نظافت آن دقت نکنیم متوجه بوی بد در آن خواهیم شد. همین بوی بد به مرور به البسه های ما نفوذ پیدا خواهد نمود.

نظافت ماشین لباسشویی یکی از کارهایی است که باید حداقل هر ماه آن را انجام دهید. زیرا نظافت لباسشویی امری جدی است و باید به آن توجه کنید. زیرا :

 • دستگاه ماشین لباسشویی یک محل ایده آل برای زندگی میکروارگانیسم هایی چون انواع میکروب ، باکتری ، کپک و … است.
 • جمع شدن همین باکتری ها باعث می شود به مرور زمان بوی بسیار بدی در ماشین لباسشویی شما ساطع گردد.
 • بعد از گذشت چند روز این میکروب ها به لباس های شما نفوذه پیدا کرده و باعث می شود البسه دچار بوی بدی شوند. همچنین این باکتری ها باعث بروز بیماری هایی چون حساسیت های پوستی نیز می شود.

نکته مهم : نظافت ماشین لباسشویی بسیار با اهمیت است. مخصوصا اگر در منزل کودک دارید، زیرا ممکن است این مشکل حادتر باشد و آسیب های جدی به آنها وارد کند.

یکی از سوالاتی که خیلی از کاربران آن را از خود می پرسند این است که بوی بد ماشین لباسشویی از کجا به وجود آمده است؟ و البته چگونه میتوانیم آن را از بین ببریم؟

پاسخ این سوال رو میتوانیم در منزل خودمان جستجو کنیم. میتوانیم با بهره گرفتن از انواع بوگیر ماشین لباسشویی یا روش های خانگی این مشکل را برطرف کنیم.

اما علت به وجود آمدن بوی بد در لباسشویی چیست؟

دلیل به وجود آمدن بوی بد در ماشین لباسشویی میتواند متفاوت باشد. چند نمونه مهم را در ادامه به آن اشاره میکنیم که پیشنهاد میکنیم به خوبی این بخش را مطالعه کنید.

۱- عدم رسیدگی به ماشین لباسشویی

پیشنهاد میکنیم مقاله آموزش تمیز کردن ماشین لباسشویی را حتما مطالعه کنید.

۲- خارج نکردن لباس ها از ماشین لباسشویی بعد از اتمام شستشوی کامل

۳- عدم وجود تهویه مناسب هوا در ماشین لباسشویی بعد از اتمام کار دستگاه

۴- عدم تمیزکاری پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

۵- عدم تمیزکاری جاپودری ماشین لباسشویی

رفع بوی بد دستگاه با بوگیر ماشین لباسشویی

طبق روال آموزش تعمیر ماشین لباسشویی باید این نکته را در نظر داشته باشید که باید به درستی تشخیص دهیم مشکل است از چه بخشی است. بعد از اینکه منشأ اصلی بوی بد لباس ها و ماشین لباسشویی ار شناشایی نمودید، حال زمان آن است که دست به کار شوید.

معمولا کاربران نمیدانند باید در این مواقع چه کاری انجام دهند. اما نگران نباشید ما در کنارتان هستیم تا به خوبی شما را راهنمایی کنیم تا مشکلاتان برطرف شود.

برای رفع این مشکل میتوانیم از دو روش کلی استفاده کنیم:

۱- استفاده از روش های خانگی

۲- استفاده از محصولات تجاری برای بوگیری ماشین لباسشویی.

البته میتوانید با استفاده از پودر جرم گیر ماشین لباسشویی اقدام به نظافت کامل ماشین لباسشویی خود نماییم.

خرید پودر جرم گیر ماشین لباسشویی

از بین بردن بوی دستگاه بدون استفاده از بوگیر لباسشویی

برای این کار کافیست موارد زیر را دنبال کنید :

۱- بعد از اتمام کار ماشین لباسشویی سریعاً البسه داخل آن را خارج کنید.

۲- بعد از اتمام مراحل شستشو درب دستگاه را به مدت ۱ ساعت باز نگه دارید.

۳- در فواصل زمانی کوتاه وضعیت جاپودری، پمپ تخلیه و لاستیک اطراف درب ماشین لباسشویی را بررسی کنید.

۴- خشنک نگه داشتن سبد داخلی ماشین لباسشویی.

با انجام موارد گفته شده میتوانید تا حد امکان از بو گرفتن ماشین لباسشویی خود جلوگیری کنید.

اما برای اینکه اقدام به بو زدایی داخل ماشین لباسشویی نمایید باید موارد زیر را دنبال کنید:

قبل از هرکاری باید این نکته را در نظر داشته باشید که باید ماشین لباسشویی را به صورت کاملا خالی روشن کنید. نباید هیچ گونه لباسی داخل دستگاه باشد.

