علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی و دلایل خرابی جاروبرقی

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی میتواند دلایل زیادی داشته باشد. اما همیشه مهم ترین و اصلی ترین مشکل میتواند از کیسه جاروبرقی شما باشید. ممکن است در حین کار متوجه شوید اب داخل جاروبرقی رفته است. شاید هم ترموستات جاروبرقی شما خراب شده است.

تمام این دلایل میتواند برای خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی درست باشد اما تا زمانی که به بررسی دلایل خرابی جاروبرقی خود نپردازید نمیتوانید با قاطعیت بگوید مشکل از چه چیزی است. همراه بنیان سرویس باشید

۵ علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی

خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی میتواند بدترین مشکلی باشد که با آن سروکار خواهیم داشت. اما نگران نباشید ما به شما ۵ علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی را شرح خواهیم داد.

۱- داغ شدن ترموستات جاروبرقی

اکثر جاروبرقی ها دارای یک ترموستات هستند که درصورت داغ شدن بیش از حد موتور، جاروبرقی را خاموش میکنند. برای اینکه دوباره از جاروبرقی استفاده کنید بهتر است ۲۰ تا ۳۰ دقیقه جاروبرقی را خاموش بگذارید تا خنک شود.

اما علت داغ شدن ترموستات جاروبرقی چیست؟ بی دلیل موتور جاروبرقی بیش از حد گرم نمی شود. داغ شدن به علت کار کردن موتور جاروبرقی امری طبیعی است. ولی در صورتی که جاروبرقی شما بیش از حد ممکن داغ می کند مواردی که در ادامه اشاره میکنیم را مطالعه کنید.

۲- انسداد زباله در جاروبرقی

در مورد قبلی به شما گفتیم بعد از داغ شدن موتور جاروبرقی به صورت اتوماتیک خاموش می شود. اما بدترین و در حین حال ساده ترین مشکل انسداد زباله در لوله های جاروبرقی است. باید همیشه لوله تلسکوپی ، خرطومی و پارویی جاروبرقی را بررسی نمایید تا زباله ی داخل آن گرفتار نشده باشد.

حدالامکان بهتر است قبل و بعد از نظافت منزل لوازم جاروبرقی به خوبی بررسی شوند. شاید انسداد زباله امر زیاد جدی نباشد ولی مهم ترین دلیل سوختگی موتور جاروبرقی است. تا زمانی که جاروبرقی به خوبی نتواند تنفس کند نمیتوانید انتظار داشته باشید برایتان منزل را به خوبی تمیز کند.

۳- قطع شدن سیم برق جاروبرقی

بدترین عادتی که در استفاده از جاروبرقی داریم این است که سیم برق آن را آنقدر میکشیم که دیگر سیم بیرون نیاید. دقت کنید سیم جاروبرقی داخل یک سیم جمع کن قرار گرفته است زمانی که تا انتها این سیم را می کشید این سیم تحت فشار قرار میگیرد و بعد از مدتی باعث قطعی سیم برق خواهد شد.

برای اینکه دیگر این مشکل برایتان رخ ندهد یک بار به آرامی سیم برق را تقریبا تا جایی که حس کردید بعد از کشیدن به انتهای سیم میرسید بکشید. حال با یک نوار چسب کوچک مشخص کنید که تا این قسمت میتوانید سیم را به بیرون بکشید. مطمئنا دیگر با قطعی سیم جاروبرقی مواجه نخواهید شد.

۴- پر بودن کیسه زباله جاروبرقی

در مورد یک بررسی کردیم که جاروبرقی یک ترموستات دارد که اگر موتور بیش از حد داغ شد، جاروبرقی را خاموش کند. در مورد دوم هم اشاره کردیم انسداد زباله باعث از کار افتادن موتور دستگاه می شود. اما شاید مهم ترین مشکلی که جاروبرقی میتواند داشته باشد یک کیسه پر از زباله است.

