آموزش تعویض شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ

آموزش تعویض شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ
4.1
(108)

با توجه به افزایش اطلاعات در دنیای امروزی، آموزش تعویض شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ به یکی از نیاز های اصلی و مهم برای کاربران تبدیل شده است. قصد داریم در ادامه مقالات آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی به نکات مهمی در خصوص شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ و همچنین نشانه های خرابی شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ بپردازیم که پیشنهاد میکنیم در ادامه همراه بنیان سرویس باشید.

آموزش تعویض شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ

اگر یکی از دنبال کنندگان مقالات آموزشی مجموعه ما بوده باشید، میدانید که همیشه تشخیص عیب و شناسایی مشکل یکی از ارکان اصلی در زمینه تعمیرات لوازم خانگی است. قبل از اینکه اقدام به تعویض شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ خود نمایید پیشنهاد میکنیم مشکل اصلی را شناسایی کنید.

زیرا در صورتی که مشکل را شناسایی کنید 70 درصد مراحل تعمیرات را طی نموده اید. اما اگر بدون اینکه مشکل اصلی را شناسایی کنید و اقدام به تعویض شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ خود نمایید ممکن است متحمل هزینه های اضافی شوید.

قبل از اینکه مقاله آموزش تعویض شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ را شروع کنیم اجازه دهید در خصوص مشکلات متداول شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ با شما صحبت کنیم.

علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی در زندگی های امروزه به بخش جدانشدنی تبدیل شده اند. درصورتی که این وسیله با ارزش دچار خرابی و عدم کارکرد مناسب گردد آرامش از منزلمان خارج خواهد شد. شایع ترین مشکلی که کاربران آن را گزارش نموده اند، عدم تخلیه آب در ماشین ظرفشویی است. البته تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی دلایل گوناگونی دارد که بهتر است قبل از هرکاری آنها را مراحله به مرحله بررسی نمایید و سپس اقدام به تعویض قطعات و یا تعمیر ماشین ظرفشویی خود نمایید.

علت تخلیه نشدن آب ماشین ظرفشویی

گاهی ممکن است ماشین ظرفشویی شما آب را تخلیه نکند که این امر موجب مشکلات بیشتری در دستگاه شما خواهد شد. باید به این مسئله توجه نمایید که در این مواقع چه اقداماتی باید انجام دهید تا مشکل در سریع ترین زمان ممکن حل شود و اگر با اقدماتی که برای شما شرح میدهیم نتوانستید مشکل را رفع کنید باید با تعمیرات ماشین ظرفشویی تماس بگیرید. البته قبل از انجام هرکاری درصورت عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی بعد از اتمام برنامه شستشو بهتر است  دکمه لغو دستگاه را فشار دهید در برخی از ماشین ظرفشویی ها با لغو عملیات شستشو، آب داخل ماشین ظرفشویی تخلیه می شود. اگر با این کار مشکل رفع نشد پیشنهاد میکنیم مراحل ذیل را با دقت بخوانید و مرحله به مرحله آنها را انجام دهید.

بررسی شیلنگ تخلیه :

اولین مرحله که باید برای علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی بررسی نمایید، چک نمودن شیلنگ تخلیه است که باید طی چند مرحله آن را بررسی نمایید. البته پیشنهاد میکنیم اولین مرحله شما قطع کردن برق ماشین ظرفشویی باشد.

۱- اگر ماشین ظرفشویی شما در داخل کابینت قرار گرفته است باید آن را بیرون بکشید، درهنگام بیرون آوردن ظرفشویی دقت نمایید که به آن آسیبی وارد ننمایید.

 • قبل از هرکاری باید شیلنگ های اتصال آب (مطمئن شوید که آب ورودی به دستگاه قطع باشد) را از ماشین ظرفشویی جدا نمایید.
 • برای اینکار از قسمت زیر دستگاه شروع به بیرون کشیدن آن نمایید.
 • ماشین ظرفشویی را به آرامی بیرون بکشید تا مانع از جابه جایی قطعات داخلی آن شود.
 • ظرفشویی را باید به اندازه ای بیرون آورید که به پشت ماشین ظرفشویی به طور کامل دسترسی داشته باشید.

