آموزش تعویض فیلتر آب یخچال

فیلتر آب یخچال
3.7
(3)

فیلتر آب یخچال لازم است به صورت دوره ای و هر شش ماه یک بار مورد بررسی قرار گرفته و در صورتی که عمر مفید آن به اتمام رسیده باشد استفاده از تعویض آن اقدام نمایید. برای تعویض فیلتر آب یخچال نیز مانند هر قطعه و لوازم دیگر لازم است تا دانش و تخصص کافی وجود داشته باشد در نتیجه بتوانیم نسبت به تعویض صحیح و اصولی فیلتر آب یخچال اقدام نمایید با هیچ گونه مشکلی و یا عیب و نقصی مواجه نشویم.

در این مقاله قصد داریم به موضوع فیلتر آب یخچال و موضوعات پیرامون آن بپردازیم و در صورتی که قصد استفاده و یا تعویض این قطعه پر مصرف و پرکاربرد را دارید می توانید این مقاله را در بخش آموزش تعمیر یخچال و ساید تا انتها مطالعه کرده و اطلاعات بسیار خوبی به دست آورید همراه بنیان سرویس باشید:

فیلتر آب یخچال
فیلتر آب یخچال

معرفی فیلتر آب یخچال

در بسیاری از موارد ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که اصلاً به در یخچال چه قطعه ای موجود می باشد و چه وظیفه ای را بر عهده دارد با ما در ادامه همراه باشید تا به پاسخ این سوال بپردازیم. در حالت کلی آب شهری و شرب از شیر آب بیرون می آید و به نوعی تصفیه می باشد اما تسویه این آب در حدی نیست که بتوان گفت آب مورد نظر کاملاً تصفیه شده به حساب می آید. انواع مختلف فیلتر آب یخچال امکان را دارد و مواد آلاینده و مضر و میکروبی که دارای ابعادی در حدود ۲۰ میکرون هستند را جذب کرده و از ورود آنها به سیستم داخلی دستگاه جلوگیری نمایند درجه آبی که از از یخچالهای ساید بای ساید موردنظر دریافت کرده و آن را بنوشیم در در بهترین حالت به سر می برد و کاملا سالم به دور از هرگونه مواد اضافی و مضر می باشد.

در نتیجه میتوان گفت آبی که از آبریز یخچال دریافت می‌کنیم و نسبت به نوشیدن آن اقدام می کنیم بسیار با کیفیت تر و سالم تر از آبی است که به صورت مستقیم از شیر آب خارج می گردد. چرا که انواع مختلف فیلتر آب یخچال این قابلیت را دارند تا تقریباً تمامی آلاینده ها و مواد اضافی و مضر و ذرات معلق موجود در آب را جذب خود کرده و در نتیجه آبی سالم و باکیفیت در اختیار افراد مختلف قرار دهد.

فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید
فیلتر آب یخچال و ساید بای ساید

انواع فیلتر آب یخچال

فیلتر آب یخچال در انواع و مدل های مختلفی روانه بازار می گردد و اگر بخواهیم آن را تقسیم بندی کنیم فیلتر آب یخچال در قالب کلی به دو دسته فیلتر داخلی یخچال و فیلتر خارجی آب یخچال طبقه بندی می شود. فیلتر آب یخچال از نوع داخلی برای برند ها و یخچال و ساید بای ساید های متقابل با توجه به نوع مدل برند متفاوت خواهد بود به عنوان مثال فیلتر آب یخچال از نوع داخلی برای یخچال سامسونگ و ال جی با مارکهای دیگر مانده یخچال بکو و غیره متفاوت خواهد بود.

یک نوع دیگر از قطعات یخچال فیلتر خارجی آب یخچال می باشد به عبارتی می‌توان گفت اولین فیلتری که میان یخچال های ساید بای ساید موردنظر و آب شرب شهری قرار داده می شود فیلتر آب یخچال از نوع خارجی می باشد. فیلتر آب یخچال خارجی وظیفه دارد تا قسمت بزرگی از آلاینده های اضافی موجود در آب و همچنین بو، مزه و طعم اضافه موجود در آب و ذرات معلق موجود در آب را بصورت کامل از بین برده و در نتیجه آبی زلال تمیز و صاف و بدون آلودگی را به یخچال وارد نماید. با توجه به وجود فیلتر آب یخچال از نوع خارجی آب و یخ موجود در انواع مختلف یخچال های جدید و ساید بای ساید ها برای کلیه یخچال هایی که دارای این فیلتر آب می باشد که بسیار خوش تر و خوشمزه بوده و هیچگونه کدر شدن و یا طعم و بوی اضافی درون آب این یخچال و ساید بای ساید تا مشاهده نمی شود. همچنین فیلتر آب خارجی یخچال می تواند به فیلتر داخلی دستگاه کمک کرده و در جایی بسیار با کیفیت را در اختیار کاربر قرار دهد.

