علت جرقه زدن داخل مایکروفر ال جی

علت جرقه زدن داخل مایکروفر ال جی
4.3
(44)

قصد داریم در ادامه مقالات آموزش تعمیر مایکروویو به بررسی علت جرقه زدن داخل مایکروفر ال جی بپردازیم. علت جرقه در مایکروویو میتواند دلایل زیادی داشته باشد اما قصد داریم در این مقاله علت جرقه زدن داخل مایکروفر ال جی را به صورت اختصاصی بررسی نماییم.

شنیدن صدای جرقه در مایکروویو شاید کمی نگران کننده باشد، اما جای نگرانی نیست کافیست مایکرویو را از برق کشیده و در ادامه همراه بنیان سرویس باشید.

علت جرقه زدن داخل مایکروفر ال جی

علت جرقه در مایکروویو LG دلایل بسیار زیادی دارد و ممکن است بخاطر استفاده اشتباه از مایکروویو اتفاق افتاده باشد. جرقه زدن در داخل مایکروفر یک امر عادی تلقی می شود و جای هیچگونه نگرانی نیست، پیشنهاد میکنیم قبل از هرکاری مایکروویو را خاموش کنید.

در هنگامی که این اتفاق رخ می دهد نیازی به ترس و نگرانی نمی باشد، بلکه باید خونسردی خود را حفط نمایید و به بررسی و معاینه دستگاه مایکروفر خود بپردازید. دلایل مختلفی برای جرقه زدن مایکروفر وجود دارد که در ادامه به مهم ترین دلایل اشاره خواهیم نمود.

۱- وجود روغن یا مایعات در داخل مایکروفر

یکی از اصلی ترین دلایلی که میتواند علت جرقه در مایکروویو باشد استفاده از روغن و مایعات در داخل آن است، پیشنهاد میکنیم همیشه سعی کنید که مایکروویو خود را تمیز نگه دارید. محفظه مایکروفر را هربار بعد از پخت و پز غذا تمیز کنید و از جمع شدن خرده های غذا یا روغن و سایر موارد دیگر برروی محفظه آن جلوگیری نمایید.

همچنین بیشتر دستگاه های مایکروویو دارای یک صفحه گردان شیشه ای و فلزی می باشند که شما میتوانید به راحتی آن را جدا کرده و سپس در جای خود قرار دهید. شما میتوانید بعد از هربار پخت غذا ان را جدا کرده و شستشو دهید. قبل اینکه مجددا در داخل مایکروویو قرار دهید حتما آن را کاملا خشک نمایید و در جای خود قرار دهید.

با رعایت این نکات میتوانید همیشه مایکروویو خود را تمیز نگه داشته و از جرقه زدن آن جلوگیری نمایید. پیشنهاد بعدی ما به شما اگر میخواهیید غذایی را گرم نمایید حتما از یک پوشش استفاده نمایید تا مواد غذایی به دیوارهای مایکروویو شما نچسبند، با این روش تمیز نمودن مایکروویو ساده تر شده و عمر دستگاه خود را چندین برابر خواهید نمود.

۲- قطعات فلزی داخل مایکروفر

یکی از اشتباهات رایج در بین کاربران استفاده از قطعات فلزی در داخل مایکروویو است، همین قطعات علت جرقه در مایکروویو هستند. برای مثال استفاده از ظروف فلزی ، فول های آلومینیومی و ظروف چینی که دورشان طلایی هستند. شاید در نگاه اول مشکل نداشته باشند اما این موارد باعث جرقه زدن مایکروویو هستند و باعث خرابی قطعات اصلی مایکروویو مانند مگنترون آن می شوند.

نمونه بعدی قرار دادن غذاهایی در داخل مایکروویو که روی آن را با فویل پوشانده اید و یا تمیز کردن دستگاه با یک اسکاج سیمی و جا ماندن بخش هایی از آن در داخل مایکروفر از جمله مقال هایی هستند که علت جرقه در مایکروویو خواهند شد.

توجه داشته باشید که حتما قبل از پخت غذا در داخل مایکروویو اطمینان حاصل نمایید که هیچگونه ضایعه فلزی در داخل آن وجود نداشته باشد، همچنین حتما از ظروف مخصوص مایکروفر استفاده نمایید زیرا در صورت استفاده از ظروف غیر استاندارد باعث می شوید دستگاه شما دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر مایکروویو داشته باشید.

استفاده صحیح از مایکروویو

3- خرابی کاور انتشار امواج (مگاشیت)

در داخل مایکروویو یک پوشش به نام مگاشیت یت پوشش انتشار امواج وجود دارد که امواج گرما را به مرکز مواد غذایی منتقل می کند. مگاشیت از ورود هر ذره غذایی به محفظه داخلی مگنترون جلوگیری می کند. کاهی در هنگام پخت غذا، برخی از ذرات غذا و روغن بر روی کاور قرار میگیرد، در نتیجه گرمای مگنترون این مواد غذایی را می سوزاند و در داخل دستگاه جرقه ایجاد می کند.

