علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ

علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ
3.8
(72)

علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ یکی از مشکلاتی است که خیلی از کاربران به دنبال رفع آن هستند. معمولا این مشکل با نمایان شدن علامت کلید روی ماشین لباسشویی سامسونگ یا علامت قفل روی ماشین لباسشویی سامسونگ است. بعضی از کاربران قصد دارند علت قفل نشدن درب لباسشویی را جویا شوند.

قصد داریم در ادامه مقالات آموزش تعمیر ماشین لباسشویی به بررسی دقیق علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ بپردازیم. از همین رو اگر شما هم به دنبال این هستید تا علامت قفل روی ماشین لباسشویی سامسونگ خود را برطرف نمایید، پیشنهاد میکنیم در ادامه همراه بنیان سرویس باشید.

علت قفل شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از مشکلاتی که شاید بارها و بارها با آن روبه رو هستیم قفل شدن درب ماشین لباسشویی است. معمولا این مشکل با نمایان شدن ارور DE بازگو میکند، البته باید در نظر داشته باشید ممکن است علامت قفل روی ماشین لباسشویی سامسونگ یا علامت کلید روی ماشین لباسشویی سامسونگ روی لباسشویی شما نمایان شود که همگی این موارد بخاطر خرابی در میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ است.

یکی از لوازمی که در ماشین لباسشویی توجه خاصی به آن نداریم میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی است که معمولا با نام قفل درب لباسشویی شناخته می شود. درصورتی که میکروسوئیچ درب لباسشویی دچار کوچک ترین نقصی شود باعث می شود برد ماشین لباسشویی سامسونگ شما بسوزد.

البته در صورتی که سیم کشی های دستگاه شما دچار نقص فنی باشند باعث می شوند به مرور زمان هم میکروسوئیچ و هم برد لباسشویی شما خراب شده و مجبور شوید که این لوازم را تعویض نمایید. پیشنهاد میکنیم در فواصل زمانی کوتاه حتما میکروسوئیچ درب لباسشویی خود را بررسی نمایید تا مشکلی برای لباسشویی شما، این وسیله با ارزش به وجود نیاید.

در مقاله دیگر در خصوص تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ به صورت مفصل صحبت کرده ایم که پیشنهاد میکنیم حتماً این مقاله را مطالعه بفرمایید.

نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی سامسونگ

روش ریست لباسشویی سامسونگ یکی از نیاز های اصلی کاربران شده است، البته در بعضی از مواقع کاربران خودشان نمیتوانند اقدام به ریست برد لباسشویی سامسونگ نمایند و مجبور هستند کار را به کارشناسان آن واگذار نمایند.

به طور کلی مشکلات ایجاد شده در لباسشویی سامسونگ به دلیل عدم برقراری ارتباط بین موتور و پنل کنترل لباسشویی به وجود می آیند که با ریست برد لباسشویی سامسونگ میتواند در برقراری مجدد این ارتباط کمک شایانی نمود.

برای انجام فرآیند ریست برد لباسشویی Samsung دوحالت مختلف وجود دارد، که این دو حالت بستگی به نوع دستگاه شما دارد که با دکمه ی مخصوص ریست طراحی شده باشد یا بدون کلید ریست برد لباسشویی سامسونگ.

ریست ماشین لباسشویی با دکمه ی ریست

برای انجام ریست برد لباسشویی سامسونگ با استفاده از دکمه ی مخصوص ریست، ابتدا باید دستگاه را خاموش کنید. سپس لباسشویی را در حالت Contton روشن سازید، بلافاصله پس از روشن کردن سیستم باید کمه ی Temp و یا Speed Spin را یک بار زده و رها کنید. سپس دکمه ی Level Water یا Function را فشار دهید و رها کنید. این مراحل را تا زمانی که عبارت T01 روی نمایشگر ظاهر شود، تکرار کنید و پس از آنکه T01 به T02 تغییر یافت، کلید Start را فشار دهید.

در این بخش عبارت ELT بر روی نمایشگر لباسشویی نمایش داده می شود، اکنون از دکمه ی ریست لباسشویی استفاده کنید. پس از فشار دادن این دکمه ممکن است خطاهایی برروی نمایشگر دیده شود که برای رفع آن ها کلید Temp را به مدت ۵ ثانیه نگه دارید تا عبارت EOD را مشاهده کنید. تبریک میگوییم شما توانستید اقدام به ریست برد لباسشویی سامسونگ خود نمایید.

ریست ماشین لباسشویی بدون دکمه ریست

درصورتی که لباسشویی سامسونگ شما فاقد کلید ریست است، باید ابتدا برق ماشین لباسشوی را قطع نمایید. سپس به مدت ۵ ثانیه دکمه ی START/PAUSE را فشار دهید و مجددا لباسشویی را به برق بزنید.

