آشنایی با لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی
3.1
(19)

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی یکی از ساده ترین و در عین حال مهم ترین و حساس ترین قطعات موجود در مدل های ماشین لباسشویی به حساب می آید. انواع مختلف ماشین لباسشویی یکی از وسایل بسیار پر کاربرد و محبوب در بین لوازم خانگی الکتریکی به حساب می آید که همواره تولیدکنندگان این لوازم سعی می کنند تا با انجام فرآیندهای به کیفیت و کارآیی بهتر این محصولات کمک کرده و در نتیجه رضایت مصرف کنندگان را به وجود بیشتری جلب نمایند. یکی از نمادهای فاکتورها که در هنگام تولید انواع مختلف ماشین لباسشویی به آن توجه ویژه ای می شود تولید ماشین لباسشویی های با کمترین میزان مصرف انرژی بالاترین سطح حفاظت از محیط زیست می باشد.

همچنین مصرف کنندگان ماشین لباسشویی نیز با استفاده درست است از این دستگاه می توانند این مهم را به وجود بیاورد. همچنین در صورتی که سرویس و تعمیرات دوره ای ماشین لباسشویی به صورت ویژه توجه داشته باشیم کارایی و راندمان کار ماشین لباسشویی توضیحات افزایش پیدا کرده در صورتی که نسبت به تعویض و تعمیر قطعاتی که دچار خرابی و آسیب شده اند و در سریعترین زمان ممکن اقدام نماییم تا حدود زیادی عمر دستگاه را افزایش و همچنین هزینه‌ های مربوط به سرویس و نگهداری و تعمیرات آن را کاهش خواهیم داد.

یکی از اعضای بسیار مهم و در عین حال ساده در انواع مختلف ماشین لباسشویی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی می باشد که بیشترین جرم ها و رسوبات و باکتریها و قارچها در این محل امکان جمع شدن پیدا می کند و در صورتی که نسبت به شستشو و سرویس دوره آن اقدام نشود کثیفی و آلودگی بسیار زیادی در این منطقه جمع شده و همچنین عمر لاستیک دور درب ماشین لباسشویی نیز تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. ما در این مقاله قصد داریم به موضوع لاستیک دور درب ماشین لباسشویی و موضوعات پیرامون آن بپردازیم در صورتی که می خواهید در مورد این قطعه مهم و در عین حال ساده اطلاعات خوبی کسب نمایید با بنیان سرویس تا انتهای مقاله همراه باشید.

معرفی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

یکی از اساسی ترین و مهم ترین و در عین حال ساده ترین قطعات به کار رفته در ماشین لباسشویی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی می باشد که یکی از اصلی ترین و مهم ترین کاربردهای لاستیک دور درب ماشین لباسشویی از بین بردن فضای خالی بین بدنه ماشین لباسشویی و دیگ شستشوی ماشین لباسشویی به حساب می آید. معمولا در این فضا یک لاستیک نرم که به آن پلاستیک دور در ماشین لباسشویی گفته میشود تعبیه شده تا در نتیجه هنگام کار کردن ماشین لباسشویی هیچگونه لرزش و یا صدای اضافی وجود نداشته و کارکردی نرم و بی صدا برای ماشین لباسشویی ایجاد شده و همچنین در حین کار کرد دستگاه آب اضافی به بیرون پاشیده نشود.

در صورتی که لاستیک دور درب ماشین لباسشویی از جنس فلز بود در هنگام کار کردن ماشین لباسشویی تک آنها و ارزش های بسیار زیاد به همراه صدای بلند به وجود می آمد که بسیار آزار دهنده می‌ شد. همچنین یکی دیگر از کاربردهای لاستیک دور درب ماشین لباسشویی جلوگیری از نشت آب در حین کارکرد ماشین لباسشویی می باشد. در عین حال یکی دیگر از کاربردهای لاستیک دور درب ماشین لباسشویی که معمولاً از جنس پلاستیک جلوگیری از شکسته شدن شیشه درب ماشین لباسشویی بر اثر تکانها و لرزش های ماشین لباسشویی در حین فعالیت آن می باشد.