پیشنهاد میکنیم مقاله نحوه تعویض فیلتر آب یخچال ساید ال جی را حتما مطالعه بفرمایید.

تعویض فیلتر آب یخچال

نحوه تعویض فیلتر آب یخچال را برای شما آموزش دهیم تا با استفاده از این آموزش این امکان برای شما وجود انواع مختلف فیلتر داخلی یخچال را تعویض نمایید و برند یخچال مورد نظر شما چه برندی باشد با سرعت آموزش ارائه شده در اینجا این امکان برای شما وجود می‌آید که با اهداف جزئی بخش های مختلف نسبت به تعویض فیلتر آب یخچال در عوامل مختلف برندها اقدام نمایید پس با بنیان سرویس همراه باشید.

برای انجام تعویض فیلتر آب یخچال ابتدا لازم است تا یخ ساز یخچال را به صورت کامل خاموش کنید بعد از خاموش کردن یخچال این امکان وجود دارد تا در قسمت بالای یخچال فیلتر آب را مشاهده کرده و با کمی فشار و چرخاندن فیلتر یخچال به سمت راست و چپ به آرامی با اعتیاد نسبت به بیرون آوردن فیلتر یخچال اقدام نمایید. در بعضی از یخچال ها و ساید بای ساید یک پیچ کاور محافظ در پشت فیلتر تعبیه می شود و در صورتی که با چرخاندن فیلتر به سمت چپ و راست مشاهده کردید که فیلتر از جایش بیرون می‌آید باید کاور محافظ فیلتر که در پشت فیلتر آب یخچال تعبیه شده است را باز نموده و سپس اقدام به بیرون آوردن فیلتر آب یخچال نمایید.

آموزش تعویض فیلتر آب یخچال ساید بای ساید
مدل های مختلف فیلتر آب یخچال

بعد از آنکه فیلتر آب یخچال قدیمی را از جای خود بیرون آوردید در صورتی که که این امکان وجود داشت و بعد از تمیز کردن مجدد از توییتر مورد نظر استفاده کنید می توانید آن را در جای خود قرار داده و بقیه مراحل را ادامه دهید ولی در صورتی که عمر مفید فیلتر آب یخچال به اتمام رسیده بود باید فیلتر جدید را در جای خود قرار دهید برنامه فیلتر بعد از پر زدن فیلتر در جای خود بهتر از محکم بسته شدن فیلتر و قرار گرفتن اصولی آن در جایش اطمینان حاصل کرده سپس کاور پشت فیلتر را در جای خود قرار داده و پیچ مربوط به محافظ فیلتر را بسته و آن را ممکن در سر جایش قرار دهید.

سپس یخ ساز یخچال را روشن کرده و دکمه واتر فیلتر که برای نمایشگر به دیسپلی انواع مختلف یخچال ها و ساید بای ساید ها وجود دارد را به مدت یک دقیقه یا کمتر نگه دارید. این مدت زمان در جوامع مختلف یخچال و ساید بای ساید ها متفاوت می باشد و باید عمل نگه داشتن دکمه به طرف فیلتر را تا زمانی ادامه دهید که تنظیمات مربوط به فیلتر آب یخچال بازنشانی و ریست گردد.

پس از اینکه تنظیمات مربوط به فیلتر آب یخچال ریست و بازنشانی شد در این حالت چراغ فیلتر آب یخچال یا همان واتر فیلتر رنگ سبز پیدا می کند. در برخی از موارد پیش می‌آید که در ابتدای کار دو سه لیوان ابتدایی که از از یخچال آب می گیرید در صورت آمدن آب کند و آهسته باشد اما باید بدانیم که این مشکل دائمی نبوده و بعد از مدتی از بین رفته و حل خواهد شد. باید بگویم که کار تمام است و شما توانست تو فیلتر آب یخچال خود را به صورت اصولی و صحیح تعویض نمایید و از این پس می توانید از کیفیت بالا ارائه شده توسط یخچال مورد نظرتان نهایت استفاده را برده و بی سالم و بدون ضرر را میل نمایید.

