تعمیرات لباسشویی در منزل

تعمیرات لباسشویی در منزل
5
(2)

تعمیرات لباسشویی در منزل یکی از نیاز های اساسی است که در زندگی های امروزی به آن وابسته هستیم. البته با توجه به شیوع بیماری کرونا در ایران و جهت جلوگیری از شیوع بیشتر این ویرویس بهترین کار ماندن در منزل و تماس جهت ارائه خدمات تعمیر لباسشویی در منزل است. مجموعه بنیان سرویس با ارائه خدمات تعمیر ماشین لباسشویی تهرانپارس این نوید را به هموطنان ساکن تهران میدهد که میتوانید با درخواست تعمیرات لباسشویی در منزل نسبت به سلامت خود و خانوادهتان اقدام نمایید.

تعمیرات لباسشویی در منزل

همیشه یکی از نیازهای که کاربران و مشتریانمان از ما تقاضا داشتند انجام تعمیرات ماشین لباسشویی به صورت کامل در منزل بود. البته در بعضی از مواقع که نیاز است قطعات جهت تعمیرات به کارگاه بنیان سرویس منتقل شود سایر امور تعمیرات در منزلتان انجام میپذیرد. یکی از مشکلاتی که کاربران با لباسشویی خود دارند خرابی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی است، در ادامه دلیل خرابی برد ماشین لباسشویی است که پیشنهاد میکنم در ادامه مقالات آموزش تعمیر ماشین لباسشویی همراه بنیان سرویس بمانید.

یکی از موارد بسیار مهمی که در بحث تعمیرات ماشین لباسشویی وجود دارد انجام تراز صحیح ماشین لباسشویی می باشد. لازم است تا تراز را به صورت اصولی و صحیح کنترل گردد و برای انجام این کار می توان از یک دستگاه تراز کمک گرفت و آن را بر روی ماشین لباسشویی قرار داده و سپس متوجه شویم که دستگاه در چه وضعیتی قرار دارد و چه زاویه ای برای تراز شدن کامل دستگاه احتیاج میباشد.

از دلایلی که می‌تواند اعتراض دستگاه بر هم بزند و سفت شدن لگن دستگاه می باشد همچنین تغییر در پایان نیز می‌تواند موجب از بین رفتن تراز دست و بدن ایجاد لرزش و ارتباط بسیار زیاد در حین فعالیت ماشین لباسشویی گردد بنابراین یکی از مواردی که به بهتر شدن و فرهنگ نخوردن تراز ماشین لباسشویی کمک می کند محکم کردن لگن ماشین لباسشویی می باشد.

همان طور که اشاره شد در مورد تعمیرات ماشین لباسشویی و تراز دستگاه گاهی اوقات تغییر در دستگاه ایجاد لرزش و ارتعاش ماشین لباسشویی بوده بنابراین باید تا پایان به درستی تنظیم شده اند. ماشین لباسشویی در عوامل مختلف و مواد دارای چند پایه می باشد و در قسمت عقب و جلوی دستگاه تعبیه شده اند. انجماد نحوه تنظیم پایه ها و تعمیرات ماشین لباس شویی باید بگوییم که پایه هایی که در جلوی ماشین لباسشویی قرار گرفته اند با سرعت قابل تنظیم بوده و پایه هایی که در عقب ماشین لباسشویی تبدیل شده‌اند معمولا دارای یک فنر می باشند که در صورتی که به سمت بالا هدایت شود پایه‌ها به عقب رفته و فرم اولیه خود برمیگردد.

روش تعمیرات ماشین لباسشویی و باز کردن شیر الکتریکی ماشین لباسشویی

به منظور انجام تعمیرات ماشین لباسشویی و باز کردن شیر الکتریکی اطلاعات لازم است تو سر سیم های برق که به شیر الکتریکی وارد شده اند را جدا کرده و برای این منظور لازم است دو عدد شیر برقی تک بین ۱۸۰ درجه را دستگاه تعبیه شده از سیمهای برق جدا کنیم. پس از آنکه سر سیم های هر دو شیر برقی از برق شهری جدا شد سیم بی رنگ مربوط به شیر آب سرد است و همچنین سیم قرمز رنگ مربوط به شیر آب گرم است همچنین سیم مشترک که به رنگ سبز و قرمز می باشد را در نظر میگیریم.

