آیا تلویزیون اب خورده درست میشود ؟

تعمیر تلویزیون اب خورده
3.6
(122)

تعمیر تلویزیون اب خورده یکی از مشکلاتی است که کاربران زیادی به دنبال نحوه رفع آن هستند. آب خوردگی تلویزیون ال ای دی یکی از شایع ترین مشکلاتی است که به دفعات زیادی توسط مشتریان ما گزارش شده است. ریخته شدن اب روی تلویزیون میتواند به صورت کاملا غیرعمدی انجام گیرد و نباید خود را سرزنش کنید. قصد داریم در بخش آموزش تعمیر تلویزیون به شما نحوه تعمیر آب خوردگی تلویزیون را شرح دهیم.

ریخته شدن اب روی تلویزیون یکی مشکلاتی است که خیلی از کاربران با آن حداقل یک بار روبه رو شده اند. مشکلی که واقعا اگر خیلی زود نسبت به تعمیر آن اقدام نشود میتواند برایمان هزینه های زیادی داشته باشد. ولی متخصصین ما این مژده را به شما عزیزان می دهند که تلویزیون اب خورده درست میشود به شرطی که در سریع ترین زمان ممکن با کارشناسان ما در تماس باشید. البته در ادامه چند راه حل را به شما پیشنهاد میکنیم که بهتر است آنها را رعایت نمایید تا آسیب دیدگی کمتری داشته باشید.

همراه ما باشید تا چند روش آسان برای تعمیر تلویزیون خدمتتان عرض نماییم. اگر این روش ها بر روی تلویزیون شما تاثیری نداشته باشد، آسیبی هم به دستگاه شما نخواهد زد. پس با اطمینان خاطر همراه بنیان سرویس باشد.

1. تلویزیون آب خورده را از برق بکشید

همیشه اولین کاری که بعد از مشاهده عدم نرمال کار کردن تلویزیون، نداشتن تصویر واضح مانند همیشه یا اینکه احساس می کنید تلویزیون در حال سوختن است باید انجام دهید، خاموش نمودن تلویزیون است. سریعاً دستگاه را از برق بکشید. معمولا طبیعی است که بخواهید اقدام به تعمیر تلویزیون خود نمایید اما باید بررسی کنید تا عمق خسارت را متوجه شوید.

اگر در محلی که تلویزیون قرار دارد آب زیادی ریخته است و یا اینکه از تلویزیون آب چکه می کند باید سریعاً محل تلویزیون را تغییر دهید. پیشنهاد میکنیم حتما تلویزیون را در جای قرار دهید که کاملا خشک باشد و از قرار دادن آن بر روی کاشی و سرامیک خودداری نمایید.

تعمیر تلویزیون اب خورده
تعمیر تلویزیون اب خورده

2. بخش های آسیب دیده و خیس شده تلویزیون را خشک نمایید

نکته بعدی که باید به آن توجه نمایید، خشک نمودن تمام بخش های تلویزیون است. میتوانید از یک دستمال ضد خش استفاده نمایید. همراه با دستمال از یک سشوار با باد خنک نیز بهرهمند شوید. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که نباید باد به صورت مستقیم به صفحه نمایشگر تلویزیون برخورد نمایید. همچنین نباید از باد گرم سشوار استفاده نمایید.

در نظر داشته باشید به هیچ وجه نباید دستگاه را بیش از اندازه جابه جا نمایید، در همان محل خشکی که قرار داده اید تمام مراحل را انجام دهید. مهم ترین بخشی که باید اول از همه خشک نمایید بخش پریز و پنل پشتی دستگاه که دیوایس ها (دستگاه جانبی مانند گیرنده ، فلش و … ) قرار دارند.

تعمیر تلویزیون اب خورده
خشک نمودن تلویزیون آب خورده

3. در تعمیر تلویزیون اب خورده صبور باشید

مشاهده شده مشتریان تمام مراحل بالا را انجام داده اند اما به سرعت اقدام به روشن نمودن تلویزیون خود کرده اند. با اولین جریان برقی که وارد دستگاه می شود تلویزیون شما نیز خواهد سوخت. پیشنهاد میکنیم تلویزیون خود را در محلی کاملا خشک قرار دهید میتوانید جایی آن را قرار داده که تهویه مطلوبی داشته باشد. حداقل زمانی که نباید تلویزیون خود را روشن نمایید یک تا دو روز است، البته مجموعه ما پیشنهاد میکنم سه روز دستگاه خود را خاموش نگه دارید.