در مقاله دیگر به بررسی فیلتر بیرونی آب ساید بای ساید چیست؟ پرداخته ایم که پیشنهاد میکنیم این مقاله جذاب را از دست ندهید.

چه زمانهایی باید نسبت به تعویض فیلتر آب یخچال اقدام نمود؟

انواع مختلف فیلتر آب یخچال چیزی در حدود شش ماه عمر مفید دارند و این مدت به عنوان حد نرمال زمان استفاده از فیلتر آب یخچال به حساب می آید. در صورتی که زمان تعویض فیلتر آب یخچال فرارسیده باشد یخچال های ساید بای ساید مورد نظر با یک سری علائم و هشدار به کاربر اعلام می کند که باید نسبت به تعویض فیلتر آب یخچال اقدام نماید از جمله این موارد می‌توان به وجود علامت چشمک زن بر روی نمایشگر و یا دیسپلی یخچال و ساید بای ساید و یا کند شدن آب خروجی از یخچال در هنگام آب گرفتن از آن اشاره نمود.

همانطور که گفته شد یکی از این موارد وجود علامت چشمک زن بر روی نمایشگر و یا پلی ساید بای ساید و یخچال مورد نظر می باشد در چه مواردی زمانی که یخچال ساید بای ساید تشخیص دهد که زمان تعویض فیلتر آب یخچال فرارسیده است بر روی نمایشگر و یا دیسپلی خود یک عدد چشمک زن را به نمایش می گذارد که از طریق آن به کاربر اعلام می کند که زمان تعویض فیلتر آب یخچال فرارسیده است برای افزایش کیفیت آب خروجی دستگاه باید نسبت به تعویض فیلتر یخچال اقدام نمود. در این موارد زمانی که علامت قرمز رنگ فیلتر آب یخچال را بر روی نمایشگر یخچال مشاهده کردید لازم است تا به تعویض فیلتر آب یخچال اقدام نمایید.

همچنین مورد دیگر که نشان دهنده فرا رسیدن زمان تعویض فیلتر آب یخچال میباشد کند شدن فرایند آبگیری از آبریز و یا دیسپنر یخچال و یا ساید بای ساید مورد نظر می باشد. در بسیاری از موارد پیش می‌آید که در هنگام که می‌خواهیم از آبریز یخچال آب برداریم آب با سرعت و مقدار بسیار کمی وارد لیوان و ظرف مورد نظر ما می شود. از جمله دلایل به وجود آمدن این مشکل کثیف شدن و ایجاد گرفتگی در فیلتر آب یخچال می باشد در چنین مواردی باید سریع نسبت به تعویض فیلتر آب یخچال اقدام نموده و آن را با یک فیلتر نو و سالم تعویض نماییم.

فیلتر آب یخچال
فیلتر آب ساید بای ساید

درصورتی که نیاز به فیلتر بیرونی ساید دارید حتما به بخش خرید فیلتر بیرون آب ساید بای ساید در فروشگاه ما مراجعه بفرمایید.

وجود آب سیاه رنگ در فیلتر آب یخچال

فیلتر آب یخچال دارای ساختاری چند مرحله می باشد که یکی از این مراحل عبور آب ورودی از کربن فیلتر می باشد زمانی که با فیلتر نو و سالم را با مدل قدیمی و فرسوده آن جایگزین می کنیم برای بار اول که آب از فیلتر عبور می کند مقداری کربن به همراه آب خارج می گردد باید بگویم که جای هیچ نگرانی نیست و این کربن هیچگونه ضرری برای سلامتی افراد ندارد.

پیشنهاد ما به شما این است که بعد از آن که نسبت به تعویض فیلتر آب یخچال اقدام نموده اید بعد از تعویض، آب خروجی را میل نکرده و آن را درون باغچه و یا پای گلدان ها ریخته و کاملاً مطمئن باشد که این آب هیچ گونه ضرری برای انواع گیاهان نداشته و می توانید از این آب برای ظرفشویی و شستشو نیز استفاده نمایید.