به منظور انجام تعمیرات ماشین لباسشویی و جدا کردن شیر برقی از بدنه دستگاه با استفاده از یک وسیله محاسبات پیچ گوشتی که خار مخصوص برای محکم نگه داشتن شیر برقی را به بدنه دارد جدا کرده سپس شیر برقی را به آرامی به سمت چپ می چرخانیم. بعد از انجام این کار برای تعمیرات ماشین لباسشویی شیر برقی را در خلاف حرکت عقربه های ساعت و یا همان پادساعتگرد چرخانده و آن را به سمت بیرون هدایت می کنیم تا شیارهای تعبیر شده برای شیر برقی شیر الکتریکی از شیارهای روی بدن خارج شده و در نتیجه شیر برقی برای انجام تعمیرات ماشین لباسشویی آزاد گردد.

پس از آن که شیر برقی به سمت بیرون هدایت شد را از جای خود بیرون آورده و از بدن جدا میکنیم فقط با استفاده از یک وسیله مانند انبردست دست روی شلنگ آب خروجی را از شیر الکترونیکی و جاپودری جدا کردند و به تعمیرات ماشین لباسشویی می پردازیم.

پیشنهاد میکنیم مقاله تخصصی آموزش اصولی تعمیرات ماشین لباسشویی را حتما مطالعه نمایید.

برد الکترونیکی ماشین لباسشویی

با توجه به پیشرفت تکنولوژی صنعت تولیدات لوازم خانگی دچار تغییر و تحول عظیمی شده است. همین پیشرفت باعث گردیده است که از همان وسایل گذشته به نحوی استفاده نماییم که کارایی و نوآوری بهتری نسبت به گذشته داشته باشد. شاید یکی از لوازم خانگی که با پیشرفت تکنولوژی کمک شایانی به خانم های خانه دار کرده است، همین ماشین لباسشویی باشد.

یکی از قطعاتی که به سرعت در حال پیشرفت است، برد الکترونیکی ماشین لباسشویی است که با سرعت هرچه بیشتر درحال به روزرسانی و اضافه نمودن امکانات بیشتر است. همین پیشرفت باعث شده است که قطعات ماشین لباسشویی با پیچیدگی بیشتر تولید و روانه بازار شوند.

باید در نظر داشته باشیم که ماشین لباسشویی های تولید شده امروزی دارای برد های تخصصی و پیشرفته تری هستند که وظیفه آنها کنترل سایر قسمت های ماشین لباسشویی می باشد. بنابراین اگر برد الکترونیکی ماشین لباسشویی دچار نقص و مشکل فنی شود باید حتما تعمیرات آن را به تعمیرگاه بسپارید و از دستکاری آن به شدت پرهیز نمایید.

وظیفه اصلی برد الکترونیکی ماشین لباسشویی کنترل و هدایت فرمان هایی است که شما در هنگام انتخاب برنامه شستشو انجام داده اید تا زمان شستشو چقدر باشد، خشک کن داشته باشد یاخیر و یا اینکه نوع شستشو چگونه است؟ تمام این عملیاتی که شما با چرخاندن یک تایمر و زدن کلید استارت انجام میدهید را برد ماشین لباسشویی انجام میدهد.

این قطعه کارکرد بسیار مهمی در ماشین لباسشویی دارید و اگر دچار آسیب و یا مشکل اساسی شود شما قادر نخواهید بود که از ماشین لباسشویی استفاده نماید. در بعضی مواقع اگر برد ماشین لباسشویی شما دچار یک مشکل جدی باشد حتی شما نمیتوانید ماشین لباسشویی خود را روشن نماید چه برسد به انتخاب برنامه ای جهت شستشوی البسه ها.

چرا برد الکترونیکی ماشین لباسشویی خراب شده است؟

قطعات تشکیل دهنده برد ماشین لباسشویی خازن ها و فیوزهای حساس هستند که روی برد تعبیه شده اند. درصورتی که برق دچار نوسان شدید شود باعث اتصالی در خازن و سپس سوختن برد الکترونیکی ماشین لباسشویی خواهد شد. معمولا اگر به دلایلی مانند کار نکردن صحیح قطعات درونی ، آب به درون ماشین نفود کند باعث ایجاد اتصالی در سیم پیچی داخلی می شود و برد الکترونیکی ماشین لباسشویی می سوزد.

