ضربه خوردن صفحه ال سی دی تلویزیون

ضربه خوردن صفحه ال سی دی تلویزیون

ثبت درخواست تعمیرات شنبه تا چهارشنبه 10 الی 16 : 77354407-021

3.4
(178)

ضربه خوردن صفحه ال سی دی تلویزیون یکی دیگر از مشکلاتی است که کاربران زیادی آن را با مجموعه ما در میان گذاشته اند. تعمیر ال سی دی شکسته تلویزیون متاسفانه در حال حاضر قابل انجام نیست با توجه به نبود قطعات نمیتوان اقدام به تعمیرات نمود. خط افتادن روی تلویزیون lcd معمولا به دلیل ضربه خوردن به صفحه نمایشگر تلویزیون اتفاق افتاده است. درصورتی که روی تلویزیون شما خط های عمودی و افقی افتاده است باید این را درنظر داشته باشید که تلویزیون شما قابل تعمیر نخواهد بود.

خطوط عمودی روی تلویزیون یا خطوط افقی روی تلویزیون باعث می شود دیگر نتوانید به خوبی از تلویزیون LCD خود استفاده نمایید. تصاویر به صورت کامل نمایش داده نمی شوند. درصورت مشاهده خطوط روی تلویزیون باید به فکر خرید تلویزیون جدید باشید زیرا قطعاتی مانند پنل یا همان شیشه تلویزیون موجود نمی باشد.

نکته مهم : اگر صفحه ال سی دی تلویزیون شما ضربه خوردن است، قابل تعمیر نیست و صفحه (پنل) ال سی دی و ال ای دی تلویزیون موجود نمی باشد. لطفاً در این خصوص سوال نفرمایید.

ضربه خوردن صفحه ال سی دی تلویزیون

یکی از مشکلاتی که در بالا اشاره کردیم، ضرب دیدن صفحه نمایش تلویزیون های LCD بودند. این مشکل معمولا به دلیل استفاده ناصحیح از تلویزیون رخ میدهد. در بعضی از مواقع مشاهده شده است که کاربران برای تمیز نمودن صفحه نمایشگر به جای استفاده از یک دستمال ضد خش با استفاده از قدرت دستان خود سعی در تمیز نمودن صفحه تلویزیون دارند.

شاید یکی دوبار این عمل چندان جدی نباشد ولی اگر هر روز با همین شیوه اقدام به تمیز نمودن صفحه تلویزیون خود نمایید باید منتظر نمایان شدن خطوط عمودی روی تلویزیون باشیم. مجموعه بنیان سرویس به شما عزیزان پیشنهاد میکند در هنگام استفاده از تلویزیون خود بسیار مراقب پنل یا همون صفحه نمایشگر تلویزیون باشید زیرا در صورتی که دچار مشکل شود دیگر نمیتوانید اقدام به تعمیر تلویزیون نمایید و باید به فکر خرید یک تلویزیون جدید باشید.

خطوط عمودی روی تلویزیون یا خطوط افقی روی تلویزیون

این خطوط به دلیل ضربه دیدن به صفحه نمایش نمایان می شوند. درصورتی که با این خطوط روی تلویزیون خود روبه رو شدید اولین کاری که باید انجام دهید مدت زمان استفاده از تلویزیون را کاهش دهید. با کم کردن مدت زمان استفاده از تلویزیون عمر دستگاه شما بیشتر می شود. این نکته را در نظر داشته باشید در صورت وجود خطوط عمودی و افقی روی تلویزیون ، دیگر تلویزیون شما قابل تعمیر نبوده و باید اقدام به خرید یک تلویزیون جدید نمایید.

پیشنهاد ویژه ما : علت خرابی بک لایت و نحوه تعمیر بک لایت تلویزیون

تعمیر ال سی دی شکسته تلویزیون

اگر ال سی دی شما شکسته است یا در اثر ضربه خطوطی روی آن افتاده است باید خود را برای خرید یک تلویزیون جدید آماده نمایید.زیرا در حال حاضر پنل یا همان شیشه ال سی دی و ال ای دی موجود نمی باشد، البته درصورتی که ضربه خوردگی کم باشد میتوانید از تلویزیون خود استفاده نمایید اما باید مدت زمان استفاده را کاهش دهید تا سوختن تلویزیون به تاخیر بیفتد.

نکته مهم : اگر صفحه ال سی دی تلویزیون شما ضربه خوردن است، قابل تعمیر نیست و صفحه (پنل) ال سی دی و ال ای دی تلویزیون موجود نمی باشد. لطفاً در این خصوص سوال نفرمایید.

