مشکلات متداول ساید بای ساید

مشکلات متداول ساید بای ساید
3.3
(4)

همیشه اشکالات یخچال ساید بای ساید یکی از دغدغه های است که اکثر افراد با آن سروکار دارند. قصد داریم به مشکلات متداول ساید بای ساید در بخش آموزش تعمیر یخچال فریزر به آن بپردازیم. برخی از مشکلات متداول ساید بای ساید که قرار است در این مقاله به آن اشاره کنیم علت گرم شدن بدن فریزر ، علت برفک زدن یخچال های بدون برفک (نوفراست) ، دلایل افتادگی درب یخچال فریزر ، علت جمع شدن آب در کف یخچال فریزر و علت نچسبیدن لاستیک دور درب یخچال.

تمامی این بخش ها را به صورت کاملا رایگان با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. تمام این مشکلات از بررسی کارشناسان ما و مشکلاتی که کاربران گزارش داده اند تهیه گردیده است. پس در ادامه همراه بنیان سرویس باشید.

مشکلات متداول ساید بای ساید

اجازه دهید قبل از اینکه این مقاله کاربردی و مفید را شروع کنیم چند نکته را با شما در میان بگذاریم. مشکلاتی که گردآوری شده است برای اکثر یخچال فریزر و ساید بای ساید ها یکسان هستند.

یک نکته بسیار مهم که خیلی از ماها آن را رعایت نمی کنیم باز گذاشتن درب یخچال به دفعات زیاد است. بعضاً بی دلیل چندین بار درب یخچال فریزر را باز و بسته می کنیم.شاید در کوتاه مدت این مورد زیاد جدی نباشد اما در بلند باید برای تعمیر یخچال فریزر خود دست به جیب شوید.

شاید از نظرمان این مسئله اصلا مهم نباشد ولی برای یخچال فریزر به دشت مضر است. در نظر داشته باشید با همین یک نکته کوچک میتوانید از هزینه هایی که بعداً برای سرویس و تعمیرات ساید بای ساید پرداخت نمایید، جلوگیری کنید. پس پیشنهاد میکنیم مقاله مشکلات متداول ساید بای ساید را به صورت کامل و دقیق مطالعه نمایید.

۱ – بررسی علت گرم شدن بدنه فریزر

یکی از مشکلاتی که خیلی از مشتریان از آن گله مند هستند، گرم شدن بدنه فریزر است. البته این مشکل چندان جدی نیست و نباید خود را نگران کنید. باید در نظر داشته باشید این مشکل یک ایراد فنی نبوده و یک امر طبیعی است پس نگران نباشید.

علت گرم شدن بدنه فریزر چیست ؟

در نظر داشته باشید که به دلیل وجود لوله ها انتقال گاز که در بدنه موجود می باشند این مشکل به وجود می آید. این لوله ها مسئول انتقال گاز به سرتاسر یخچال فریزر می باشند. حرکت گاز و گردش آن در لوله ها باعث ایجاد گرما در بدنه یخچال فریزر خواهد شد. در نظر داشته باشید این گرما برای نوار دور درب یخچال فریزر بسیار مفید است. زیرا باعث می شود خاصیت مغناطیسی و چسبندگی خود را از دست ندهد.

همانطور که اشاره شد این امر طبیعی است و مشکل فنی نبوده و نیاز نیست خود را نگران کنید. پیشنهاد بنیان سرویس به شما این است که به یخچال فریزر و ساید بای ساید خود در اطراف فضا دهید تا هوا به خوبی گردش داشته باشد. همچنین در فوصل گرم بهتر است یخچال فریزر از دیوار در فاصله ۴۰ سانتی متر قرار گرفته باشد.

۲ – بررسی علت برفک زدن یخچال های بدون برفک (نوفراست)

یکی از ویژگی های مثبت یخچال نوفراست عدم برفک زدن آنهاست. پس اگر این یخچال ها هم برفک بزند عملاً بلا استفاده خواهند بود. اما درنظر داشته باشید یخچال فریزر نوفراست بی دلیل برفک نخواهد زد. علت برفک زدن یخچال های بدون برفک به چند دسته تقسیم می شود :