۲- شیلنگ تخلیه را بررسی نمایید تا مطمئن شوید داخل شیلنگ مانعی برای تخلیه آب وجود نداشته باشد.

 • حال که ظرفشویی در دسترس شماست باید اقدام به بررسی اولین بخش یعنی شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی نمایید.
 • شما میتوانید با کنار زدن صفحه ای در پشت ماشین ظرفشویی به شیلنگ تخلیه دسترسی پیدا نمایید.
 • میتوانید با فشار دادن کناره های شیلنگ مطمئن شوید جرم و املاح در داخل شیلنگ باقی نمانده است.
 • قبل از باز کردن و بررسی شیلنگ تخلیه حتما باید برق دستگاه را قطع کرده باشید.
 • همانطور که میدانید شیلنگ تخلیه از یک سمت به پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی و از طرف دیگر به لوله ی تخلیه آب سینک (معمولا در زیر کابینت قرار دارند) متصل است. مسیر شیلنگ را به خوبی چک نمایید و مطمئن شوید که جرم و گرفتگی وجود نداشته باشد. همچنین بررسی نمایید که شیلنگ دچار خمیدگی نشده باشد. هرگونه پیچ خوردگی را در مسیر شیلنگ اصلاح نماید.

۳- شیلنگ را از دستگاه جدا نماید.

 • پیشنهاد میکنیم جهت جلوگیری از کثیف شدن کف آشپزخانه در هنگام جدا نمودن شیلنگ از یک تشت در زیر آن استفاده نمایید. البته میتوانید از یک تکه پارچه خشک نیز کمک بگیرید.
 • حال که شیلنگ از ظرفشویی جدا شده است میتوانید آب را با قدرت در داخل شیلنگ تخلیه عبور داده تا هرگونه جرم ، نخاله و زباله های کوچک و بزرگ وجود دارد از شیلنگ خارج شود.
 • پس از این کار شیلنگ تخلیه را همانند اول در جایگاه خود قرار دهید.

پیشنهاد میکنیم مقاله لوله تخلیه ماشین ظرفشویی چیست؟ را از دست ندهید.

۴- حال زمان تست و بررسی ماشین ظرفشویی است.

 • ماشین ظرفشویی را درهمان حالت (بیرون بودن از کابینت) قرار دهید.
 • بهتر است ماشین ظرفشویی خالی باشد.
 • یک برنامه شستشو با زمان کم را انتخاب نمایید و چک نمایید که با بررسی شیلنگ مشکل برطرف شد یا خیر؟

پیشنهاد میکنیم برای اطلاعات بیشتر در این خصوص مقاله علت جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی را مطالعه کنید.

آموزش تعویض شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ

تعویض شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ کار چندان پیچیده ای نیست اما بهتر است طبق آموزشی که ما برای شما تهیه نموده ایم پیش بروید. همراه ما باشید.

شیر برقی چیست؟

شیر برقی یک وسیله مگنتی است که وظیفه آن قطع و وصل کردن جریان آب به داخل ماشین ظرفشویی است. شیر برقی که به آن شیرالکترونیکی نیز گفته می شود. عملکرد شیربرقی به این صورت است که هنگامی که مقدار آب داخل ماشین ظرفشویی به حد نصاب برسد توسط هیدروستات دستور قطع جریان آب را صادر می کند.

نشانه های خرابی شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ اکوا استاپ

 • جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی ( آب تمیز)
 • عدم آبگیری در ماشین ظرفشویی
 • نمایش ارور ۴e در ماشین ظرفشویی سامسونگ
 • نمایش ارور ۴C در ماشین ظرفشویی سامسونگ (متداول ترین مشکل)

آموزش تعویض شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ

به این مدل از شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ اکوا استاپ (AQUA STOP) گفته می شود، که تفاوت ظاهری آنها با سایر شیربرقی ها در متصل بودن شیلنگ روی شیربرقی ماشین ظرفشویی Samsung است.

