آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی

آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی
4
(40)

آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی یکی از سوالاتی است که کاربران زیادی به دنبال آن هستند. معمولا با عنوان “چگونه فیلتر جاروبرقی را تمیز کنیم” به دنبال تمیز کردن و یا تعویض فیلتر جاروبرقی خود هستند. قصد داریم در ادامه مقالات آموزش تعمیر جاروبرقی به صورت کاملا تخصصی به بررسی و آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی بپردازیم.

در نظر داشته باشید که تعمیر جاروبرقی همیشه نیازمند دانش فنی بسیار زیادی است. اما سعی میکنیم در پایگاه دانش بنیان سرویس به صورت کلی شما را با مشکلات احتمالی آشنا نموده و تا حد امکان خودتان اقدام به تعمیرات جاروبرقی نمایید. اما در صورتی که نیاز به تعمیر جاروبرقی به صورت تخصصی داشتید پیشنهاد میکنیم به تعمیرگاه تعمیر جاروبرقی مراجعه نمایید.

آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی

جاروبرقی یکی از کارآمد ترین وسایل در زندگی های امروزی است. شاید دومین وسیله مهم بعد از ماشین لباسشویی، جاروبرقی ها باشند. این دستگاه با سیستم مکشی که دارد باعث می شود تمام آلاینده ها و نخالات به درون خود کشیده شود. این عمل باعث می شود که بدون انتشار ذرات ریز گرد و غبار، کیفت هوای محیط زندگی ما به شدت افزایش داشته باشد. همین سیستم مکش باعث می شود که جاروبرقی از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار باشد.

شاید منازل کمی را مشاهده کرده باشیم که جاروبرقی در آنجا وجود نداشته باشد. جاروبرقی یکی از عضو های جدا نشدنی در زندگی ها امروزی است. همانطور که میدانید جاروبرقی وسیله ای است که با آن به نظافت منزلمان می پردازیم. اما جاروبرقی ها نیز نیازمند رسیدگی و سرویس های دوره ای هستند تا بتوانند به خوبی روزهای اول منزلمان را پاکیزه نمایند.

یکی از وسایلی که درون جاروبرقی اهمیت بسیار بالایی دارد فیلتر جاروبرقی و پاکت جاروبرقی است. با توجه به میزان استفاده و مکان جارو زدن و میزان گرد و غبارهایی که توسط جاروبرقی کشیده شده است، نیازمند رسیدگی و مراقبت است. مهم ترین بخشی که باید به توجه داشته باشید تعویض فیلتر جاروبرقی در زمان مناسب است.

پیشنهاد میکنم به صورت دوره ای حتما نسبت به تعویض فیلتر جاروبرقی و پاکت جاروبرقی اقدام نمایید. یکی از نکات مهمی که باعث افزایش طول عمر جاروبرقی می شود، رسیدگی های مداوم و نظافت خود جاروبرقی است. باید در نظر داشته باشید که در صورتی که اقدام به نظافت جاروبرقی خود نفرماید باید منتظر هزینه های گزافی باشید که برای تعمیر جاروبرقی باید بپردازید.

قصد داریم در ادامه به بررسی دقیق آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی به صورت 0 تا 100 بپردازیم از همین رو پیشنهاد میکنیم که این مقاله مهم و کاربردی را تا انتهای مطالعه نمایید و درصورتی که سوالی داشتید میتوانید در بخش دیدگاه ها آن را مطرح نموده تا توسط کارشناسان ما پاسخ داده شود.

آموزش تعویض فیلتر جاروبرقی

در بالا مواردی را خدمتتان عرض کردیم که اهمیت جاروبرقی در زندگی ما مشخص شد. در این قیمت قصد داریم به نحوه تعویض فیلتر جاروبرقی و مراحل انجام آن را به صورت کاملا ساده و مرحله به مرحله برایتان شرح دهیم پس پیشنهاد میکنیم همراه ما باشید.