  • مهم ترین و عمده ترین این مشکل، قرار دادن یخچال فریزر در محیط های گرم است.
  • ایراد دوم میتواند از خرابی نوار دور درب یخچال یا به علت باز و بسته کردن بیش از اندازه درب یخچال فریزر باشد.
  • سومین ایراد خرابی ترموستات است.
  • چهارمین بخش از این مشکلات میتواند از عدم رعایت فاصله مناسب یخچال از پشت نسبت به دیوار باشد. این فاصله باید حداقل ۱۰ سانتی متر باشد تا هوا به صورت کامل در جریان قرار گیرد. زیرا عدم فاصله مناسب از دیوار باعث می شود موتور یخچال فریزر بیش از حد داغ شده و سیکل کاری یخچال دچار تداخل گردد.
  • پنجمین مورد شاید اصلی ترین دلیل این مشکل باشد. و خیلی از مشتریان این نکته را اصلا رعایت نمیکنند که نباید غذا ها را به صورت داغ درون یخچال قرار دهیم. باید به مواد غذایی اجازه دهیم کمی خنک شده و سپس به درون یخچال منتقل نماییم.
  • ششمین مشکل هم میتواند از چسبیدن مواد غذایی به قسمت دریچه انتهای یخچال فریزر باشد.

در مورد لوازم خانگی بیشتر بدانید

بررسی دلایل خرابی ساید بای ساید و رفع عیب آن به زبان ساده


در صورتی که مشکل خود را نتوانستید برطرف نمایید پیشنهاد میکنیم این چند مورد را هم بررسی فرمایید. در نظر داشته باشید این مشکلات کمی تخصصی تر بوده و نیاز به دانش فنی در زمینه تعمیرات ساید بای ساید دارد.

ممکن است المنت اواپراتور به مشکل خورده باشد یا فن های یخچال فریزر دچار نقص فنی شده اند. مورد بعدی میتواند مشکل از ترمودیسک و یا تایمر دیفراست باشد. البته این موارد را خودتان نمیتوانید برطرف نمایید پیشنهاد میکنیم با تعمیرگاه یخچال فریزر در تماس باشید.

۳ – بررسی علت افتادگی درب یخچال فریزر

یکی از مشکلاتی که مشتریان زیادی آن را گزارش نموده اند، افتادگی درب یخچال فریزر است. میتوان علت این مشکل را قرار دادن مواد غذایی سنگین در درب یخچال قلم دادن نمود. زیرا این سنگینی به مرور زمان باعث خورندگی در لولا و کابین یخچال می شود. همین سنگینی باعث می شود قاب لولای درب شکسته و از بین برود.

۴ – بررسی دلایل صدا دادن یخچال فریزر

یکی از مهم ترین بخش هایی که باید در یخچال به آن توجه خاصی داشته باشیم تراز کردن یخچال است. یکی از مشکلاتی که خیلی از مشتریان با آن روبه رو می شوند علت سروصدای داخل کابین یخچال فریزر است. این مشکل به دو بخش تقسیم بندی می شود :

۱- ممکن است یخچال فریزر تراز نباشد ۲- ممکن است فن داخل یخچال فریزر خراب شده باشد.

برای تنظیم نمودن یخچال فریزر باید اول از همه یک محل مناسب برای قرار گیری یخچال فریزر در آشپزخانه را انتخاب نمایید و سپس اقدام به تراز نمودن یخچال شود. همچنین باید نکاتی که در بالا به آن اشاره شد را رعایت نماییم.

در اکثر یخچال فریزر ها در زیر کابین آنها چهار عدد پیچ برای تنظیم ارتفاع تعبیه شده است. ابتدا پیچ های پشتی یخچال را باز می کنیم و نسبت به تنظیم نمودن آنها اقدام میکنیم. سپس باید پیچ های جلویی یخچال را تنظیم کنیم که تقریبا باید ۲ سانتی متر از پیچ های پشتی بیشتر آنها را باز نماییم. این کار برای ایجاد یک شیب ملایم به سمت انتهای یخچال می باشد که این عمل باعث می شود وقتی درب یخچال را رها میکنید به صورت آرام بسته شود.

باید دقت نمایید که نباید این شیب خیلی زیاد باشد زیرا باعث می شود درب به شدت بسته شود و لولای درب بعد از مدتی دچار شکستگی شود، پس این نکته را همیشه در نظر داشته باشید.