برای تعویض شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ­ بهتر است که این کار را به افرادی ماهر بسپارید، اما به طور کلی باید بدانید که عوض کردن این شیر شامل چند مرحله است.

ابتدا برق دستگاه را به طور کامل قطع می‌کنید و بعد از جدا کردن پنل پشتی ماشین ظرفشویی پنل سقفی دستگاه را نیز جدا می‌کنید. حال شیلنگی که به شیر برقی متصل شده را با دست آزاد می‌کنید و بست آن را باز می‌کنید. شیلنگ و شیر برقی جدید را جایگزین می‌کنید و آن را در سر جای خود محکم می‌کنید.

پنل‌ها را بر روی دستگاه قرار می‌دهید و پیچ آن را محکم می‌بندید و با وصل کردن برق دستگاه عملکرد آن را امتحان می‌کنید. به خاطر داشته باشید که چون تعویض شیر برقی ماشین ظرفشویی سامسونگ نیاز به باز کردن کامل پنل‌ها دارد و باید به طور دقیق نصب شود، حتماً از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید و اگر تجربه‌ای در این کار ندارید خودتان به تنهایی اقدام به تعویض شیر برقی دستگاه نکنید.

تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ

در صورتی که نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ دارید میتوانید درخواست خود را به صورت تلفنی و یا آنلاین به ثبت برسانید.

سوالات متداول

در ادامه سوالاتی که امکان دارد برای شما در رابطه با موضوع آموزش تعویض شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ بوجود بیاید آماده کرده‌ایم:

نشانه های خرابی شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ اکوا استاپ چیست؟

جمع شدن آب در ماشین ظرفشویی ( آب تمیز)
عدم آبگیری در ماشین ظرفشویی
نمایش ارور ۴e در ماشین ظرفشویی سامسونگ
نمایش ارور ۴C در ماشین ظرفشویی سامسونگ (متداول ترین مشکل)

قیمت شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ؟

با توجه به نواسانات بازار درصورتی که میخواهید از قیمت شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ مطلع شوید پیشنهاد میکنیم به فروشگاه ما سربزنید و با تخفیف شیربرقی ماشین ظرفشویی سامسونگ را تهیه نماید.

اکوا استاپ چیست؟

AQUA STOP قطعه‌ای است که اگر در هر نقطه‌ای از مسیر عبور آب نشتی ایجاد شود بلافاصله آب را قطع می‌کند. با فن‌آوری AQUA STOP ماشین لباسشویی، ظرفشویی و خانه خود را در برابر خسارت‌های ناشی از آب ایمن کنید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره < > پنج ستاره

میانگین رتبه 4.1 / 5. تعداد امتیازات 108

 

, , , ,
اشتراک گذاری:

دیدگاه‌

یک دیدگاه

 • میخواهم شلنگ بقی تخلیه آب ظرفشویی را تعویض کنم

آیا سوالی در ذهن دارید؟ میتوانید آن را از ما بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنیان تخفیف

بنیان تخفیف, تخفیف خدمات, تخفیف خرید

عضویت در پایگاه دانش

باعضویت در پایگاه دانش بنیان سرویس از جدیدترین مقالات در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بهرهمند شوید.همچنین تخفیف های ویژه را از دست ندهید

عضویت شما را در خانواده بزرگ بنیان سرویس تبریک عرض میکنیم.

ظاهراً مشکلی پیش آمده! مجدد اقدام نمایید.

یکشنبه های بنیان سرویس

ثبت درخواست تعمیر برد

تعمیر برد, تعمیر برد لباسشویی, تعمیر برد ظرفشویی, تعمیر برد یخچال