مشکلات پنل ناشی از تولید

متاسفانه تعداد بسیار کمی از پنل های تلویزیون ها دز حین تولید دچار مشکل شده اند که معمولا پس از مدتی کار کردن به صورت ناگهانی تصویرشان چهارخانه شده و قطع میگردد،درصورتی که پنل شما در اثر تولید خراب شده است باید سریعا با شرکت تولید کننده در تماس باشید زیرا پنل دستگاه موجود نمی باشد و درصورتی که از سمت شرکت مربوطه پیگیری لازم انجام نگیرید باید به فکر خرید تلویزیون جدید باشد.

قیمت پنل تلویزیون

متاسفانه با افزایش قیمت های ارز، قیمت قطعات تلویزیون از جمله پنل به یکباره افزایش یافت که موجب توقف نسبی واردات پنل تلویزیون به ایران و کمبود این قطعه حیاتی در بازار گردیده است. با همین افزایش قیمت ناگهانی متاسفانه دیگر پنل تلویزیون در داخل بازار موجود نمی باشد و اگر تلویزیون شما در اثر ضرب دیدگی دچار شکستگی شده است و یا خطوط عمودی و افقی روی آن مشاهده میکنید باید به فکر خرید تلویزیون جدید باشید.

نکته مهم : اگر صفحه ال سی دی تلویزیون شما ضربه خوردن است، قابل تعمیر نیست و صفحه (پنل) ال سی دی و ال ای دی تلویزیون موجود نمی باشد. لطفاً در این خصوص سوال نفرمایید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره < > پنج ستاره

میانگین رتبه 3.4 / 5. تعداد امتیازات 178

 

ثبت درخواست تعمیرات شنبه تا چهارشنبه 10 الی 16 : 77354407-021

, ,
اشتراک گذاری:

دیدگاه‌ها

31 دیدگاه‌ها

 • سلام.آیا ال سی دی تلویزیون که شکسته عوض بشه کیفیت تصویرش میاد پایین؟

  • با سلام خدمت Nilo عزیز؛
   خیر اگر از قطعات فابریک و با کیفیت بالا استفاده کنید، کیفیت تصویر به مراتب از قبل هم بهتر خواهد شد.
   موفق باشید

 • سلام.صفحه ال سی دی تلویزیون ما ضربه خورده و شکسته شده.الان یکی رو پیدا کردیم که وارد کننده ال سی دی هست. بنظرتون اگه از سی دی رو عوض کنیم کیفیت تصویر و صفحش نسبت به قبل کاهش پیدا میکنه؟؟یا کیفیتش مثل قبله

  • با سلام خدمت Nilofar عزیز؛
   بله اگر کیفیت قطعات وارد شده مطلوب باشد حتی از روز اول هم بهتر خواهد بود. این نکته را در نظر داشته باشید که بعد از تعویض پنل تلویزیون بیشتر مراقب این وسیله مهم باشید.
   موفق باشید

 • با سلام تلوزیون ما ضربه خورده چند خط کوچک سفید داره ایا مشکلش جدیه؟

 • سلام‌تلویزیون ما از روی میز افتاد روی زمین شکستگی پنل و اینا نداشت فقط باز شد بردیم تعمیرگاه ایا درست میشه

  • با سلام خدمت رامین نخعی عزیز؛
   این مورد باید حتما توسط تکنسین مختصص در زمینه تعمیر تلویزیون بررسی شود. اما اگر ضربه خوردگی نداشته باشد؛ احتمال تعمیر شدن دستگاه شما بسیار زیاد است.
   موفق باشید

 • با عرض سلام، ما یک تلویزیون LG داریم که وسطتش یه سایه کوچک افتاده آیا احتمال داره بزرگتر بشه؟ یا قابل تعمیر هس؟

  • با سلام خدمت محدثه عزیز؛
   بستگی دارد این خطوط سیاه رنگ به چه علتی درون صفحه تلویزیون شما ایجاد شده است. در بعضی موارد ممکن است بخاطر آب خوردگی تلویزیون این مشکل پیش آمده باشد که میتواند اقدام به تعمیر تلویزیون نمود. مورد بعدی میتواند بخاطر خرابی بک‌لایت تلویزیون باشد که میتوانید با تعویض بک‌لایت مجددا از تلویزیون خود مانند گذشته استفاده نمایید.
   اما اگر این سیاه شدن تصویر بخاطر ضربه خوردن پنل یا همان صفحه تلویزیون باشد؛ متاسفانه قابل تعمیر نبوده و باید پنل به صورت کامل تعویض شود. در حال مجموعه بنیان سرویس حاضر پنل تلویزیون را موجود ندارد. معمولا قیمت پنل تلویزیون 70 تا 80 درصد قیمت کل تلویزیون را تشکل میدهد.
   موفق باشید