در صورتی بروز چنین مشکلی خطر برق گرفتگی نیز وجود دارد (زیرا آب به داخل ماشین لباسشویی نفوذ کرده و سیم پیچی ها اتصالی نموده اند و بدنه ماشین لباسشویی نیز دارای برق می شود) در صورت آتش سوزی در ماشین نیز برد الکترونیکی خواهد سوخت و دیگر قابل تعمیر نیست. در صورتی که مشکل از خازن و فیوزهای برد الکترونیکی باشند و قابل تعمیر، میتوان برد را تعمیر کرد.

درصورتی که برد شما قابل تعمیر نباشد مجبور خواهید بود که برد جدیدی را روی ماشین لباسشویی خود نصب نمایید تا ماشین لباسشویی بتواند دوباره مانند روز اول به شما خدمت رسانی نماید تا مجدداً آرامش را در منزلتان داشته باشید و اقدام به شستشوی البسه های خود نماید.

پیشنهاد میکنیم حتما بعد از تعویض برد از اورجینال بودن برد اطمینان حاصل نمایید تا هزینه تعمیرات شما هدر نرود و همچنین ماشین لباسشویی بتواند مثل سابق کارکرد درستی داشته باشد و صدمه ای به قطعات دیگر وارد نشود.

مشکلات ماشین لباسشویی که برد الکترونیکی مرتبط است

  • مشکل در اجرای برنامه توسط ماشین لباسشویی (یعنی لباسشویی برنامه را طبق دستور صادر شده انجام نمیدهد).
  • از کارافتادن و کار نکردن پنل جلویی ماشین لباسشویی
  • خاموش شدن پنل جلویی ماشین لباسشویی
  • خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در حین کار

برخی از خدمات تعمیر ماشین لباسشویی بنیان سرویس

مجموعه ما یکی از بزرگترین و قدیمی ترین مراکز ارائه خدمات تعمیرات تخصصی برای ماشین لباسشویی است. بنیان سرویس خدمات تعمیرات لباسشویی را برای تمام برند ها به صورت تخصصی ارائه میدهد اما برخی از خدمات بنیان سرویس شامل :

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ , تعمیر ماشین لباسشویی ال جی , تعمیر ماشین لباسشویی آبسال , تعمیر لباسشویی بوشتعمیر ماشین لباسشویی آاگ

پیشنهاد ویژه ما مطالعه دو مقاله مهم در زمینه شناسایی قطعات ماشین لباسشویی :

آشنایی با قطعات ماشین لباسشویی ( قسمت اول)

آشنایی با قطعات ماشین لباسشویی ( قسمت دوم)

تعمیر ماشین لباسشویی تهرانپارس

بنیان سرویس مرکز تعمیر ماشین لباسشویی در محدود تهرانپارس می باشد. البته گستردگی ارائه خدمات بنیان سرویس شامل تعمیر ماشین لباسشویی شرق تهران، تعمیرات لباسشویی در غرب تهران، تعمیرات لباسشویی در شمال تهران و تعمیرات لباسشویی در مرکز تعمیرات می باشد.

درصورتی که نیاز به تعمیرات لباسشویی در منزل دارید درخواست خود را به صورت آنلاین و یا تلفنی به ثبت برسانید تا در سریع ترین زمان ممکن ماشین لباسشویی خود را تعمیر شده تحویل بگیرید.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره < > پنج ستاره

میانگین رتبه 5 / 5. تعداد امتیازات 2

 

, , , , ,
اشتراک گذاری:

آیا سوالی در ذهن دارید؟ میتوانید آن را از ما بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بنیان تخفیف

بنیان تخفیف, تخفیف خدمات, تخفیف خرید

عضویت در پایگاه دانش

باعضویت در پایگاه دانش بنیان سرویس از جدیدترین مقالات در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بهرهمند شوید.همچنین تخفیف های ویژه را از دست ندهید

عضویت شما را در خانواده بزرگ بنیان سرویس تبریک عرض میکنیم.

ظاهراً مشکلی پیش آمده! مجدد اقدام نمایید.

یکشنبه های بنیان سرویس

ثبت درخواست تعمیر برد

تعمیر برد, تعمیر برد لباسشویی, تعمیر برد ظرفشویی, تعمیر برد یخچال