منظم نبودن فشار آب و ایجاد قطع و وصلی

یکی از مواردی که بعد از تعویض فیلتر جایگزین به وجود می آید این است که فشار آب نظر نبوده و حالت قطع و وصل به وجود بیاید. این مورد بیشتر به دلیل هوای اضافی موجود در شن و سنگهای فیلتر به وجود می آید. برای از بین بردن مشکل بهتر است ابتدا برای چیزی در حدود ۱ الی ۲ دقیقه نگه داشته تا آب و هوای اضافی موجود در کانال ها به صورت کامل خارج شده و حالت نرمال و ایده آل ایجاد گردد.

گرم شدن آب خروجی بعد از تعویض فیلتر آب یخچال

در برخی موارد نیز پیش می آید زمانی که فیلتر آب یخچال را تعویض می کنیم این مشکل به وجود می‌آید که آب خروجی گرم می باشد. در صورتی که فیلتر به کار رفته از نوع داخلی و خارجی باشد بهتر است به آن چند ساعت زمان دهید مخزن داخلی و فیلتر به صورت کامل خنک شوند ولی در برخی مدل ها از یخچال و ساید بای ساید ها در دستگاه مورد نظر مخزن وجود ندارد فیلتر آب یخچال در پشت دستگاه وصل می شود. در چنین مواردی فقط یک یا دو لیوان ابتدایی حالت گرم داشته و طول زمان رسیدن مسیر شیلنگ ها به داخل یخچال آب کاملاً سرد شده و می توانید از آن استفاده نمایید.

کم شدن فشار آب یخچال بعد از تعویض فیلتر آب یخچال

در برخی موارد نیز پیش می آید که بعد از تعویض فیلتر آب یخچال فشار آب خروجی یخچال کم می باشد در چنین مواردی ابتدا باید شیر آب ورودی یخچال را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم چرا که در برخی مواقع پیش می آید که این شیرآلات حالت بسته پیدا کرده در نتیجه فشار آب خروجی دستگاه کم می‌شود و بعد از آن ها آنکه مورد چک شد باید شلنگ های ورودی آب یخچال مورد بررسی قرار گیرد و اگر این شلنگ ها از مسیر زیر کابینت ها یا از پشت فرمان ماشین ظرفشویی در ماشین لباسشویی و غیره عبور کرده باشد باید تمام این مسیر به خوبی مورد بررسی قرار گرفته تا مطمئن شویم هیچ گونه تاخوردگی وجود نداشته باشد و دلیل کم شدن آب نیز این موارد نباشد. در صورتی که تمام این موارد را چک کرده و هیچ مشکلی وجود نداشت باید فیلتر آب یخچال را مورد بررسی قرار داده و در صورت معیوب بودن فیلتر مجددا آن را تعویض نمایید.

درخواست خرید یا تعویض فیلتر آب یخچال ساید بای ساید

در صورتی که نیاز به خرید فیلتر آب ساید بای ساید دارید پیشنهاد میکنیم به فروشگاه بنیان سرویس مراجعه نمایید. همچنین اگر قصد دارید اقدام به ثبت درخواست تعویض فیلتر آب ساید بای ساید نمایید، میتوانید به صورت تلفنی یا آنلاین درخواست خود را به ثبت برسانید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره < > پنج ستاره

میانگین رتبه 3.7 / 5. تعداد امتیازات 3

 

, , , ,
اشتراک گذاری:

آیا سوالی در ذهن دارید؟ میتوانید آن را از ما بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنیان تخفیف

بنیان تخفیف, تخفیف خدمات, تخفیف خرید

عضویت در پایگاه دانش

باعضویت در پایگاه دانش بنیان سرویس از جدیدترین مقالات در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بهرهمند شوید.همچنین تخفیف های ویژه را از دست ندهید

عضویت شما را در خانواده بزرگ بنیان سرویس تبریک عرض میکنیم.

ظاهراً مشکلی پیش آمده! مجدد اقدام نمایید.

یکشنبه های بنیان سرویس

ثبت درخواست تعمیر برد

تعمیر برد, تعمیر برد لباسشویی, تعمیر برد ظرفشویی, تعمیر برد یخچال