زمانی که گرمای مگنترون باعث سوخته شدن مواد غذایی می شود در داخل مایکروفر جرقه هایی ایجاد خواهد شد که این جرقه ها باعث می شود سرنازل آسیب ببیند. بعد از آسیب دیدگی سرنازل جرقه های پی در پی در مایکروفر ایجاد خواهد شد که برای رفع این مشکل شما باید سر نازل آسیب دیده را تعویض نمایید. درصورتی که نیاز به تعویض مگاشیت و یا مگنترون دارید، خدمات خود را به کارشناسان دوره دیده و با تجربه بنیان سرویس بسپارید.

پیشنهاد میکنیم مقاله علت جرقه در مایکروویو و داشتن سروصدا را حتما مطالعه نمایید.

4- خرابی پایه فلزی

در بعضی از مدل های مایکروویو یک پایه فلزی وجود دارد که مانند یک طبقه است. اگر این پایه فلزی دچار آسیب دیدگی شده باشد و یا پلاستیک زیر پایه ها از بین رفته باشد، باعث جرقه زدن مایکروفر خواهد شد. برای رفع این مشکل کافی است که پایه فلزی را تعویض نمایید.

5- سوختگی دیود

از دیگر علت جرقه در مایکروویو، سوختگی دیود است. در حقیقت کار دیود خروجی ترانسفورماتور AC را به DC تبدیل میکند، به علاوه ولتاژ ۵۰۰۰ ولت را دوبرابر خواهد نمود. خود این ولتاژ نیز به مگنترون قدرت و حرارت لازم را داده تا مواد غذایی را گرم نماید. هنگامی که دیود سوخته باشد باعث ایجاد جرقه هایی در مایکروویو شده که باید حتما توسط کارشناسان متخصص تعویض شود.

قیمت مگنترون مایکروفر ال جی LG

قیمت مگنترون مایکروفر ال جی بسته به مدل آن کاملا متفاوت است. به عنوان مثال قیمت مگنترون ال جی 2m214 با قیمت مگنترون ال جی 2m246 متفاوت است. دلیل آن هم این است که مگنترون ال جی 2m214 سولاردوم بوده و مگنترون ال جی 2m246 مدل معمولی است.منظور از معمولی یعنی سولاردوم و اینتور نیست.

پیشنهاد میکنیم در صورتی که میخواهد از قیمت مگنترون ال جی 2m246 و یا قیمت مگنترون ال جی 2m214 به فروشگاه ما حتما سر بزنید.

جمع بندی

سعی کردیم در این مقاله به بررسی علت جرقه زدن داخل مایکروفر ال جی ، به صورت کامل و جامع بپردازیم. با توجه به اهمیت مایکروویو در زندگی های امروزی پیشنهاد میکنیم حتما از مایکروفر خود به خوبی مراقبت نمایید زیرا این دستگاه با استفاده از امواج مایکروویو اقدام به گرم نمودن مواد غذایی می نماید. پیشنهاد میکنیم حتما در هنگام استفاده از مایکروویو نکات ایمنی را رعایت نمایید.

حتما به شما پیشنهاد میکنیم در صورتی مشاهده کوچکترین ایرادی در داخل مایکروویو با تعمیرگاه تعمیرات مایکروویو در تماس باشید تا هرچه سریع تر اقدام به برطرف نمودن مشکل شما نمایند. زیرا اگر مایکروویو شما دچار خرابی باشد میتواند سلامت شما و خانواده تان را هم تحت شعاع قرار دهد. با رعایت نکاتی که در بالا اشاره شد میتوانید عمر دستگاه خود را چندین برابر نموده و از امکانات مایکروویو خود به خوبی بهرهمند شوید.

تعمیر مایکروویو در تهران

در صورتی که شما نیاز به تعمیرات تخصصی مایکروویو دارید پیشنهاد میکنیم هم اکنون با کارشناسان دوره دیده و متخصص بنیان سرویس در تماس باشید.

در صورتی که نیاز به تعمیر مایکروویو دارید میتوانید هم اکنون درخواست خود را به صورت آنلاین یا تلفنی به ثبت برسانید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره < > پنج ستاره

میانگین رتبه 4.3 / 5. تعداد امتیازات 44

 

, , , , , ,
اشتراک گذاری:

آیا سوالی در ذهن دارید؟ میتوانید آن را از ما بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بنیان تخفیف

بنیان تخفیف, تخفیف خدمات, تخفیف خرید

عضویت در پایگاه دانش

باعضویت در پایگاه دانش بنیان سرویس از جدیدترین مقالات در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بهرهمند شوید.همچنین تخفیف های ویژه را از دست ندهید

عضویت شما را در خانواده بزرگ بنیان سرویس تبریک عرض میکنیم.

ظاهراً مشکلی پیش آمده! مجدد اقدام نمایید.

یکشنبه های بنیان سرویس

ثبت درخواست تعمیر برد

تعمیر برد, تعمیر برد لباسشویی, تعمیر برد ظرفشویی, تعمیر برد یخچال