همیشه پاکت جاروبرقی خود را تا قبل از اینکه کاملا پر شود، خالی کنید. اشتباه دوم استفاده از کیسه های دائمی جاروبرقی است. بهترین از از کیسه های یک بار مصرف یا کیسه های نانو استفاده کنید. پیشنهاد ما به شما استفاده از کیسه های فابریک جاروبرقی است. کیسه هایی که الیاف نانو دارند بهترین مدل کیسه برای جاروبرقی شماست.

۵- کثیف بودن فیلتر جاروبرقی

تا به اینجا تقریبا تمام مواردی که باعث از کار افتادن ناگهانی جاروبرقی شده بود را باهم بررسی کردیم. حال آخرین بخش از این مشکلات را باهم بررسی میکنم. جدای از آنکه باید به پاکت جاروبرقی خود اهمیت دهیم باید به فیلتری که جاروبرقیمان دارد نیز بسیار ویژه تر نگاه کنیم. فیلتر جاروبرقی ماننده یک ریه می باشد مسئولیت اصلی تنفس جاروبرقی شما با فیلتر آن است. حال تصور کنید جاروبرقی شما اصلا فیلتر ندارد؟ چه بلایی سر موتور جاروبرقی خواهد آمد!

سعی کنید همیشه بعد از هربار تعویض کیسه جاروبرقی، فیلتر جاروبرقی را هم بررسی کنید. اگر قابل شستشو هستند حتما آنها را بشویید. وگرنه تعویضش نمایید. قیمت یک فیلتر آنقدر گران نیست بهتر است به سلامتی جاروبرقی خودتان خیلی اهمیت دهید.

سایر مشکلات

ایراد های اصلی و دلایل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی را برایتان شرح دادیم. چند مشکل دیگر هم وجود دارد که دانستن آن خالی از لطف نیست.

  • ممکن است سیم برق دچار قطعی شده باشد.
  • ممکن است دوشاخه برق جاروبرقی خراب باشد.
  • کلید روشن خاموش اتصالی دارد.
  • موتور جاروبرقی نیم سوز شده است.
  • و…

برای اینکه مطمئن شوید واقعا ایراد اصلی جاروبرقیتان چیست پیشنهاد میکنیم آن را به یک تعمیرگاه مجاز تعمیر و سرویس جاروبرقی ببرید. یا اگر خودتان سررشته ای از تعمیر و سرویس جاروبرقی دارید نصبت به عیب یابی آن اقدام نمایید. دقت لازم را داشته باشید تمام مواردی که در بالا اشاره شد عدم استفاده صحیح و نگهداری اصولی از جاروبرقی می باشد. در صورتی که بتوانید از این وسیله گران بها به خوبی نگهداری کنید میتوانید بهترین جاروبرقی را داشته باشید.

کشیدن آب با جاروبرقی

آخرین قسمتی که شاید خیلی ناخوش آیند باشد، آب رفتن داخل جاروبرقی است. بدترین کاری که میتوانیم انجام دهیم کشیدن آب با جاروبرقی است. که احتمال سوختن موتور جاروبرقی را بشدت بالا میبرد در نظر داشته باشید درصورت کشیدن آب با جاروبرقی باید انتظار یک موتور سوخته داشته باشید.

اما ما به شما یک راه کار پیشنهاد میکنیم. در صورتی که آب به داخل جاروبرقی رفت سریعاً جاروبرقی را خاموش کنید و بگذارید حداقل یک تا دو روز خاموش بماند. به احتمال خیلی کمی ممکن است مشکلی برای موتور جاروبرقی شما پیش نیامده باشد.

اگر بعد از دو روز جاروبرقی را روشن کردید و بوی سوختگی به مشامتان رسید مجبور هستید به یک تعمیرگاه مجاز تعمیر جاروبرقی مراجعه کنید.

در پایان اگر شماهم با این مشکل روبه رو شده اید دیدگاه خودتان را با ما درمیان بگذارید. یا اگر راه حل دیگری دارید آن را با سایرین به اشتراک بگذارید.

‫0/5 (بررسی 0)
, , ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنیان تخفیف

بنیان تخفیف, تخفیف خدمات, تخفیف خرید

یکشنبه های بنیان سرویس