مورد دومی که خدمتت عرض کردیم، مشکل فن های یخچال فریزر بود. این مشکل میتواند به علت قرار گرفتن وسایلی در نزدیکی این فن به وجود آمده باشد یا ممکن است فن یخچال شما به صورت کامل دچار نقص فنی گردیده است. در این صورت پیشنهاد میشود با تعمیر ساید بای ساید در تماس باشید تا نسبت به تعویض فن یخچال اقدام نمایند.

بعد از اینکه فن را تعویض نمودید باید در نظر داشته باشید که نباید در محلی که دریچه های فن قرار گرفته است مواد غذایی خود را قرار دهید. اگرهم مواد غذایی را قرار میدهید باید با فاصله باشند تا فن یخچال بتواند هوا را به خوبی به گردش در آورند.

۵ – بررسی علت جمع شدن آب در کف یخچال فریزر

علت جمع شدن آب در کف یخچال میتواند به علت گرفتگی مسیر خروجی آب از کابین یخچال فریزر باشد. این مسیر برای آن تعبیه شده است که برفکهای آب شده به خارح از یخچال فریزر منتقل گردند. اصطلاحاً به این محفظه خروج برفک های آب شده درین نیز گفته می شود.

یکی از علت های این گرفتگی به علت مواد غذایی است که ممکن است در سر راه مسیر خروجی آب قرار گرفته است. پیشنهاد میکنیم در مسیر خروج آب داخل یخچال فریزر (محل خروج آب دیفراست) مواد غذایی از قبیل سبزیجات قرار ندهید. البته در بعضی از مدل های یخچال فریزر یک المنت زیر اواپراتور قرار گرفته است که مخصوص ذوب کردن است. اگر این المنت سوخته باشد باعث می شود آب در کف یخچال فریزر جمع گردد.

برای رفع این مشکل پیشنهاد می شود که شلنگ های داخلی را از مواد غذایی پاک نمایید و یا مقداری آب جوش را به داخل لوله ها ریخته تا مسیر خروج آب باز گردد. در نظر داشته باشید این مشکل میتواند در طولانی مدت باعث بو گرفتن یخچال فریزر شما شود، پیشنهاد میکنیم هرچه زودتر نسبت به برطرف نمودن این مشکل اقدام نماییند.


در مورد لوازم خانگی بیشتر بدانید

رفع بوی بد یخچال فریزر! چگونه بوی بد یخچال را از بین ببریم ؟


۶- بررسی علت نچسبیدن لاستیک درب یخچال فریزر

در مقاله مشکلات متداول ساید بای ساید سعی بر آن شده است تا تمام بخش ها و مشکلات ساید بای ساید و یخچال را به صورت کلی به آنها پرداخته شود. مشکلات متداول ساید بای ساید می تواند به دلایل مختلفی باشد از همین رو تصمیم گرفته ایم فقط به بخش های مهم و ضروری که اکثر مشتریان به آن اشاره نموده اند را در این مقاله جمع آوری نماییم. آخرین بخش از مشکلات متداول ساید بای ساید مربوط به علت نچسبیدن لاستیک درب یخچال است که میتواند به خاطر اتمام عمر مفید نوار درب یخچال فریزر باشد.

لاستیک دور درب یخچال فریزر یکی از مهم ترین بخش های یخچال فریزر است.زیرا مسئول نگهداری سرما در داخل کابین یخچال فریزر است. اما همین تماس سرما با لاستیک درب یخچال باعث می شود به مرور زمان کارآیی و خاصیت چسبندگی نوار یخچال فریزر از بین برود.

مورد بعدی میتواند به علت سنگین شدن بیش از حد که در بالا به آن اشاره شد بود باعث افتادگی درب شود. همین افتادگی باعث می شود دیگر درب یخچال به خوبی بسته نشود. برای حل این مشکل پیشنهاد میکنیم اول از همه افتادگی درب را برطرف نمایید سپس برای برطرف نمودن خمیدگی ها در کنارهای لاستیک درب یخچال پنبه هایی قرار دهید تا خمیدگی نوار از بین رفته و به حالت اولیه بازگردد.

در ادامه میخواهیم به شما دو روش کاربردی برای استفاده مجدد از نوار درب یخچال را معرفی کنیم که میتواند کاربردی ترین گزینه ها برای استفاده مجدد از نوار دور درب یخچال می باشد.