 • با استفاده از مخلوط دو ماده سرکه و جوش شیرین باهم و ریختن آن در لباسشویی و تنظیم دستگاه در حالت خود تمیز شوندگی، بوی بد آن را از بین می برید.
 • راه حل بعدی میتوانید با استفاده از مواد سفیده کننده و آب اقدام به شستشوی ماشین خود نمایید.
 • راه حل سومی که میتوانیم خدمتتان عرض کنیم، استفاده از برنامه شستشو با آب گرم است. این برنامه در اکثر ماشین لباسشویی ها وجود دارد. با این برنامه میتوانید بوی بد را از ماشین لباسشویی خود برطرف کنید.

استفاده از بوگیر ماشین لباسشویی

مواد تجاری تولید شده برای از بین بردن بوی ماشین لباسشویی که با عنوان بوگیر ماشین لباسشویی و خوشبو کننده ماشین لباسشویی شناخته می شود یکی از بهترین و نتیجه بخش ترین روش های از بین برد بوی بد دستگاه می باشد.

نکته مهم : از آنجایی که استفاده مداوم از موادی جون وایتکس ممکن است باعث خوردگی و ایجاد زنگ زدگی در سبد لباسشویی شود، توصیه میکنیم از این مواد جهت رسوب زدایی ورفع بوی بد استفاده نکنید.

 • بوگیر ماشین لباسشویی در بازار در دو حالت محلول و قرص وجود دارد.
 • برای استفاده از محلول های بوگیر کافی است آن را در بخش هایی چون جاپودری، ورودی و خروجی آب، درب دستگاه و دیگ لباسشویی و … اسپری کنید و سپس درب دستگاه را ببندید.
 • استفاده از محلول ها باعث از بین رفتن تمامی میکروب ها و باکتری ها و سایر میکروارگانیسم های موجود در ماشین لباسشویی شده و به این ترتیب بوی بد لباسشویی از بین خواهد رفت.
 • همچنین میتوانید بجای محلول از قرص های بوگیر ماشین لباسشویی استفاده کنید. البته باید این قرص ها را در داخل جاپودری استفاده کنید.
 • باید در نظر داشته باشید که استفاده از قرص به دلیل اینکه داخل محفظه دستگاه قرار میگیرد باعث تمیز شدن بیشتر دستگاه می شود. گافی است قرص را داخل محفظه جاپودری انداخته و یک برنامه شستشو انتخاب نمایید. با این کار بوی بد ماشین لباسشویی به صورت کامل رفع خواهد شد.

خرید پودر جرم گیر ماشین لباسشویی

نتیجه گیری از آموزش استفاده از بوگیر ماشین لباسشویی

حالا زمانی که میخواهید از ماشین لباسشویی خود استفاده کنید میدانید این وسیله هم مانند سایر وسایل منزل نیاز به رسیدگی و نظافت دارد. همانطور که مطالعه کردید راهکارهای زیادی برای از بین بردن بوی بد ماشین لباسشویی وجود داشت.

این نکته را در نظر داشته باشید که همیشه باید ماشین لباسشویی را به صورت مرتب تمیز کنید. قطعات و اجزای داخلی ماشین لباسشویی را میتوانید با استفاده از پودر جرم گیر ماشین لباسشویی، جرمگیری نمایید. با همین کارهای ساده میتوانید معضل بوی بد ماشین لباسشویی را پایان دهید و از لباسشویی خود بهترین استفاده را داشته باشید.

در نظر داشته باشید اگر به هردلیلی ماشین لباسشویی شما با مشکل مواجه شده است و به طور کلی دستگاه شما کار نمی کند، یا اگر نیاز به پودر جرم گیر ماشین لباسشویی دارید میتوانید با بنیان سرویس در تماس باشید.

مجموعه ما با داشتن تکنسین های مجرب و دوره دیده، همراه ما فروشگاه کامل قطعات جانبی آمادگی این را دارد تا دستگاه شما را در سریع ترین زمان ممکن اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی شما نموده و مانند روز اول به شما تحویل دهد.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره < > پنج ستاره

میانگین رتبه 3.5 / 5. تعداد امتیازات 45

 

, , , , ,
اشتراک گذاری:

آیا سوالی در ذهن دارید؟ میتوانید آن را از ما بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنیان تخفیف

بنیان تخفیف, تخفیف خدمات, تخفیف خرید

عضویت در پایگاه دانش

باعضویت در پایگاه دانش بنیان سرویس از جدیدترین مقالات در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بهرهمند شوید.همچنین تخفیف های ویژه را از دست ندهید

عضویت شما را در خانواده بزرگ بنیان سرویس تبریک عرض میکنیم.

ظاهراً مشکلی پیش آمده! مجدد اقدام نمایید.

یکشنبه های بنیان سرویس

ثبت درخواست تعمیر برد

تعمیر برد, تعمیر برد لباسشویی, تعمیر برد ظرفشویی, تعمیر برد یخچال