مدل های مختلف لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

در حالت کلی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دارای سه حالت مختلف می باشد که اولین آنها لاستیک دور درب ماشین لباسشویی از نوع ساده و لاستیک دور درب ماشین لباسشویی از نوع تک سوراخ و لاستیک دور درب ماشین لباسشویی از نوع چراغ دار می باشد.

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی
تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

همانطور که ذکر شد یکی از مدل‌های لاستیک دور درب ماشین لباسشویی مدل ساده آن میباشد که این نوع لاستیک دور در ماشین لباسشویی هیچ گونه شیاری بر روی آن وجود نداشته و از مزایای این نوع لاستیک این می باشد که موضوع تعویض و تعمیر این نوع لاستیک از دیگر لاستیک های دور در ماشین لباسشویی فرایندی بسیار ساده تر و آسانتر دارد. یکی دیگر از انواع لاستیک دور درب ماشین لباسشویی نوع تک سوراخ می باشد که آن را برای این نوع لاستیک یک شیار برای گردش آب در نظر گرفته می شود.

برای شستشوی لباس درون ماشین لباسشویی برای سیستم شستشو گردشی استفاده از لاستیک دور درب ماشین لباسشویی از یک سوراخ یک سیستم شستشو گردشی تعبیه می شود به این صورت که لاستیک استفاده از یک شلنگ مخصوص به محفظه پودر ماشین لباسشویی اتصال پیدا کرده و از این سوراخ در حین کار کردن ماشین لباسشویی و شستشوی لباس ها بر روی لباس ها آب ریخته می شود. یکی دیگر از انواع لاستیک دور درب ماشین لباسشویی و چراغ دور آن می باشد که در این لاستیک دو شیار در نظر گرفته می شود و این نوع لاستیک دور درب ماشین لباسشویی به عنوان یکی از جدیدترین و گران قیمت ترین انواع لاستیک درب لباسشویی به حساب می آید.

دو شیار در نظر گرفته شده بر روی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی از روی سوراخ دار یکی برای سیستم گردش آب تعبیه شده و اندازه لاستیک دور درب ماشین لباسشویی در مقایسه با دیگر لاستیک ها ابعاد و اندازه بزرگتری دارد. یکی از معایب و سختی های استفاده از لاستیک دور در ماشین لباسشویی در این است که نصب و اتصال این لاستیک به ماشین لباسشویی به مهارت و دانش زیادی احتیاج داشته باشد و حتما باید از تعمیر کار متخصص و با تجربه در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی کمک گرفت.

پیشنهاد ویژه بنیان سرویس برای شما : در صورت نیاز به تعمیرکاران حرفه و متخصص و متعهد جهت تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی میتوانید با مجموعه ما در تماس باشید.

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی
لاستیک درب ماشین لباسشویی

مشکلات و مسائل پیرامون لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

یکی از مهمترین مشکلات به وجود آمده در حین استفاده از لاستیک دور درب ماشین لباسشویی سیاه شدن این لاستیک میباشد برای رفع این اشکال توصیه می شود بعد از هر بار که کارکرد ماشین لباسشویی و شستشوی لباس ها به اتمام رسید در ماشین لباسشویی را برای زمان ۲ ساعت یا بیشتر باز گذاشته و لاستیک دور در ماشین لباسشویی با دستمال خشک با استفنج خشک نمایید تا در نتیجه از وجود رطوبت در لاستیک دور در ماشین لباسشویی جلوگیری کرده و هیچگونه کثیفی را جرم اضافی در این محل به وجود نیامده و در نتیجه سیاه نشود.

در صورتی که به این موضوع توجه نداشته باشیم از عمر لاستیک دور در ماشین لباسشویی نیز کاسته شده و در نتیجه لازم است در مدت زمان زودتر از موعد مقرر نسبت به تعویض این قطعه اقدام نموده و هزینه اضافی بابت آن پرداخت نماییم. یکی از مواردی که در هنگام کارکرد ماشین لباسشویی وجود می آید این است که لاستیک دور درب ماشین لباسشویی به آبکش برخورد کرد و صدای اضافه تولید می کند. معمولا این مشکل در ماشین لباسشویی هایی به وجود می‌آید که در آنها از جرم گیر برای تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی استفاده نشده باشد.