 • سلام. اگر صفحه نمایش ضربه خورده باشه و در اثر ضربه در تصویر خط دیده بشه، آیا با تعمیر پیکسل ها تلویزیون درست میشه؟

  • با سلام خدمت ZHR عزیز؛
   در نظر بگیرید در 90 درصد مواقع زمانی که تلویزیون ضربه میخورد، قابل تعمیر نخواهد بود. تنها راه حل تعویض کامل پنل تلویزیون است. در حال حاضر قیمت پنل یک تلویزیون 70 تا 80 درصد قیمت کل تلویزیون را تشکیل می‌دهد. با این تفاسیر بهترین کار خرید یک تلویزیون جدید است.
   موفق باشید

 • سلام..تلویزیون مارشال ال سی دی دارم توسط بچه ضربه خورده چند جا لکه های سیاه افتاده..وبنظر بزرگتر دارن میشن..ایا قابل تعمیر هستش ؟ ممنون از شما

  • با سلام خدمت امیر عزیز؛
   در 90 درصد مواقع زمانی که تلویزیون ضربه میخورد، قابل تعمیر نخواهد بود. تنها راه حل تعویض کامل پنل تلویزیون است. در حال حاضر قیمت پنل یک تلویزیون 70 تا 80 درصد قیمت کل تلویزیون را تشکیل می‌دهد. با این تفاسیر بهترین کار خرید یک تلویزیون جدید است.
   موفق باشید

 • سلام و خسته نباشید صفحه نمایش تلویزیون دوتا خط عمیق افتاده طوری که وقتی روشن می کنم چندثانیه کل قسمت مشکیه دوتا خط سفیده آسیب جدیه و نیاز به تعمیر داره آیا؟

  • با سلام خدمت Narges عزیز؛
   در نظر داشته باشید که اگر این خطوط بخاطر ضربه دیدن صفحه تلویزیون باشد، امکان تعمیر آن وجود ندارد. باید پنل یا همان صفحه تلویزیون را تعویض کنید. باتوجه به شرایط موجود در حال حاضر پنل یا صفحه تلویزیون موجود نمی‌باشد. اگر هم بتوانید آنها را پیدا کنید قیمتی بین 70 تا 80 درصد کل قیمت تلویزیون را تشکیل میدهد که به صرفه نیست.
   موفق باشید

 • سلام ببخشید اگر یک توپ پلاستیکی کوچک با سرعت کمی به تلوزیون برخورد کند سیاهی یا خط های مشکی ایجاد میشود؟

  • با سلام خدمت محمد عزیز؛
   اجازه بدید این مورد را با یک مثال خدمتتان عرض کنیم. صفحه تلویزیون را یک شیشه بسیار حساس و نازک در نظر بگیرید که با کوچک ترین ضربه‌ای دچار شکستگی یا خرابی می شود. اما اگر ضربه وارد شده قدرت لازم را نداشته باشد، در 40 درصد مواقع آسیب چندانی به تلویزیون وارد نخواهد شد.
   این مورد را خیلی جدی بگیرید و تلاش کنید که بخش های مختلف تلویزیون را بررسی کنید و در صورتی که نیاز به تعمیر تلویزیون دارید حتما با نمایندگی آن در تماس باشید تا از آسیب های احتمالی جلوگیری نمایید.
   موفق باشید

 • سلا. صفحه ای ای دی ای ک اندازه دوستانت در اثر ضربه سیاه شده باشه قابل تعمیر؟و آیا این سیاهی زیادتر هم میشه؟

 • سلام.
  صفحه ال ای دی که اندازه دوستانت در اثر ضربه سیاه شده باشه قابل تعمیر هست . آیا این سیاهی افزایش پیدا میکنه؟

  • سلام خدمت فاطمه عزیز؛
   در نظر داشته باشید که بستگی دارد میزان ضرب دیدگی تا چه حدودی باشد. معمولا اگر ضربه عمیق نباشد و پنل آسیبی ندیده باشد قابل تعمیر است. راه حلی جز تعمیر و رفع عیب دستگاه نمیتواند باعث جلوگیری از خراب شدن بیشتر تلویزیون شما شود. درصورتی که ضربه دیدگی به صورت عمیق باشد قابل تعمیر نبوده و باید پنل دستگاه تعویض شود. درحال حاضر پنل های تلویزیون موجود نمی باشد اگر هم موجود باشد 70 تا 80 درصد هزینه خرید یک تلویزیون جدید خواهد بود.
   موفق باشید.