دو روش کابردی برای استفاده مجدد از نوار درب یخچال فریزر

شما میتوانید برای اینکه مجدد از لاستیک درب یخچال خود استفاده نمایید و آن را دوباره زنده کنید یا از آب جوش استفاده کرده یا از گرمای سشوار. برای اینکه از آب جوش استفاده نمایید باید تمام قسمت های یخچال را خالی نمایید. همچنین باید یخچال از برق کشیده شده باشد تا جریان الکتریکی در درون یخچال جریان نداشته باشد.

خب به سراغ اولین راه برای استفاده مجدد از نوار درب یخچال بپردازیم. زمانی که یخچال فریزر را از برق بیرون در آوردید باید آب جوش را در تمام قسمت های نوار درب یخچال خود بریزید. باید تمام بخش ها را به صورت کامل با آب جوش شستشو دهید تا مجدداً حالت چسبندگی به نوار درب یخچال بازگردد.

روش دوم استفاده از گرمای سشوار است. شما باید با استفاده از گرمای سشوار تمام بخش های نوار درب را پوشش دهید. در نظر داشته باشید برای استفاده از گرمای سشوار یخچال را باید از برق جدا نمایید و تمام مواد غذایی را تخلیه کنید.

نکته بسیار مهم برای اینکه بتوانید نوار دور درب یخچال فریزر را زنده کنید این است که بعد از انجام مراحل فوق حداقل درب یخچال باید به مدت ۲ ساعت به صورت کامل بسته شده باشد. همچنین پیشنهاد میکنیم برای چسبندگی بهتر درب یخچال را با استفاده از نوار چسب محکم ببندید تا حالت مغناطیسی نوار مجدداً فعال گردد.

نکته بسیار مهم بعدی این است که نباید مواد غذایی که حالت چسبندگی دارند را در کابین یخچال نگهداری نمایید. زیرا این حالت چسبندگی اگر به قسمت درب یخچال منتقل شود به مرور زمان باعث پارگی لاستیک درب یخچال خواهد شد.


در مورد لوازم خانگی بیشتر بدانید

نحوه عملکرد یخچال فریزر به زبان ساده


جمع بندی

در مقاله مشکلات متداول ساید بای ساید شما با اشکالاتی که ساید بای ساید میتواند داشته باشد آشنا شدید. همچنین با یکدیگر توانستیم این مشکلات را برطرف نماییم. باید در نظر داشته باشید در مراحلی که نیاز به تعمیرات یخچال فریزر به صورت تخصصی را دارید حتما با تعمیرگاه یخچال فریزر و ساید بای ساید در تماس باشید.

نکته آخر که باید به آن بسیار دقت داشته باشید، اگر در بخشی احساس نمودید که توانایی انجام آن را ندارید حتما کار را متوقف نمایید و با تعمیرگاه در تماس باشید. زیرا شاید مشکل شما چندان جدی نباشد اما با کارهایی که شما برروی یخچال و ساید خود انجام داده اید متضرر شوید و مجبور باشید برای تعمیرات یخچال فریزر و ساید بای ساید خود هزینه های گزافی را محتمل شوید.

در پایان اگر شما هم تجربه ای در خصوص اشکالات ساید بای ساید دارید آن را با دیگران به اشتراگ بگذارید و یا اگر نیاز به پشتیبانی دارید میتوانید از طریق بخش دیدگاه ها آن را مطرح نمایید تا توسط کارشناسان مجرب و دوره دیده بنیان سرویس پاسخ خود را به بهترین شکل ممکن دریافت نمایید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره < > پنج ستاره

میانگین رتبه 3.3 / 5. تعداد امتیازات 4

 

, , ,
اشتراک گذاری:

آیا سوالی در ذهن دارید؟ میتوانید آن را از ما بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنیان تخفیف

بنیان تخفیف, تخفیف خدمات, تخفیف خرید

عضویت در پایگاه دانش

باعضویت در پایگاه دانش بنیان سرویس از جدیدترین مقالات در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بهرهمند شوید.همچنین تخفیف های ویژه را از دست ندهید

عضویت شما را در خانواده بزرگ بنیان سرویس تبریک عرض میکنیم.

ظاهراً مشکلی پیش آمده! مجدد اقدام نمایید.

یکشنبه های بنیان سرویس

ثبت درخواست تعمیر برد

تعمیر برد, تعمیر برد لباسشویی, تعمیر برد ظرفشویی, تعمیر برد یخچال