پیشنهاد میکنیم قبل شروع به مراحل گفته شده در ادامه حتما از یک زیر انداز یا روزانه استفاده نمایید تا زمانی که قصد دارید اقدام به تعویض فیلتر جاروبرقی نمایید نخاله ها و گرد و غبار درون جاروبرقی بر روی فرش شما نریزد. البته باید این را هم خدمتتان عرض کنیم بهتر است که مراحل انجام تعویض فیلتر را در فضای باز انجام دهید. درصورتی که منزلتان دارای حیاط یا بالکن است حتما در این محیط اقدام به در آوردن فیلتر جاروبرقی نمایید.

مرحله اول : باز کردن محفظه جاروبرقی برای تعویض فیلتر جاروبرقی

در مرحله اول تعویض فیلتر جاروبرقی لوله آن را از جاروبرقی جدا کرده و بعد از ان درب محفظه ای که کیسه جاروبرقی در آن قرار دارد را با احتیاط باز میکنیم.

مرحله دوم : بررسی فیلتر جاروبرقی جهت تعویض

در مرحله دوم باید به کیسه جاروبرقی نگاهی بیندازیم. اگر در حال ترکیدن است، پس دیگر جایی برای گرد و خاک های بعدی ندارد و باید تعویض شود.

مرحله سوم : تعویض فیلتر جاروبرقی

در مرحله نهایی نوبت تعویض فیلتر جاروبرقی می باشد. فیلتر را به آرامی از قابی که در آن قرار دارد جدا نمایید. نحوه انجام این کار به مدل دستگاه شما بستگی دارد. بیشتر کیسه ها دارای یک محفظه مقوایی در بالای خود هستند که به یک دهانه کوچک و مدور متصل می شود. برخی دیگر ممکن است نیاز به فشردن دکمه ای داشته باشند. پیشنهاد میکنیم به صورت کامل جاروبرقی را بررسی نمایید و سپس اقدام به درآوردن کیسه ی آن نمایید.

نکات تعویض فیلتر جاروبرقی

یکی از نکاتی که شاید خیلی از کاربران به آن اصلا توجهی ندارند این است که جاروبرقی وسیله ای جهت جذب مایعات نیست و برای این کار اصلا طراحی نشده است. به هیچ عنوان در سطوج خیس و مرطوب نباید از جاروبرقی استفاده کنیم. البته بعضی از مدل های جاروبرقی با نام آب و خاک شناخته می شوند که میتوانید با این مدل جاروبرقی ها اقدام به جارو کشیدن در سطوح خیس نمایید.

رسیدن رطوبت و نم به کیسه جاروبرقی باعث بسته شدن منافذ فیلتر شده و خروج و مکش هوا نیز دچار اختلال می شود و به جاروبرقی آسیب های جبران ناپذیری وارد می شود. کاربران زیادی را مشاهده نموده ایم که بدون توجه به این مورد اقدام به کشیدن آب با جاروبرقی خود نموده اند و همین مورد باعث سوختن موتور جاروبرقی می شود.

پیشنهاد میکنیم مقاله علت خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی را حتما مطالعه نمایید.

اگر به تازگی فیلتر جاروبرقی خود را تعویض نموده اید و قصد دارید برای اولین بار از جاروبرقی خود استفاده نمایید، پیشنهاد میکنیم ابتدا جاروبرقی را با قدرت کمتر روشن نموده و سپس به میزان قدرت مد نظر خود برسانید. دلیل اینکه این است که اگر پاکت جاروبرقی شما خالی بود و چناچه دستگاه را با دور موتور بالا روشن نمایید، حجم زیادی از هوا با فشار وارد کیسه می شو و ممکن است باعث پارگی فیلتر جاروبرقی شود.