نکته بعدی میتوانید بخش های پشتی تلویزیون که قابل باز شدن هستند را باز نمایید تا هوا به خوبی در داخل دستگاه شما جریان داشته باشد. سپس بعد از چند روز میتوانید دستگاه خودتان را به برق متصل نمایید تا مشاهده کنید تلویزیون روشن می شود یا خیر؟

در بیشتر مواقع تمام مراحلی که خدمتتان عرض کردیم بی فایده بوده و کاری از دستان شما برنمی آید. اما جای نگرانی نیست میتوانید به تنکسین های مجرب و دوره دیده بنیان سرویس اعتماد کنید و در زمان و وقت خود صرفه جویی نمایید. مجموعه ما با دارا بودن جدید ترین تکنولوژی روز دنیا آمادگی سرویس و تعمیرات انواع تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی را دارا می باشد.

تعمیر ال ای دی آب خورده

ریختن آب در تلویزیون led یکی از مشکلاتی است که کاربران و مشتریان بنیان سرویس به دفعات زیادی این مشکل را به ما گزارش داده اند. همانطور که در بالا اشاره شد شما بعد از ریختن آب در تلویزیون led میتوانید اقدامات پیشگیرانه جهت افزایش هزنیه ها را انجام دهید اما اگر میخواهید مجدد از تلویزیون خود استفاده کنید بهتر است هرچه سریع تر با کارشناسان تعمیر تلویزیون در تماس باشید.

زیرا اگر در اولین ساعات ریخته شدن اب روی تلویزیون با تعمیرگاه تلویزیون در تماس باشید میتوانید خیلی زودتر اقدام به تعمیر تلویزیون خود نمایید. البته این نکته را در نظر داشته باشید بعد از ریخته شدن اب روی تلویزیون حتما باید دستگاه خود را به سرعت خاموش نموده و از برق بکشید تا از صدمات بیشتر به تلویزیون جلوگیری نمایید.

ما به شما پیشنهاد میکنیم اگر در دستان خود و یا خانواده مایعات وجود دارد سعی کنید به سمت تلویزیون نروید، معمولا آب خوردگی تلویزیون ال ای دی بخاطر کودکان است. زیرا علاقه خاصی به تلویزیون داشته و سعی میکنن به سمت آن بروند، برای حفظ سلامتی خود و کودکان پیشنهاد میکنیم آنها را از تلویزیون دور نگه دارید.

تعمیر ال سی دی آب خورده

به دلایل ساختار تلویزیون های ال سی دی حجم آب رفتن در تلویزیون را بالا تر می برند. آب رفتن داخل ال سی دی تلویزیون معمولا با صدمات بیشتری روبه رو هستند از همین رو باید بیشتر مراقب این نوع تلویزیون ها باشید. خیلی از کاربران به دنبال اطلاع از هزینه تعمیر تلویزیون آب خورده هستند اما به طور دقیق نمیتواند معیاری برای این مشکل در نظر گرفت. زیرا هرچه گستردگی آبخوردگی پنل تلویزیون بیشتر باشد هزینه تعمیرات آن نیز بیشتر خواهد بود.

طبق توضیحاتی که در بالا اشاره شد باید بسیار مراقب تلویزیون خود باشید زیرا در صورتی آب رفتن در تلویزیون باید هزینه های زیادی را جهت تعمیرات آن پرداخت نمایید. نکات اشاره شده را اگر رعایت نمایید میتوانید از تلویزیون خود چندین سال به بهترین شکل ممکن بهرهمند شوید.

منظور از آب خوردگی پنل تلویزیون چیست؟

منظور از آب خوردگی پنل تلویزیون ، ورود رطوبب به دستگاه به هر شکل و به هر میزان است. مشکلاتی از قبیل شرجی بودن هوا، نفوذ مایعات در هنگام تمیز کردن پنل، ورود و خروج هوای مرطوب و ریخته شدن آب بر روی تلویزیون امکان سولفاته کردن دستگاه و برد را بسیار بالا می برد. در صورت خیس شدن تلویزیون می بایست بلافاصله دستگاه را خاموش کرده و از روشن کردن مجدد آن خودداری نمایید.

در صورتی که تلویزیون در زمان خیش شدن خاموش است آن را به همان حالت رها کرده و به هیچ عنوان روشن نکنید زیرا پنل های ال سی دی و ال ای دی به شدت در مقابل رطوبت آسیب پذیر هستند. نکته آخر آنکه قویاً توصیه میکنیم جهت تعمیر آب خوردگی پنل تلویزیون از راهکاری هایی چون سشوار کشیدن و انتقال حرارت به دستگاه خودداری نمایید. زیرا این عمل شما خرابی های پیش آمده را در دستگاه دو چندان خواهد نمود.