یکی دیگر از مشکلات عمده ای که در مورد لاستیک دور درب ماشین لباسشویی به وجود می‌آید ایجاد پارگی در این قطعه می باشد در صورتی که با این مشکل مواجه شویم را جز تعویض لاستیک نداریم چرا که ایجاد پارگی در سطح لاستیک دور درب ماشین لباسشویی هر چند که کم و سطحی باشد واسه نشتی آب در حال شستشو به محیط اطراف شده و در نتیجه باید در سریع ترین زمان ممکن نسبت به تعویض این قطعه اقدام نمایید تا از مشکلات جدی تر جلوگیری شود.

یکی دیگر از مشکلات پیش آمده در لاستیک دور در ماشین لباسشویی ایجاد کپک در این قسمت می باشد که معمولاً به دلیل ایجاد کپک و تجمع انواع مختلف قارچ ها و باکتری ها در این قسمت دلیل وجود گرما و رطوبت موجود در این قسمت می باشد. وجود باکتری ها و قارچ ها و تجمع انواع مختلف کپک ها می تواند بوی بسیار بدی را در ماشین لباسشویی ایجاد کرده و همچنین باعث به وجود آمدن حساسیت های پوستی و آلرژی در افراد مختلف گردد چرا که لباس بعد از شستشو در ماشین لباسشویی در معرض این موارد قرار گرفته و می تواند ایجاد حساسیت و آلرژی در پوست افراد  نمایند.

فرآیند تمیز کاری لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

یکی از مواردی که هشدار دهنده این موضوع باشد که در لاستیک دور درب ماشین لباسشویی کپک و یا قارچ ایجاد شده است بوی نامطبوع و بد در این قسمت از ماشین لباسشویی می باشد که در این صورت ابتدا باید وضعیت لاستیک دور در ماشین لباسشویی مورد بررسی و بازبینی قرار داده و برای از بین بردن قارچ ها و باکتری های ایجاد شده در این قسمت از مواد پاک کننده و شیمیایی مخصوص استفاده کنیم در صورتی که مواد شیمیایی آلرژی داریم یکی دیگر از گزینه هایی که می توان با استفاده از آنها به تمیز کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی اقدام نمایید محلول طبیعی سرکه و لیمو ترش می باشد در صورت استفاده از این روش در بحث هزینه ها نیز صرفه جویی شده و این روش روشی کاملا بی خطر و مقرون به صرفه به حساب می آید.

برای انجام تمیز کاری لاستیک دور درب ماشین لباسشویی با استفاده از محلول سرکه و لیمو ترش باید محلول مورد نظر را تهیه کرده و سپس با اسپری کردن محلول مورد نظر بر روی لاستیک دور درب آن را به صورت کامل تمیز کنیم برای انجام این کار بهتر است از محل مورد نظر را برای لاستیک دور درب ماشین لباسشویی اسپری کرده و چند لحظه صبر کنید سپس با استفاده از پارچه های نرم تمامی قسمت های لاستیک دور در ماشین لباسشویی را به خود پاک کرده و سپس با سرعت پارچه دیگر آن را به صورت کامل خشک نماییم و نگذاریم که رطوبتی در آن باقی بماند چرا که رطوبت باعث به وجود آمدن عوامل خطر و باکتری ها قارچ ها و کپک ها در لاستیک دور درب ماشین لباسشویی می شود.

به منظور افزایش طول عمر لاستیک دور درب ماشین لباسشویی و همچنین کارکرد بهتر ماشین لباسشویی و از بین بردن هر گونه بوی نامطبوع در ماشین لباسشویی بهتر است ماهی یک بار این قسمت را با استفاده از محلول پاک کننده مناسب جرم گیری و ضدعفونی کرده تا در نتیجه کارکرد بهترین ماشین لباسشویی نیز کمک نماید و از ایجاد هرگونه باکتری قارچ و بوی نامطبوعی در حین کارکرد ماشین لباسشویی جلوگیری کرده باشیم.