زمان مناسب تعویض فیلتر جاروبرقی

یکی از سوالات پر تکراری که کاربران زیادی از ما میپرسند، زمان مناسب برای تعویض فیلتر جاروبرقی است. معمولا هر جاروبرقی یک ظرفیتی برای کشیدن گرد و غبار یا زباله های زیر پیرامون منزلتان را دارد. این ظرفیت با پر شدن کیسه جاروبرقی به اتمام می رسد. معمولا زمانی که کیسه جاروبرقی شما پر می شود عمر مفید فیلتر جاروبرقی نیز به اتمام رسیده است. در نتیجه قادر به کشیدن زباله ها و نخاله های منزلتان نخواهید بود در واقع بهتر است بگوییم ظرفیت مکش ان کم شده است.

اگر به نظر می رسد که جاروبرقی شما نمیتواند چیزهایی که قبلا با آن جارو می کردید را از زمین جمه کند، زمان تعویض فیلتر و کیسه جاروبرقی شما فرا رسیده است. شاید بگویید فیلتر چه ارتباطی با کیسه جاروبرقی دارد؟ باید خدمتتان عرض کنیم که فیلترهای جاروبرقی معمولا به صورت یک الیاف تهیه می شوند که از جنس کیسه جاروبرقی هستند. زمانی که کیسه شما پر می شود میزان عمر مفیدی که فیلتر میتوانسته گرد و غبار ورودی به موتور و کیسه را کنترل کند به اتمام رسیده است.

بعد از تعویض فیلتر مکش جاروبرقی مانند روزهای اولیه خود می شود و با قدرت به کار خود ادامه می دهد. بعد از تعویض فیلتر میتوانید با سرعت و قدرت بیشتری از جاروبرقی خود استفاده نمایید و اقدام به نظافت منزل خود نمایید. استفاده از فیلتر تمیز و مناسب با نوع و ابعاد آلاینده ها تاثیر بسزایی در اتقاء کیفیت نظافت منزل شما دارد.

مسلم است که فیلتر ها نیز مانند سایر قطعات مصرفی، پس از پایان عمر مفیدشان، به منظور بهبود عملکرد دستگاه و ارتقاء کارایی سیستم فیلراسیون نیز به تعویض دارد. در واقع فیلتر ها در اتواع و اقسام به چندین مدل مختلف تقسیم بندی می شوند که هر کدام از آنها در یک بازه زمانی خاص نیازمند تعویض هستند.

فیلتر اصلی در اغلب مکنده ها فیلتر های ستاره ایی می باشند. فیلتر اصلی دستگاه معمولا پس از گذشت 3 تا 5 سال یا زمانی که کارآیی دستگاه افت کرده باشد نیازمند تعویض هستند. البته در نظر داشته باشید پیشنهاد ما به شما اینکه است هر ماه بعد از اینکه اقدام به تعویض کیسه جاروبرقی خود نمودید حتما فیلتر آن را تعویض نمایید.

شاید در کاتالوگ های دستگاه قید شده است که میتوانید بعد از گذشت 3 تا 5 سال اقدام به تعویض فیلتر جاروبرقی نمایید اما این عمر مفید برای شرایط زندگی در نقاط مختلف، متفاوت است. بهتر است از فیلتر هایی نانویی استفاده کنید تا میزان جذب گرد و غبار بالایی را تجربه کنید.

در مدل های جدید جاروبرقی به منظور افزایش عمر مفید فیلتر، از سیستم های نظافت فیلتر دستی یا اتوماتیک استفاده می شود. این سیستم بدون نیاز به باز نمودن دستگاه مکنده، با تکاندن فیلتر مانع از مسدود شدن منافذ ریز آن شده و در نهایت موجب بهبود عملکرد و افزایش عمر مفید فیلتر می شود.

زمان تعویض میکروفیلتر های جاروبرقی

میکروفیلتر ها که معمولا هوا را قبل از ورود به موتور و فیلتر های هپا (فیلترهای نانو)، فیلتر می نماید پس از گذشت 3 ماه یا تغییر رنگ فیلتر نیاز به جایگزینی و تعویض دارند. معمولا فیلتر های هپا را پس از هزار ساعت کار با جاروبرقی باید تعویض نمود. البته بسته به میزان کارکرد دستگاه ، این میزان میتواند متغیر باشد.