انجام این مراحل باعث ریست شدن دستگاه شما میشود، اما اگر بعد از اقدامات توضیح داده شده نتوانستید اقدام به ریست برد لباسشویی سامسونگ نمایید باید با تکنسین های مجرب و دوره دیده بنیان سرویس در تماس باشید تا مشکل شما را در کوتاه ترین زمان ممکن برطرف نمایند.

در یک مقاله دیگر توضیحات بیشتری در خصوص نحوه ريست كردن ماشين لباسشويی سامسونگ داده ایم که پیشنهاد میکنیم آن را از دست ندهید.

بررسی دلایل قفل شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی هایی امروزی به گونه ای طراحی شده اند که مانع از باز شدن درب و سرریز شدن آب از ماشین لباسشویی در هنگام کار کردن دستگاه شوند. ماشین لباسشویی های اتوماتیک و غیر اتوماتیک قطعه ای به نام میکروسوئیچ دارند که باعث شروع به کار کردن ماشین لباسشویی می شود. مکانیز این قطعه به این صورت است، زمانی که برنامه را استارت میکنیم ماشین لباسشویی درب را قفل کرده و تا زمانی که برنامه ی شستشو تمام نشود اجازه باز شدن درب را به لباسشویی شما نمی دهد.

اما اگر این وسیله ی مهم و گرانبها در ماشین لباسشویی شما دچار نقص شود و یا از کار بیفتد، درب لباسشویی شما قفل شدن و باز نمی شود و تا زمانی که اقدام به تعویض میکروسوئیچ درب ننمایید نمیتوانید از ماشین لباسشویی خود استفاده نماید. از همین رو پیشنهاد میکنیم حتما توجه خاصی به میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی خود داشته باشید.

دلایل قفل شدن درب ماشین لباسشویی

1- خراب شدن میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی.

2- خرابی در بخش سیم کشی دستگاه که اجازه اتصال صحیح را بین برد و میکروسوئیچ را صادر نمیکند.

3- فشار بیش از اندازه به درب ماشین لباسشویی جهت بسته شدن درب.

4- ریخته شدن آب به روی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی.

3- خرابی در سیستم الکترونیکی دستگاه و ایجاد مشکل در برد اصلی ماشین لباسشویی.

رفع مشکل قفل شدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ

برای رفع مشکل قفل شدن درب لباسشویی Samsung باید به دنبال دلیل اصلی قفل شدن درب ماشین لباسشویی باشیم. در تمام مقالات آموزش تعمیر ماشین لباسشویی به این نکته اشاره کرده ایم که عیب یابی مهم ترین بخش در تعمیرات است. درصورتی که مشکل قفل شدن درب ماشین لباسشویی دارید پیشنهاد میکنیم حتما اقدام به تعویض میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی خود نمایید، شاید بتوانید با تعویض میکروسوئیچ مشکل خود را برطرف نمایید اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است با کوچک ترین مشکلی در میکروسوئیچ، باعث سوختن برد ماشین لباسشویی خود شوید.

تعویض میکروسوئیچ درب نیاز به دانش فنی دارد، پیشنهاد میکنیم این مورد را به تکنسین های ماهر در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ بسپارید. البته اگر خودتان تا حدودی میتوانید کارهای تعمیرات را انجام دهید میتوانید با رعایت نکات ایمنی اقدام به تعویض میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی سامسونگ خود نمایید.

جهت ثبت درخواست تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ می توانید درخواست خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی به ثبت برسانید تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن نسبت به برطرف نمودن مشکل شما اقدام نمایند.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره < > پنج ستاره

میانگین رتبه 3.8 / 5. تعداد امتیازات 72

 

, , , , ,
اشتراک گذاری:

آیا سوالی در ذهن دارید؟ میتوانید آن را از ما بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنیان تخفیف

بنیان تخفیف, تخفیف خدمات, تخفیف خرید

عضویت در پایگاه دانش

باعضویت در پایگاه دانش بنیان سرویس از جدیدترین مقالات در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بهرهمند شوید.همچنین تخفیف های ویژه را از دست ندهید

عضویت شما را در خانواده بزرگ بنیان سرویس تبریک عرض میکنیم.

ظاهراً مشکلی پیش آمده! مجدد اقدام نمایید.

یکشنبه های بنیان سرویس

ثبت درخواست تعمیر برد

تعمیر برد, تعمیر برد لباسشویی, تعمیر برد ظرفشویی, تعمیر برد یخچال