 • سلام و عرض ادب
  من تلویزیون lg 47LW95000 دارم که طلق روش ترک خورده و وصفحه نمایش هیچ آسیبی ندیده به نظرشما چه کار کنم؟

  • با سلام خدمت فتحی عزیز؛
   منظور شما از طلق دقیقا کدام بخش از تلویزیون است؟ صفحه تلویزیون با یک محافظ پوشیده شده است که مانع آسیب دیدن پنل می شود. این محافظ در اثر ضربه شدید آسیب دیده و پنل تلویزیون را دچار نقص میکنید. پیشنهاد میکنیم در صورتی که پنل تلویزیون شما نشکسته و نیاز به تعمیر تلویزیون دارید حتما با نمایندگی مجاز آن در تماس باشید.
   موفق باشید

 • سلام خسته نباشید تلویزیون ما به اندازه دو سه سانت پیکسل سوخته یا مرده ضربه نخورده می خوام ببینم که قابل تعمیر هست پیکسل میشه برگردی یا نه

  • با سلام خدمت عربلو عزیز؛
   باید در نظر داشته باشید در 70 درصد مواقع امکان تعمیر پیکسل وجود ندارد و باید تعویض شود. در بعضی از مدل های تلویزیون اصلا امکان تعویض پیکسل نبود و تمام پیکسل ها برروی پنل تلویزیون قرار دارند که تنها راه حل تعویض پنل است.
   هرچه زودتر اقدام به تعمیر تلویزیون خود نمایید امکان تعمیر شدن آن بسیار بالا است.
   موفق باشید.

  • با سلام خدمت مریم میراب عزیز؛
   متاسفانه درصورتی که صفحه تلویزیون شما ضربه خورده باشد تعمیر نمیشود و باید تعویض شود. درحال حاضر صفحه های تلویزیون (پنل ها) موجود نمی باشد.
   موفق باشید

 • سلام، خسته نباشید، ما یک تلویزیون ال جی داریم که سمت راستش ضربه خورده، البته ضربه شدید نبوده، اما سمت راست به اندازه یک مربع تقریبا سه، چهار اینچی، پیکسل ها نیم سوز شدن، و رنگ بعضی از اون ها سفید، بعضی سیاه، و بعضی از اون ها هم رنگ ها رو به صورت برفکی نشون می دن، من توی اینترنت درباره تعمیرش جستجو کردم، بعضی از سایت ها، برای ضربه هایی که شدید نبودن و شکستگی ای ایجاد نشده، را حل هایی مثل استفاده از ژل های مخصوص خش تلویزیون و … دیدم، می خواستم بدونم این راه حل ها عملی اند و اینکه چه راه حل های خوب دیگه ای وجود دارند.

  • با سلام و عرض ادب؛
   دو نکته ی مهم رو باید در نظر داشته باشید اول : اگر ضربه خوردن صفحه ال سی دی شما شدید باشد مجبور هستید اقدام به تعویض پنل نمایید. باتوجه به اینکه پنل دستگاه موجود نمی باشد باید به فکر خرید یک تلویزیون جدید باشید. دوم : اگر ضربه دیدگی کم است به راه حل هایی که گفته شده میتوانید باعث افزایش عمر تلویزیون خود شوید و سوختگی آن را به تعویق بیندازید.
   راه حل هایی که فرمودید موقتی هستند و زمان سوختن را به تاخیر انداخته، پیشنهاد میکنیم تلویزیون خود را با شرایط فعلی فروخته و اقدام به خرید یک تلویزیون جدید نمایید.
   موفق باشید

 • با سلام و احترام،
  ضمن تشکر از سایت خوب تان ، آیا در ساری نمایندگی دارید و یا تعمیرگاه خاصی را برای تعمیر تلویزیون LCD میتوانید معرفی کنید. ممنونم
  مشکل به نظر می رسدBack light باشد

  • با سلام و عرض ادب خدمت رضا عزیز؛
   متاسفانه در حال حاضر نمایندگی خاصی برای تعمیر تلویزیون LCD در شهر ساری نداریم. پیشنهاد میکنیم حتما با تعمیرگاه مجاز نزدیک خودتان برای رفع ایراد در تماس باشید زیرا جابه جایی بیش از حد تلویزیون باعث آسیب دیدگی بیشتر خواهد شد.
   موفق باشید.

آیا سوالی در ذهن دارید؟ میتوانید آن را از ما بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنیان تخفیف

بنیان تخفیف, تخفیف خدمات, تخفیف خرید

عضویت در پایگاه دانش

باعضویت در پایگاه دانش بنیان سرویس از جدیدترین مقالات در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بهرهمند شوید.همچنین تخفیف های ویژه را از دست ندهید

عضویت شما را در خانواده بزرگ بنیان سرویس تبریک عرض میکنیم.

ظاهراً مشکلی پیش آمده! مجدد اقدام نمایید.

یکشنبه های بنیان سرویس

ثبت درخواست تعمیر برد

تعمیر برد, تعمیر برد لباسشویی, تعمیر برد ظرفشویی, تعمیر برد یخچال