به طور کلی اگر دستگاه جاروبرقی 24 ساعته مشغول به فعالیت باشد، فیلتر های دستگاه در زمان کوتاه تری نیاز به تعویض دارند. حال آنکه در صورت استفاده کم از دستگاه فیلتر ها عمر بیشتری دارند. معمولا در مصارف خانگی جاروبرقی های معمولی یا صنعتی، کیسه های کاغذی به عنوان فیلتر اصلی دستگاه بوده و هنگامی که پر سوند یا قدرت مکش دستگاه افت کند، نیازمند به تعویض هستند.

پیشنهاد ویژه بنیان سرویس مقاله » بررسی بوی سوختگی جاروبرقی

اهمیت تعویض فیلتر جاروبرقی

یکی از بخش های مهم در جاروبرقی فیلتر آن است. تعویض فیلتر از اهمیت بسار بالایی برخوردار است. بهبود کیفیت هوای محیط و ممانعت از باز نشر ذرات گرد و غبار و مواد پودری به فضای پیرامون برعهده فیلتر های جاروبرقی می باشد.

فیلتر ها نقش مهمی در افزایش کیفیت محصولات و حتی تامین سلامت افراد حاضر در محیط ایفا می کند. نشست ذرات ریزر گرد و غبار بر روی محصولات، موجب کاهش کیفیت جاروبرقی می شود. از سوی دیگر نفوذ ذرات ریز به داخل سیستم تنفسی افراد شاغل، میتواند زمینه ساز بیماری های تنفسی باشد.

جمع بندی

همانطور که در اول مقاله به آن اشاره کردیم جاروبرقی یکی از وسایل بسیار ضروری در هر خانه ای است. به طوری که نمیتوانید منزلی را بیابید که در آن جاروبرقی وجود نداشته باشد. در این میان ممکن است جاروبرقی شما با گذر زمان دچار خرابی یا ایراد شود و نیاز مند تعویض فیلتر داشته باشد. بنیان سرویس با ارائه آموزش های کامل و ضروری خود در زمینه تعویض فیلتر جاروبرقی و زمان انجام این کار، شما را به طور کامل راهنمای کرده تا در صدد تعویض فیلتر پرشده، در درون جاروبرقی خود بر آیید و این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

بنیان سرویس به عنوان یک مرکز معتبر تعمیرات لوازم خانگی آماده ارائه خدمات خود برای شما عزیزان که در شهر تهران سکونت دارید می باشد. برای تعمیرات جاروبرقی خود میتوانید از خدمات مجموعه ما استفاده نموده و درخواست تعمیر جاروبرقی خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی به ثبت برسانید تا در کمترین زمان ممکن اقدام به برطرف نمودن مشکل جاروبرقی خود نمایید.

این نکته را در نظر داشته باشید که خدمات تعمیر جاروبرقی در مجموعه بنیان سرویس درحال حاضر در شهر تهران دایر می باشد در صورتی که در شهرستان ها مستقر هستید میتوانید جاروبرقی خود را برایمان فرستاده و تعمیر شده تحویل بگیرید. برای این خصوص با تلفن های مجموعه بنیان سرویس در تماس باشید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره < > پنج ستاره

میانگین رتبه 4 / 5. تعداد امتیازات 40

 

, , , , , ,
اشتراک گذاری:

آیا سوالی در ذهن دارید؟ میتوانید آن را از ما بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بنیان تخفیف

بنیان تخفیف, تخفیف خدمات, تخفیف خرید

عضویت در پایگاه دانش

باعضویت در پایگاه دانش بنیان سرویس از جدیدترین مقالات در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بهرهمند شوید.همچنین تخفیف های ویژه را از دست ندهید

عضویت شما را در خانواده بزرگ بنیان سرویس تبریک عرض میکنیم.

ظاهراً مشکلی پیش آمده! مجدد اقدام نمایید.

یکشنبه های بنیان سرویس

ثبت درخواست تعمیر برد

تعمیر برد, تعمیر برد لباسشویی, تعمیر برد ظرفشویی, تعمیر برد یخچال