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی
لاستیک دور درب

طریقه تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

در بسیاری از موارد پیش می‌آید که لاستیک دور درب ماشین لباسشویی دچار آسیب شده و باید نسبت به تعویض آن اقدام نمایید. آسیب های به وجود آمده در لاستیک دور درب ماشین لباسشویی می توان به ایجاد پارگی و یا سوراخ شدن و رسوب بسیار زیاد تشکیل شده در آن اشاره نمود. در صورتی که لاستیک دور در ماشین لباسشویی را خودتان تعویض کرده و هزینه مربوط به تعمیرات و تعویض آن را پرداخت نکنید.

می توانید ادامه مقاله را مطالعه کرده و مراحل لازم برای تعویض لاستیک دور در ماشین لباسشویی فرا گرفته و در نتیجه اقدام به تعویض آن نمایید. در مرحله اول لازم است لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را از قسمت پارگی به وجود آمده یا سوراخ شده به صورت ۱۸۰ درجه قسمت بالای درب بچرخانید. در ابتدای کار لازم است تا ماشین لباسشویی به صورت کامل از برق کشیده و در برق دستورات کامل قطع نمایید و مطمئن شوید که هیچ گونه خطر جانی ما را تهدید نمی کند.

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی
انواع لاستیک به کار رفته دور درب ماشین لباسشویی

در این قسمت لازم است بدنه قسمت بالایی ماشین لباسشویی را برداشته و با استفاده از یک پیچ گوشتی دو پیچ بسته شده در این قسمت را باز کنیم سپس پنل جلوی ماشین لباسشویی را که به وسیله پیچ های سفت شده اند باز کرده و لازم است که این کار را با احتیاط انجام دهیم تا هیچ گونه آسیبی به ماشین لباسشویی وارد نشود.

سپس محفظه جابجا ماشین لباسشویی را به آهسته را بیرون آورده و به سمت بالا بکشید تا جایی که به محفظه جاپودری ماشین لباسشویی متصل شده رها شود و به آسانی آزاد کردن سپس پوشه هایی که در قسمت زیر محفظه جاپودری ماشین لباسشویی وجود دارند با استفاده از پیچ گوشتی مخصوص باز کنید. سپس در این مرحله لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را جدا کرده و لاستیک جایگزین و سالم و بدون عیب و نقص را در جای لاستیک قبلی جا گذاشته و تمام پیچ ها و مراحل انجام شده در اینجا را به صورت معکوس انجام می‌دهیم تا تمامی قطعات و پیچ ها در جای خود قرار گرفته و ماشین لباسشویی آماده کار و استفاده باشد.

درخواست تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

در صورتی که نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی خود دارید میتوانید درخواست خود را با مجموعه ما درمیان بگذارید. همچنین درصورتی که مشکل اصلی ماشین لباسشویی، تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی می باشد، میتوانید درخواست خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی به ثبت برسانید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره < > پنج ستاره

میانگین رتبه 3.1 / 5. تعداد امتیازات 19

 

, ,
اشتراک گذاری:

آیا سوالی در ذهن دارید؟ میتوانید آن را از ما بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنیان تخفیف

بنیان تخفیف, تخفیف خدمات, تخفیف خرید

عضویت در پایگاه دانش

باعضویت در پایگاه دانش بنیان سرویس از جدیدترین مقالات در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بهرهمند شوید.همچنین تخفیف های ویژه را از دست ندهید

عضویت شما را در خانواده بزرگ بنیان سرویس تبریک عرض میکنیم.

ظاهراً مشکلی پیش آمده! مجدد اقدام نمایید.

یکشنبه های بنیان سرویس

ثبت درخواست تعمیر برد

تعمیر برد, تعمیر برد لباسشویی, تعمیر برد ظرفشویی, تعمیر برد یخچال