تلویزیون اب خورده درست میشود ؟

این سوالی است که خیلی از کاربران به دنبال پاسخ آن هستند. باید به شما بگوییم در 70 درصد مواقع تلویزیون اب خورده درست میشود ولی باید بعد از آب رفتن داخل ال سی دی و ال ای دی تلویزیون سریعا با مراکز تعمیرات تلویزیون در تماس باشید تا در سریع ترین زمان ممکن دستگاه شما را تعمیر نمایند.

چقدر این مطلب مفید بود ؟

یک ستاره < > پنج ستاره

میانگین رتبه 3.6 / 5. تعداد امتیازات 122

 

, , , ,
اشتراک گذاری:

دیدگاه‌

8 دیدگاه‌

 • سلام پسرم با آب پاش آب نسبتاً زیادی روی پنل تلوزیون پاشید بلافاصله خاموش کردم تصویر هنوز تغییری نکرده بود خشک کردم و با باد سرد سشوار روش گرفتم آب از زیر دستگاه خارج شد
  چقدر دیگه باید روشنش کنم و این که چقد احتمال داره آسیب ببینه؟ چون زمانی که از برق کشیدم هنوز هیچیش نبود

  • با سلام خدمت امینه عزیز؛
   بهتر است قبل از استفاده از تلویزیون، دستگاه توسط یک تکنسین فنی بررسی شود تا دستگاه مشکلی برایش پیش نیاید.
   موفق باشید

 • سلام، تلوزیون من خاموش بود دو قطره عرق پیشانیم ریخت روی صفحش در حالی که داشتم پایه هاشو میبستم .اصلا روشن نکردم و با سشوار سرد جایی که عرق وارد شده بود رو گرفتم.و روشنش نکردم دوبار فلتش آسیب دیده و درست شده حالا چکار کنم. تلوزیونو برعکس کردم و گذاشتم پشت پنجره باز توی این سرما. کی میتونم روشنش کنم که آسیبی نبینه.

  • با سلام خدمت امیر عزیز؛
   احتمال آسیب دیدگی در مورد اشاره شده بسیار اندک است. اما برای اطمینان بیشتر پیشنهاد میکنیم دستگاه را توسط یک تکنسین مجرب بازدید نمایید.
   موفق باشید

 • سلام من دختر چند قطره آب روی ledریخته روشن کردم دیدم ۳خط یک سان تاپایین اومد تورو خدا درس میشه

  • با سلام خدمت براتی عزیز؛
   بله دستگاه شما قابل تعمیر است. باید در سریع ترین زمان ممکن با مراکز تعمیرات تلویزیون در تماس باشید.
   موفق باشید

 • سلام.
  تلوزیون ما ledهست مدل blest.
  بابام روش چند قطره شیشه پاک کن ریخت و اون چند قطره وارد قسمت پایینی دستگاه شدن.الان تصویرش روشن نمیشه.اشکال از کجاست؟درست میشه؟؟

  • با سلام خدمت شما دوست عزیز؛
   زمانی که تلویزیون دچار آب خوردگی میشود باید سریعاً دستگاه را خاموش نموده و از برق جدا نمایید. این مشکل اگر با سرعت مرتفع شود قابل تعمیر است. بهتر است برای تشخیص بهتر تلویزیون خود را به تعمیرگاه تعمیرات تلویزیون برده و در آنجا اقدام به تعمیر آن نمایید.
   موفق باشید

آیا سوالی در ذهن دارید؟ میتوانید آن را از ما بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بنیان تخفیف

بنیان تخفیف, تخفیف خدمات, تخفیف خرید

عضویت در پایگاه دانش

باعضویت در پایگاه دانش بنیان سرویس از جدیدترین مقالات در زمینه تعمیرات لوازم خانگی بهرهمند شوید.همچنین تخفیف های ویژه را از دست ندهید

عضویت شما را در خانواده بزرگ بنیان سرویس تبریک عرض میکنیم.

ظاهراً مشکلی پیش آمده! مجدد اقدام نمایید.

یکشنبه های بنیان سرویس

ثبت درخواست تعمیر برد

تعمیر برد, تعمیر برد لباسشویی, تعمیر برد ظرفشویی, تعمیر برد یخچال